Dnes Neděle - zatazeno 7°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 5°C
Neděle 18. 4. 2021
Svátek má Valérie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Trojská lávka se dočkala oficiálního názvu, dosud se jmenovala NN 2172. Označení má už i Císařský ostrov
Trojská lávka byla zprovozněna loni na podzim. Foto(2x): MHMP

Trojská lávka se dočkala oficiálního názvu, dosud se jmenovala NN 2172. Označení má už i Císařský ostrov

Pražská Trojská lávka získala oficiálně své jméno. Dosud nesla označení NN 2172 a Trojská se jí jen říkalo. Stejně jako lávka svůj název oficiálně získal Císařský ostrov, kterému se tak dosud také říkalo pouze mezi lidmi. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Názvy ulic a dalších prostranství předkládá radě magistrátní místopisná komise.

trojska-lavka-2020a Původní trojská lávka se zřítila v prosinci 2017 a zraněni při tom byli čtyři lidé. Na jejím místě vznikla nová lávka. Ta nyní dostala oficiální název. Lávka spojuje Císařský ostrov a Troju nedaleko zoo.

Také ostrov dosud nesl své pojmenování neoficiálně a měl rovněž obdobné označení jako lávka, navíc jich bylo hned několik. Podle dokumentu schváleného radními část bezejmenné komunikace nesla název NN 2172 a další pak NN 2173 a NN 2174. „Komise se proto shodla na návrhu, pojmenovat ostrov dávno vžitým názvem Císařský ostrov," píše se v materiálu.

Vedení města dnes rovněž schválilo název pro prodloužený úsek ulice Olgy Havlové na Žižkově. Nové pojmenování mají také nové ulice v Čakovicích, a to sice Sophie Schollové a Schollova. Sourozenci Sophie a Hans byli němečtí křesťanští pacifisté a členové nenásilné protinacistické skupiny Bílá růže. Oba byli v roce 1943 popraveni.


Před ruskou ambasádou se sešlo zhruba sto demonstrantů

Dnes v 16:43

Přes sto demonstrantů se dnes odpoledne sešlo před budovou ruské ambasády v Praze a provolávalo Rusku hanbu. Demonstranti tak reagovali na důvodné podezření, že do výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích v roce 2014 jsou zapleteni ruští agenti.

Do soutěže Adapterra Awards je přihlášeno 101 projektů zlepšujících klimatickou situaci

Včera v 11:25

Do třetího ročníku soutěže Adapterra Awards, která hledá inspirativní projekty na zvládání dopadů klimatické změny, jako jsou zhoršující se sucho, horko nebo přívalové deště, je přihlášeno celkem 101 projektů. Mezi nimi je 19 řešení z hlavního města. Přihlášky posoudí odborná porota, ty nejlepší...

Veřejnost může ovlivnit budoucí podobu Jarovské třídy

Včera v 10:36

Jarovská třída má propojit území Žižkova směrem na východ k Českobrodské ulici a budoucímu Městskému okruhu a odlehčit dopravu stávajících přetížených komunikací. Praha 3 chce získat podněty a požadavky zejména místních obyvatel, na jejichž základě vznikne finální podoba studie...

Farmářské trhy na náplavce v sobotu nakonec nebudou

16. dubna 2021 ve 21:29

Farmářské trhy, které na podskalské náplavce v Praze pořádá spolek Archetyp, se zítra konat nebudou, i když to bylo po skončení nouzového stavu v plánu.

Praha 1 rozdělila dotace na podporu kulturních, sportovních a volnočasových projektů

16. dubna 2021 ve 21:04

Více než pět milionů korun, přesně 5,34 milionu. Takovou částkou Praha 1 podpoří divadelní projekty, vizuální umění, hudbu, literaturu, projekty, které přispějí k ochraně jejího kulturního dědictví, kroužky, volnočasové organizace pro děti a mládež anebo třeba specializované sportovní...

Praha 4 znovu poskytne slevy na nájmech

16. dubna 2021 v 09:45

Praha 4 poskytne další slevy podnikatelům za měsíce březen a duben. Návrh ve středu 14. dubna schválila Rada městské části Praha 4. Jde již o čtvrtou vlnu odpouštění části nájmů od začátku pandemie.

V Praze 11 zasedne Komise pro životní prostředí

16. dubna 2021 v 09:05

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 19. dubna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova.

Praha poskytne dotace na výstavbu bytového domu a rekonstrukce bytového fondu

15. dubna 2021 ve 12:28

Praha uvolní další finanční prostředky z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Peníze budou použity na opravu 21 bytů spravovaných Prahou 3 a 32 bytů Prahy 10. Další dotace poputuje městské části Praha-Zbraslav, která na svém území plánuje výstavbu bytového domu o třinácti bytech. Materiál bude ve...

Další články
Nahoru