dnes
Středa - zatazeno
26°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - skorojasno
30°C
Zpravodajství

Trpaslíkem ve starověkém Egyptě: Prokletí nebo požehnání?

Jak se trpaslíci dostali do legend a pohádek? Jsou skutečně jen výplodem lidské fantazie? Zuzana Schierová a Julie Tomsová z Hrdličkova muzea člověka vám ve čtvrtek 2. února představí nejslavnější doklady o lidech trpasličího vzrůstu z dob starověkého Egypta.

Tato vyspělá civilizace a její kultura nám zanechaly řadu dokladů -mumifikovaných ostatků, zásvětních textů, uměleckých a dalších artefaktů – ze kterých se můžete dozvědět, že lidé s malou výškou postavy byli součástí již pravěkého a starověkého světa a rozhodně nejsou fenoménem až dnešní doby.

Přijďte v 18 hodin pátrat po trpaslících ve starověkém Egyptě. Zjistíte, co vše můžete o staroegyptských trpaslících zjistit z antropologického a egyptologického hlediska.

Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské nám. 1, Praha 1.


Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Dnes v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Dnes v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru