Dnes Pátek - obcasny-dest 4°C
Zítra Sobota - oblacno 2°C
Pátek 26. 2. 2021
Svátek má Dorota
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Trojská botanická zahrada se otevře už v pondělí, sousední zoo až na konci května
Jaro v trojské botanické zahradě. Foto: archiv

Trojská botanická zahrada se otevře už v pondělí, sousední zoo až na konci května

V pondělí 20. dubna se otevře pro veřejnost venkovní expozice trojské botanické zahrady. Nedaleká zoologická zahrada si musí na otevření počkat ještě přes měsíc.

Botanická zahrada hl. m. Prahy v Troji bude mít od pondělí otevřeno každý den od 9 do 18 hodin.

„Mám radost, že Ministerstvo zdravotnictví České republiky souhlasilo s otevřením venkovní expozice botanické zahrady pro veřejnost. Návštěvníci samozřejmě budou muset mít ochranné roušky a dodržovat patřičné rozestupy,“ uvedl náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN).

Návštěvníci zahrady budou moci využít všechny tři vstupní brány. U vchodu bude návštěvníkům k dispozici ochranná dezinfekce. Možná ještě oblíbenější botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, která se rozprostírá v centru Prahy nedaleko Karlova náměstí, zatím venkovní expozice neotvírá.

Smůlu mají i zájemci o návštěvu trojská zoologické zahrady. Vzhledem k aktuálnímu oznámení vlády o postupném uvolňování opatření kvůli koronaviru se budou moci zoo v Česku otevřít pro veřejnost až 25. května s výjimkou vnitřních expozic a pavilonů. Ty by měly být otevřeny až 8. června.


V Praze 13 začala závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova

Dnes v 11:09

Ve středu 24. února byla zahájena třetí, závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova. Projekt rekonstrukce celého vnitrobloku byl v roce 2018 projednán s veřejností v rámci místní Agendy 21.

Začátkem března nepoteče voda v ulicích Libně

Včera v 10:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 1 opět podpoří Městskou knihovnu na Pohořelci

Včera v 09:42

Radnice Prahy 1 odsouhlasila poskytnutí účelové dotace pro Městskou knihovnu, pobočku Hradčany, a to ve výši půl milionu korun na tento rok.

Úpravy severní části Roztylského náměstí přinesou workoutové sportoviště

24. února 2021 ve 22:39

Praha 4 letos chystá několik investic do veřejného prostranství, informoval mluvčí městské části Jiří Bigas.

Další články
Nahoru