Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - polojasno 5°C
Pátek 3. 2. 2023
Svátek má Blažej
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Trojská botanická zahrada láká na slunečný víkend a výstavu orchidejí
Foto: BZ

Trojská botanická zahrada láká na slunečný víkend a výstavu orchidejí

Ve skleníku Fata Morgana v trojské botanické zahradě je ještě tento víkend a celý příští týden až do 10. října k vidění oblíbená výstava orchidejí, jež letos představuje především rostlinné bohatství Jižní Ameriky. Na návštěvníky čeká téměř tisíc orchidejí, a to jak vzácných přírodních druhů, tak pestrá škála vyšlechtěných kultivarů. 

I letos se koná prodej šlechtěných, ale i původních druhů orchidejí a dalších pokojových rostlin.

Venkovní areál zahrady právě nyní nabízí přehlídku barev podzimních trvalek jako jsou astry, chryzantémy nebo japonské sasanky.

V lesní expozici kvetou bramboříky a podzimní ocúny. V Horní zahradě se návštěvníci mohou také těšit na „mexické slunce“ tvořené asi dvaceti kultivary chilli papriček. Společně s obrovskými tykvemi – lagenáriemi je návštěvníci najdou v expozici Plodin Nového světa. Do podzimu se již také pomalu zbarvují listy javorů v Japonské zahradě.

„Ve skleníku Fata Morgana v těchto dnech vrcholí výstava, která představuje nejzajímavější orchideje z oblasti Ekvádoru a Jižní Ameriky. Přesto, že jsme expozici přesunuli na mimořáný podzimní termín, těší se opět velkému zájmu veřejnosti. V průběhu minulého víkendu do skleníku Fata Morgana zavítalo na deset tisíc návštěvníků, od začátku výstavy pak k nám do zahrady přišlo už více než čtrnáct tisíc lidí. V plné kráse se nyní představí i venkovní areál, který se pomalu převléká do podzimních barev a nabízí pestré květy podzimních trvalek i přehlídku netypických plodů, mimo jiné z oblasti Severní Ameriky,“ zve Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.


Autor: TZ, red

Světový street food na Smíchově

25. března 2022 v 08:28

Světový street food ochutnáte v sobotu 26. března na Smíchovské náplavce.

Dvojka plná chutí zve dnes na vepřové hody

19. března 2022 v 09:09

Praha 2 zve v sobotu 19. března od 10 hodin do Riegrových sadů na vepřové hody, které jsou další z dlouho plánovaných akcí Roku Dvojky.

Baťůžek dětem z Ukrajiny

10. března 2022 v 07:13

Na trhu na Kulaťáku v sobotu 12. března poprvé představí Praha 6 novou aktivitu na podporu Ukrajiny, která bude pomáhat uprchlíkům na území městské části.

Dyzajn market Jaro 2022

9. března 2022 v 09:35

Dyzajn market Jaro se koná 12. a 13. března, oba dny od 10 do 18 hodin na Výstavišti Praha. Vstup je zdarma a bez bariér. Na trhu autorské tvorby potkáte 180+ lokálních dyzajnérů, tvůrců a kulinářských umělců. Akce se účastní lokální tvůrci z České republiky, Slovenska, Maďarska, Rakouska a...

Dvojka plná chutí: Vepřové hody

8. března 2022 v 11:00

Praha 2 zve v sobotu 19. března od 10 hodin do Riegrových sadů na vepřové hody, které jsou další z dlouho plánovaných akcí Roku Dvojky.

Komentovaná procházka Prahou 6: Od Vojenské nemocnice k zmizelé břevnovské návsi

8. března 2022 v 08:04

Březnová vycházka Prahy 6 v neděli 20. března začne historií výstavby vojenské nemocnice a podél jejího areálu se vydáte do Tallichovy ulice. Terasové domy, vystavěné v 70. letech 20. století, podle návrhu architekta Vlastimila Mulače, byly ve své době obývány většinou prominentními osobami...

Zábradlí pro Ukrajinu!

4. března 2022 v 18:52

Divadlo Na zábradlí pořádá v sobotu 5. března benefiční akci na podporu lidí zasažených válkou na Ukrajině. Během odpoledne zde bude probíhat kulturní program i materiální sbírka, součástí akce bude také vernisáž výstavy ukrajinských umělců.

Další články
Nahoru