dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Pražská politika

Trojkoalice se bojí, že Prahu zavalí odpadky

O svoz komunálního odpadu se bude v Praze místo Pražských služeb (PSAS) starat Technická správa komunikací (TSK). Trojkoalice Zelení, KDU-ČSL a Starostové s tímto řešením nesouhlasí.

„Město je třeba rozdělit do několika (patrně čtyř, levý-pravý břeh, sever-jih, případně centrum) svozových oblastí a svoz a likvidaci odpadu řádně vysoutěžit. Rada města „zapomněla“ vypsat výběrové řízení a teď se pokouší obejít zákon, aby svoz a likvidaci odpadu zajistila bez výběrového řízení. Praze do Vánoc tak zcela reálně hrozí zavalení odpadky. Dokud budou Pražské služby vlastnit spalovnu, budou mít v likvidaci odpadu hlavní slovo a vyvádění činností do TSK nijak nepomůže,“ říká k problému lídr kandidátky Trojkoalice Petr Štěpánek.

Hlavnímu městu hrozí od listopadu kolaps ve svozu odpadu. Kontrakt, který radní vymysleli, může totiž podle Trojkoalice zrušit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). „Radní za TOP 09 zaspali a nevypsali včas výběrové řízení na svoz a likvidaci odpadu a teď se snaží obejít zákon. Zakázku za miliardy musí buď vysoutěžit nebo zadat firmě, kterou 100% vlastní. Propachtování (pronájem) zakázky je nezbavuje povinnosti vypsat výběrové řízení,“ upozorňuje Štěpánek.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru