Dnes Čtvrtek - mlha 2°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 3°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Trojská lávka se dočkala oficiálního názvu, dosud se jmenovala NN 2172. Označení má už i Císařský ostrov
Trojská lávka byla zprovozněna loni na podzim. Foto(2x): MHMP

Trojská lávka se dočkala oficiálního názvu, dosud se jmenovala NN 2172. Označení má už i Císařský ostrov

Pražská Trojská lávka získala oficiálně své jméno. Dosud nesla označení NN 2172 a Trojská se jí jen říkalo. Stejně jako lávka svůj název oficiálně získal Císařský ostrov, kterému se tak dosud také říkalo pouze mezi lidmi. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Názvy ulic a dalších prostranství předkládá radě magistrátní místopisná komise.

trojska-lavka-2020a Původní trojská lávka se zřítila v prosinci 2017 a zraněni při tom byli čtyři lidé. Na jejím místě vznikla nová lávka. Ta nyní dostala oficiální název. Lávka spojuje Císařský ostrov a Troju nedaleko zoo.

Také ostrov dosud nesl své pojmenování neoficiálně a měl rovněž obdobné označení jako lávka, navíc jich bylo hned několik. Podle dokumentu schváleného radními část bezejmenné komunikace nesla název NN 2172 a další pak NN 2173 a NN 2174. „Komise se proto shodla na návrhu, pojmenovat ostrov dávno vžitým názvem Císařský ostrov," píše se v materiálu.

Vedení města dnes rovněž schválilo název pro prodloužený úsek ulice Olgy Havlové na Žižkově. Nové pojmenování mají také nové ulice v Čakovicích, a to sice Sophie Schollové a Schollova. Sourozenci Sophie a Hans byli němečtí křesťanští pacifisté a členové nenásilné protinacistické skupiny Bílá růže. Oba byli v roce 1943 popraveni.


Autor: red

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

Další články
Nahoru