dnes
Čtvrtek - oblacno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Trojkoalice pokračuje v námluvách s ANO a ČSSD
Vrátí se lídr Trojkoalice Petr Štěpánek (SZ) do vedení Prahy? V letech 2006 až 2009 byl v éře Pavla Béma radním pro oblast životního prostředí. Foto: archiv MHMP

Trojkoalice pokračuje v námluvách s ANO a ČSSD

Magistrátní zastupitelský klub Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) se na svém dnešním jednání dohodl na pokračování ve vyjednávání koalice s ANO a ČSSD. Zároveň také vybral další vyjednavače, a to pro oblasti, ve kterých se zatím Trojkoalice se stranami neshodla.

V pražském zastupitelstvu má po osmi mandátech Trojkoalice, ODS a ČSSD. Piráti získali stejně jako KSČM po čtyřech křeslech. Zatím nejčastěji skloňovanou budoucí koalicí na magistrátu je varianta ANO, ČSSD a Trojkoalice, vlastní jednání o koalici chce vést taky TOP 09.

Ti se přidají k vyjednávacímu týmu, sdělili ČTK lídr Trojkoalice Petr Štěpánek (SZ) a starostka Slivence Jana Plamínková (STAN). Volby v Praze vyhrálo ANO, druhá je TOP 09 a třetí Trojkoalice.

Do zastupitelstva se dostaly také ODS, ČSSD, KSČM a Česká pirátská strana. „Dohodli jsme se, že budeme pokračovat v jednání s ANO a ČSSD, a pověřili jsme odborné garanty jednat ve sporných oblastech," uvedl Štěpánek.

Předseda pražské KDU-ČSL Jan Wolf dodal, že Trojkoalice nyní neplánuje vyjednávat s jinými stranami, než jsou ANO a ČSSD. Trojkoalice se s partnery zatím neshodla v oblasti dopravy například na výstavbě takzvaných radiál. Strany se naopak shodnou na řešení MHD.

„Oblast dopravy bude za nás řešit starosta Ďáblic Miloš Růžička a zastupitelka Petra Kolínská," řekla Plamínková. Dalšími tématy, která budou Trojkoalice, ANO a ČSSD projednávat, jsou hazard a protidrogová politika a financování městských částí. První téma bude společně s vyjednávacím týmem řešit navíc zastupitel Ondřej Mirovský (SZ), druhé Plamínková.

„Všechna témata by měla být předmětem jednání již v pondělí na společném setkání všech tří stran," řekla Plamínková. Komunální volby v Praze vyhrálo ANO se ziskem 17 zastupitelů, těsně za ním s 16 křesly skončila TOP 09.


Další články
Nahoru