Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Trojská lávka se dočkala oficiálního názvu, dosud se jmenovala NN 2172. Označení má už i Císařský ostrov
Trojská lávka byla zprovozněna loni na podzim. Foto(2x): MHMP

Trojská lávka se dočkala oficiálního názvu, dosud se jmenovala NN 2172. Označení má už i Císařský ostrov

Pražská Trojská lávka získala oficiálně své jméno. Dosud nesla označení NN 2172 a Trojská se jí jen říkalo. Stejně jako lávka svůj název oficiálně získal Císařský ostrov, kterému se tak dosud také říkalo pouze mezi lidmi. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Názvy ulic a dalších prostranství předkládá radě magistrátní místopisná komise.

trojska-lavka-2020a Původní trojská lávka se zřítila v prosinci 2017 a zraněni při tom byli čtyři lidé. Na jejím místě vznikla nová lávka. Ta nyní dostala oficiální název. Lávka spojuje Císařský ostrov a Troju nedaleko zoo.

Také ostrov dosud nesl své pojmenování neoficiálně a měl rovněž obdobné označení jako lávka, navíc jich bylo hned několik. Podle dokumentu schváleného radními část bezejmenné komunikace nesla název NN 2172 a další pak NN 2173 a NN 2174. „Komise se proto shodla na návrhu, pojmenovat ostrov dávno vžitým názvem Císařský ostrov," píše se v materiálu.

Vedení města dnes rovněž schválilo název pro prodloužený úsek ulice Olgy Havlové na Žižkově. Nové pojmenování mají také nové ulice v Čakovicích, a to sice Sophie Schollové a Schollova. Sourozenci Sophie a Hans byli němečtí křesťanští pacifisté a členové nenásilné protinacistické skupiny Bílá růže. Oba byli v roce 1943 popraveni.


Autor: red

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Další články
Nahoru