dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Trojský útulek pro opuštěná zvířata otevře dveře, smutní psi ocení vánoční dárky
Do trojského útulku letos přivezla odchytovka i tohoto pejska. Foto: MP Praha

Trojský útulek pro opuštěná zvířata otevře dveře, smutní psi ocení vánoční dárky

Pokud chcete o Vánocích udělat radost nejen lidem, ale i zvířatům, navštivte v pondělí nebo na Štědrý den útulek pro opuštěná zvířata v Troji. Přijďte na den otevřených dveří navštívit čtyřnohé obyvatele, třeba i s malým dárkem, zvou pracovníci útulku. Zvířata prý ocení piškoty, deky a krmivo pro psy i kočky.

Co návštěvníky čeká? Prohlídky útulku s profesionálním výkladem, ukázka odchytové techniky, ukázka výcviku služebních psů, shlédnutí ustájení koní a hospodářských zvířat. Speciálním hostem bude Zdeněk Srstka.

V trojském útulku jsou zvířata, která byla nalezena v Praze. Ve většině případů jsou mezi nalezenci psi, kterých jsou v útulku na pravém břehu Vltavy desítky.

Jsou zde i exotická zvířata, která přicestovala do Prahy například v krabici od banánů. Už mnoho let je ve zdejším teráriu anakonda, která má dnes již pět metrů. U ní a dalších „exotů“ se budou moci návštěvníci vyfotit.

Den otevřených dveří Útulku pro opuštěná zvířata Troja, 23. a 24. prosince, vždy od 10 do 15 hodin, ul. V Zámcích 56, Praha 8 – Troja.

Autem: z bohnického sídliště ulicí Bohnickou dolů k Vltavě až přímo před útulek.

Autobusem: speciální linka 776, jedoucí ze stanice metra Kobylisy do Útulku pro opuštěná zvířata – Troja, pojede pouze v pondělí 23. prosince. Na Štědrý den bude autobusová doprava zajištěna dle normálního jízdního řádu autobusové linky 236, z Bohnic či Troje. K lince 236 se lze od stanice metra Kobylisy dopravit linkami 102, 144, 177 a 200 do zastávek „Krakov“ či „Zhořelecká“.


Další články
Nahoru