dnes
Sobota - polojasno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Tropický skleník v Troji nabízí do konce února procházky noční džunglí
O noční pohlídky je mezi veřejností zájem. Foto: archiv

Tropický skleník v Troji nabízí do konce února procházky noční džunglí

Prozkoumat po setmění divokou džungli za doprovodu tajemného kuňkání žabek a prožít tropickou bouřku v jinak tichém pralese. To je večerní provázení skleníkem Fata Morgana v trojské botanické zahradě. Zúčastnit se ho můžete až do konce února.

Divokou džungli můžete procestovat za jeden večer. Během cesty se dozvíte mnoho zajímavostí ze světa rostlin. Některé z nich po setmění intenzivněji voní. Například africký keř Tetradenia riparia má velmi aromatické chlupaté listy.

„Inhalace rozemnutých listů pomáhá proti bolestem hlavy a afričtí domorodci z kmene Zulu využívají látky z této rostliny k léčbě dýchacích obtíží, kašle, na snížení horečky a dokonce i proti malárii,“ říká metodička pro vzdělávání Eva Novozámská z botanické zahrady v pražské Troji.

Večerní provázení skleníkem Fata Morgana je potřeba rezervovat dopředu na e-mailové adrese eva.novozamska@botanicka.cz.

V lednu je možné džungli navštívit každý pátek od 18 hodin, v únoru v pátek i v sobotu také od 18 hodin a v březnu vždy v pátek a v sobotu od 19 hodin. Vstupné je 200 korun za dospělého, studenti a děti do 15 let zaplatí 100 korun. Děti do 5 let mají vstup zdarma.

sklenik-fata-morgana-v-noci-nahled


Další články
Nahoru