Dnes Pondělí - polojasno 18°C
Zítra Úterý - polojasno 13°C
Pondělí 10. 5. 2021
Svátek má Blažena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Trojská botanická zahrada se otevře už v pondělí, sousední zoo až na konci května
Jaro v trojské botanické zahradě. Foto: archiv

Trojská botanická zahrada se otevře už v pondělí, sousední zoo až na konci května

V pondělí 20. dubna se otevře pro veřejnost venkovní expozice trojské botanické zahrady. Nedaleká zoologická zahrada si musí na otevření počkat ještě přes měsíc.

Botanická zahrada hl. m. Prahy v Troji bude mít od pondělí otevřeno každý den od 9 do 18 hodin.

„Mám radost, že Ministerstvo zdravotnictví České republiky souhlasilo s otevřením venkovní expozice botanické zahrady pro veřejnost. Návštěvníci samozřejmě budou muset mít ochranné roušky a dodržovat patřičné rozestupy,“ uvedl náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN).

Návštěvníci zahrady budou moci využít všechny tři vstupní brány. U vchodu bude návštěvníkům k dispozici ochranná dezinfekce. Možná ještě oblíbenější botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, která se rozprostírá v centru Prahy nedaleko Karlova náměstí, zatím venkovní expozice neotvírá.

Smůlu mají i zájemci o návštěvu trojská zoologické zahrady. Vzhledem k aktuálnímu oznámení vlády o postupném uvolňování opatření kvůli koronaviru se budou moci zoo v Česku otevřít pro veřejnost až 25. května s výjimkou vnitřních expozic a pavilonů. Ty by měly být otevřeny až 8. června.


Vysloužilé tonerové a inkoustové kazety do koše nepatří, můžete je odevzdat na radnici

Dnes v 09:38

Obyvatelé Prahy 15 mohou využít možnosti odevzdání použitých tonerových a inkoustových kazet do sběrného boxu umístěného v budově radnice.

Praha 9 ocení osobnosti městské části. Návrhy lze posílat do konce května

Včera v 08:36

Do 31. května mají obyvatelé možnost navrhnout, kdo by měl letos získat ocenění Osobnost městské části.

Praha 5 se podílí na konferenci u příležitosti oslav Dne Evropy

Včera v 07:36

On-line konference Myšlenka Evropy a země české při příležitosti oslav Dne Evropy – Schumanova dne se koná ve středu 12. května od 17 hodin.

Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

8. května 2021 v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

Výročí Pražského povstání 1945 v Praze 4

7. května 2021 ve 12:39

Praha 4 si tradičně připomíná hrdiny i oběti boje proti nacistické okupaci z května roku 1945 položením věnců u památníků na Spořilově, v parku Jezerka a na náměstí Generála Kutlvašra.

Další články
Nahoru