dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Pražská doprava

Trojská lávka bude uzavřena, projde pravidelným měřením

Blíží se termín dalšího periodického měření s dočasným uzavřením Trojské lávky pro pěší, které se uskuteční v pondělí 12. května 2014. Toto kvartální geodetické měření probíhá pravidelně od roku 2012 a je nezbytnou součástí povolení k provozu lávky. 

Ani v tomto roce nebude série měření ukončena, jedná se o dlouhodobou akci, která bude pravidelně probíhat každý rok po dobu životnosti lávky.
„Oproti již předem avizovanému času dojde k drobné změně v režimu měření a uzavírka se prodlouží ze tří hodin na šest,“ uvedl Ladislav Pivec, ředitel TSK.

Projektant a statik, který vyhodnocuje měření a provádí trvalý monitoring, bude v rámci geodetických měření provádět periodickou kontrolu svého zařízení a měřených hodnot, rovněž za vyloučení provozu, proto bude prodloužena doba uzavírky lávky na šest hodin, a to v čase od 10 do 16 hodin.

V rámci zdvojení tohoto květnového měření s největší pravděpodobností odpadne srpnové měření. O této skutečnosti budeme v dostatečném předstihu informovat. Listopadové, tohoto roku poslední, měření bude opět v režimu 6ti hodinové uzavírky.

trojska-lavka-nahled Trojská lávka spojuje pražskou čtvrť Troja s Císařským ostrovem v místě někdejšího přívozu v ulici Pod Havránkou. Dokončena byla v roce 1984 a jedná se o visutou lávku pro pěší o celkové délce 260 m. Stavbu projektoval inženýr Jiří Stráský. Železobetonové díly jsou zavěšeny na soustavě 156 ocelových lan, povrch je z plastbetonu a saduritu. V případě potřeby může sloužit i vozidlům integrovaného záchranného systému.


Další články
Nahoru