Dnes Čtvrtek - oblacno 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Trolejbusem do zoo? Dopravní podnik hledá dodavatele studie elektrifikace linek 112 a 201
Trolejbusy se vrací do Prahy. Foto: Zdeněk Bek / DPP

Trolejbusem do zoo? Dopravní podnik hledá dodavatele studie elektrifikace linek 112 a 201

30. 11. -0001 - 30. 11. -0001
Pražský dopravní podnik (DPP) hledá společnost, která vypracuje technickou studii a další potřebné dokumenty pro elektrifikaci autobusových linek číslo 112 a 201. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek a webu tenderarena.cz. Trolejbusy mají jezdit část trasy na baterii a část připojeny k trolejovému vedení. Kromě trolejí se postaví také nové měnírny. Zájemci se mohou do tendru hlásit do 6. února a vítěze plánuje DPP vybrat letos v prvním čtvrtletí.

Praha spolu s DPP zahájila loni provoz nového trolejbusu na lince 140 a chystá elektrifikaci dalších linek, mimo jiné linky 119 na letiště v Ruzyni.

Předmětem veřejné zakázky je mimo jiné zpracování technické studie, dokumentace pro řízení EIA posuzující vliv stavby na životní prostředí, zajištění inženýrské činnosti a pravomocného povolení stavby.

Linka číslo 201 jezdí od Nádraží Holešovice přes Bulovku, Prosek, Letňany a Satalice k poliklinice na Černém Mostě. Její trasa měří zhruba 22,3 kilometru. Trolejové vedení by mělo být na asi 58 procentech trasy celkem v šesti úsecích. Kromě trolejí mají být vybudovány rovněž nové měnírny.

Autobus číslo 112 jezdí od Nádraží Holešovice k trojské zoo a do Podhoří. V tomto případě bude prověřena možnost vybudování trolejí obousměrně v úseku Kovárna – Trojská. V tomto případě by byla využita měnírna v Trojské.

Od loňského prosince se mohou lidé svézt trolejbusem číslo 58 z Palmovky přes Prosek, Letňany a Čakovice až do Miškovic. Trolejbusy na zhruba 12kilometrové trati napájené z trolejí asi na polovině úseku, ve zbytku využijí energii z trakčních baterií.

DPP připravuje také nasadit trolejbusy na linku číslo 119 z Veleslavína na Letiště Václava Havla. Také v tomto případě bude podnik kombinovat provoz na baterii a z trolejí. Jezdit zde budou tříčlánkové vozy, které jsou delší než běžné kloubové autobusy. Elektřinou poháněné vozy by měly jezdit rovněž na linkách 131, 134, 137, 176 a 191.

Do ulic Prahy trolejbusy vyjely v srpnu 1936. První linka vedla z tramvajové vozovny Střešovice přes Ořechovku a Hanspaulku ke kostelu svatého Matěje nedaleko Šárky. Poslední trolejbusová linka, která jezdila na Strahov, ukončila provoz před 50 lety, a to 15. října 1972.


Autor: ČTK

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

Praha 14: Postupné uzavření Hloubětínské ulice

26. února 2024 v 09:34

Od 4. března do 31. října bude postupně uzavírána Hloubětínská ulice. Důvodem je rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace. Uzavírky budou celkem čtyři.

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Další články
Nahoru