dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Pražská politika

Trojkoalice bude chtít do kompetence svoz odpadu a IPR

Zastupitelé Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) se dnes usnesli, že budou při pražských koaličních jednáních s ANO a ČSSD požadovat kompetence pro řešení problémů se svozem odpadu a Institut plánování a rozvoje (IPR).

ČTK to řekl předseda zastupitelského klubu Trojkoalice a starosta Prahy 4 Petr Štěpánek (SZ).

Problémy v koalici způsobilo minulý týden hlasování zastupitelů, kteří odvolali čtyři radní včetně náměstka Matěje Stropnického (SZ).

Štěpánek uvedl, že mezi podmínkami Trojkoalice je, aby IPR dostala na starosti radní Jana Plamínková (STAN). V současné době jej nikdo z radních přímo ve své gesci nemá. Původně jej měl na starost odvolaný náměstek Stropnický, tomu ale IPR primátorka Adriana Krnáčová (ANO) nechala z kompetencí odebrat.

Druhou podmínkou Trojkoalice pak je, že zastupitelé ANO stáhnou svůj návrh rozdělit tendr na svoz odpadu na dvě části. Svoz odpadu má na starosti Trojkoalice, která v lednu prosadila, že bude vypsán velký desetiletý tendr na svoz odpadu. Proti tomu minulý týden vystoupili zástupci ANO. Praze končí opakovaně prodlužovaná smlouva na svoz odpadu zhruba v polovině příštího roku. Do té doby musí Praha vypsat tendr a nalézt dodavatele.


Další články
Nahoru