dnes
Pondělí - obcasny-dest
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Truhlíky plné květin centru metropole sluší, Praha 1 na ně lidem přispěje
Ilustrační foto: Mark Sadowski / Wikimedia Commons

Truhlíky plné květin centru metropole sluší, Praha 1 na ně lidem přispěje

I letos mohou obyvatelé centra Prahy dostat v rámci grantového programu v oblasti životního prostředí od radnice první městské části příspěvky na květinovou výzdobu oken.

V rámci programu je na rok 2014 k dispozici 150 000 korun. Třetina této částky je určena na příspěvky na ochranu zvířat. Grant v maximální výši 25 000 korun může být poskytnut na veterinární péči o opuštěná, toulavá i divoká a volně žijící zvířata, provoz zařízení pečujících o tato zvířata, na ekologickou výchovu a osvětovou činnost týkající se ochrany zvířat.

Až 100 000 korun je připravena radnice Prahy 1 letos přispět granty na péči o zeleň. Každý žadatel může dostat grant až 15 tisíc korun na výsadbu rostlin ve dvorcích a vnitroblocích domů. U grantů na péči o zeleň a „zvířecích“ grantů je nutná spoluúčast každého úspěšného žadatele minimálně 50 procent.

Do oblasti péče o zeleň patří i granty na „květinovou výzdobu domů – oken směřujících do veřejných prostranství na území MČ Praha 1“. Zde není žádná spoluúčast žadatelů požadována. Cílem je podle radnice zkvalitnění životního prostředí výsadbou květinových truhlíků. Žadatel může dostat grant ve výši až deset tisíc korun.

„Žadateli mohou být jednotlivci, společenství vlastníků či firmy. Květinová výzdoba centru metropole sluší, takže aktivitu a nápady našich občanů při zkrášlování Prahy 1 rádi podpoříme,“ řekl 1. zástupce starosty Prahy 1 Daniel Hodek (ČSSD), do jehož působnosti patří obchod a služby, tržní řád, cestovní ruch, zdravotnictví a životní prostředí.

Uzávěrka přijímání všech žádostí o granty je 4. dubna. Podrobnosti jsou zde.


Další články
Nahoru