Dnes Úterý - zatazeno -1°C
Zítra Středa - zatazeno 0°C
Úterý 7. 12. 2021
Svátek má Ambrož, Benjamín
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Trojská botanická zahrada láká na slunečný víkend a výstavu orchidejí
Foto: BZ

Trojská botanická zahrada láká na slunečný víkend a výstavu orchidejí

Ve skleníku Fata Morgana v trojské botanické zahradě je ještě tento víkend a celý příští týden až do 10. října k vidění oblíbená výstava orchidejí, jež letos představuje především rostlinné bohatství Jižní Ameriky. Na návštěvníky čeká téměř tisíc orchidejí, a to jak vzácných přírodních druhů, tak pestrá škála vyšlechtěných kultivarů. 

I letos se koná prodej šlechtěných, ale i původních druhů orchidejí a dalších pokojových rostlin.

Venkovní areál zahrady právě nyní nabízí přehlídku barev podzimních trvalek jako jsou astry, chryzantémy nebo japonské sasanky.

V lesní expozici kvetou bramboříky a podzimní ocúny. V Horní zahradě se návštěvníci mohou také těšit na „mexické slunce“ tvořené asi dvaceti kultivary chilli papriček. Společně s obrovskými tykvemi – lagenáriemi je návštěvníci najdou v expozici Plodin Nového světa. Do podzimu se již také pomalu zbarvují listy javorů v Japonské zahradě.

„Ve skleníku Fata Morgana v těchto dnech vrcholí výstava, která představuje nejzajímavější orchideje z oblasti Ekvádoru a Jižní Ameriky. Přesto, že jsme expozici přesunuli na mimořáný podzimní termín, těší se opět velkému zájmu veřejnosti. V průběhu minulého víkendu do skleníku Fata Morgana zavítalo na deset tisíc návštěvníků, od začátku výstavy pak k nám do zahrady přišlo už více než čtrnáct tisíc lidí. V plné kráse se nyní představí i venkovní areál, který se pomalu převléká do podzimních barev a nabízí pestré květy podzimních trvalek i přehlídku netypických plodů, mimo jiné z oblasti Severní Ameriky,“ zve Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.


Autor: TZ, red

ZRUŠENO: Adventní jarmark v Komunitním centru Matky Terezy

15. listopadu 2021 v 18:29 | Aktualizováno 26. listopadu 2021, 18:29

V sobotu 27. listopadu se koná Adventní jarmark v Komunitním centru Matky Terezy.

Miloš Skalka a host. Diskotéka všech dob

15. listopadu 2021 v 09:34

Diskotéka Miloše Skalky se ková ve Švehlově sokolovně v Praze 15.

Evropští loutkáři a nezávislá world music v Paláci Akropolis

13. listopadu 2021 v 05:16

Od 13. do 16. listopadu proběhne v pražském Paláci Akropolis festival plný loutek, divadla a hudby. O program se tradičně postará loutkář Matija Solce, skupina Fekete Seretlek, spolupořádající Studio Damúza a speciální hosté z Izraele, Jordánska, Itálie, Rakouska, Slovinska, a samozřejmě také...

Praha 1: Malostranský candrbál letos bude pohádkový

12. listopadu 2021 v 09:20

Dvanáctý Malostranský candrbál se koná v sobotu 13. listopadu v 19:30 hodin.

Putin lyžuje. Jevištní reportáž v Suchdole

10. listopadu 2021 v 09:35

Divadelní představení Putin lyžuje v neděli 14. listopadu od 17 hodin v Komunitní zahradě v Suchdole.

Drakiáda na kopci Vidoule

8. listopadu 2021 v 11:18

Sobotní dopoledne 13. listopadu bude v Praze 5 patřit drakům. Na Vidouli proběhnou tradiční soutěže o nejlépe létajícího draka a o nejhezčího doma vyrobeného draka.

Svatomartinská slavnost na Jiřáku

8. listopadu 2021 v 08:17

V sobotu 13. listopadu proběhnou na náměstí Jiřího z Poděbrad oslavy svatého Martina, který přinese hudbu, divadlo, tvoření, ochutnávku husích specialit a mladých vín. Akce potrvá od 8 do 19 hodin.

V Letňanech pokračuje veletrh Cannafest

6. listopadu 2021 v 08:16

Ještě dnes a zítra lze navštívit na výstavišti PVA Expo Praha Letňany jedenáctý ročník Mezinárodního veletrhu konopí a léčivých bylin Cannafest.

Strašidelný pohádkový les v Praze 5

1. listopadu 2021 v 18:22

Pro děti od dvou let je v sobotu 6. listopadu připraven Strašidelný pohádkový les. Akce Prahy 5 pod záštitou radního Petra Lachnita začne v 10 hodin u Národopisného muzea v Holečkově ulici.

Husobraní v Praze 5

28. října 2021 v 08:04

Husí stehna, kaldoun, paštika, husí játra, pečená husa, konfitovaná husa, uzená husa, husí burger, husí roláda nebo lokše maštěné husím sádlem.

Oslavte Den Všech svatých po mexicku

28. října 2021 v 07:34

Barevné kostýmy, motivy lebek, veselá hudba a tanec, takové jsou oslavy Dušiček v exotickém Mexiku. Atmosféru tohoto svátku a ochutnávku pro nás neznámých tradic vám přináší Galerie Butovice za podpory Mexické ambasády. 

Sobota bude v zoo patřit gorilám

22. října 2021 v 11:00

V sobotu 23. října si Zoo Praha připomene minulost, představí přítomnost a také budoucnost chovu goril nížinných, ukáže proměny jejich pavilonu a expozic. Přijďte se seznámit s celou gorilí skupinou. Připravena budou také speciální komentovaná setkání a předání enrichmentového prvku pražské gorilí...

Další články
Nahoru