dnes
Úterý - mlha
4°C
zítra
Středa - snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
0°C
Pražské krimi

Trojice opilců obtěžovala kolemjdoucí, strážník utrpěl zlomeninu zápěstí

Na autobusovém nádraží v Ostrovského ulici v Praze 5 došlo v pátek 31. července k vzájemnému napadání mezi mužem a ženou. Po příjezdu na místo strážníci spatřili dva muže a ženu v doprovodu dvou volně pobíhajících psů.

Trojice osob vykazovala známky opilosti, vulgárně pokřikovala po kolemjdoucích, hrubě do sebe strkala a nekoordinovaně se pohybovala v bezprostřední blízkosti autobusové zastávky, kde hrozil pád pod autobus.

Výzvy k uklidnění uposlechla žena a jeden muž, druhý i nadále ve svém jednání pokračoval a snažil se napadat i přítomnou ženu. V okamžiku, kdy jednoho ze strážníků rukou odstrčil, byl pomocí hmatů a chvatů sveden na zem a byla mu přiložena pouta.

Provedená dechová zkouška ukázala 3,19 promile a 42letý muž byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Během zákroku došlo ke zranění strážníka, který utrpěl zlomeninu zápěstní kůstky a nastoupil pracovní neschopnost.

Protiprávním jednáním se bude zabývat příslušný správní orgán. Zákrok navíc ztěžovali útočící psy i kolemjdoucí muž, který se snažil bez znalosti okolností do zákroku nemístně zasahovat. V případě potřeby jsou strážníci oprávněni požadovat vysvětlení od osob, které mohou svým svědectvím přispět k objasnění události.
Dlažební kostkou poškodil auto, strážníkům neunikl

17. listopadu 2020 v 09:51

Strážníkům se podařilo vypátrat muže, který v poledne 14. listopadu rozbil dlažební kostkou čelní sklo u zaparkovaného auta. K jeho dopadení pomohl svědek.

Hledá se majitel ztracené peněženky s finanční hotovostí

13. listopadu 2020 v 17:23

V pondělí 2. listopadu nedlouho před polednem předala šedesátiletá žena kolegům na policejní služebně na Vinohradech cizí peněženku i s obsahem. Nález učinil malý chlapec na stole u dětského hřiště ve Slovenské ulici na Vinohradech a předal ho ženě, která jej hlídala a následně celou věc oznámila...

Ve skladu v Praze 10 unikla chemická látka

13. listopadu 2020 v 07:00

Ve čtvrtek 12. listopadu v 15:59 přijalo operační středisko pražských hasičů oznámení o úniku asi 500 litrů chemické látky v komerčním objektu v ulici K Hrušovu v Praze 10. Na místo vyjely 3 jednotky hasičů s chemickou službou a technickým automobilem určeným pro zásahy...

Kladivem do výlohy. Prý se potřeboval uklidnit

12. listopadu 2020 v 15:03

Do Jičínské ulice v Praze 3 jela hlídka prověřit oznámení o muži, který měl kladivem rozbíjet výkladní skříně provozovny. Na místě ji kontaktoval oznamovatel a uvedl, že škodu způsobil zavalitý muž s plnovousem a pantoflemi na nohou.

Požár příbytku bezdomovců poškodil protihlukovou stěnu

11. listopadu 2020 v 09:17

V úterý 10. listopadu od 15 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů v Povltavské ulici v Praze 7 u požáru příbytku bezdomovců. Plameny se rozšířily až na dřevěnou protihlukovou stěnu.

Trojice sprejerů řádila večer v Praze 4

11. listopadu 2020 v 09:12

Oznámení o třech osobách sprejujících na fasádu domu v ulici Ke Krči v Praze 4 jela prověřit hlídka městské policie v pondělí po 22. hodině. Na místě probíhá výstavba bytových domů, kolem staveniště je postavené lešení a před ním oplocení z OSB desek. Za oplocením strážníci zaslechli rozhovor...

Hledanou prozradily kroky v domě

6. listopadu 2020 v 09:41

Spala v domě, kde neměla co pohledávat, předložila nalezené doklady.

Další články
Nahoru