Dnes Neděle - polojasno 16°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 15°C
Neděle 16. 5. 2021
Svátek má Přemysl
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražské krimi

Trojice opilců obtěžovala kolemjdoucí, strážník utrpěl zlomeninu zápěstí

Na autobusovém nádraží v Ostrovského ulici v Praze 5 došlo v pátek 31. července k vzájemnému napadání mezi mužem a ženou. Po příjezdu na místo strážníci spatřili dva muže a ženu v doprovodu dvou volně pobíhajících psů.

Trojice osob vykazovala známky opilosti, vulgárně pokřikovala po kolemjdoucích, hrubě do sebe strkala a nekoordinovaně se pohybovala v bezprostřední blízkosti autobusové zastávky, kde hrozil pád pod autobus.

Výzvy k uklidnění uposlechla žena a jeden muž, druhý i nadále ve svém jednání pokračoval a snažil se napadat i přítomnou ženu. V okamžiku, kdy jednoho ze strážníků rukou odstrčil, byl pomocí hmatů a chvatů sveden na zem a byla mu přiložena pouta.

Provedená dechová zkouška ukázala 3,19 promile a 42letý muž byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Během zákroku došlo ke zranění strážníka, který utrpěl zlomeninu zápěstní kůstky a nastoupil pracovní neschopnost.

Protiprávním jednáním se bude zabývat příslušný správní orgán. Zákrok navíc ztěžovali útočící psy i kolemjdoucí muž, který se snažil bez znalosti okolností do zákroku nemístně zasahovat. V případě potřeby jsou strážníci oprávněni požadovat vysvětlení od osob, které mohou svým svědectvím přispět k objasnění události.
Rozbíjel květináče a svlékal se

14. května 2021 v 08:53

U křižovatky ulic Melantrichova a Havelská demoluje muž v červeném tričku květináče. Oznámení jela prověřit autohlídka městské policie.

Kriminalisté hledají svědky dopravní nehody

13. května 2021 v 16:28

Pražští kriminalisté vyšetřují vážnou dopravní nehodu, která se stala ve čtvrtek 29. dubna patnáct minut po šestnácté hodině na křižovatce ulic Domanovická – Rápošovská v Praze 9.

Ve Valentově ulici hořelo ve sklepě

8. května 2021 ve 21:09

V pátek 7. května večer zasahovaly jednotky pražských profesionálních hasičů ve Valentově ulici v Praze 11 u požáru sklepní kóje v suterénu obytného domu.

Kupé počmáral fixem

5. května 2021 ve 14:34

Včera odpoledne cestoval patnáctiletý mladík se dvěma kamarády vlakem a cestu si krátil malováním černým fixem po stěnách kupé.

Nahý muž mlátil do projíždějících tramvají

4. května 2021 ve 21:08

Oznámení o nahém muži, který tluče do projíždějících tramvají, jeli prověřit strážníci na zastávku MHD Náměstí Republiky 1. května.

Řídili bez dokladů s opiáty

3. května 2021 v 18:30

Jeden řidič v Praze 1, druhý v Praze 8, oba si sedli za volant bez řidičáku a navíc pod vlivem omamných látek.

Tužkou na obočí a rtěnkou na zeď

1. května 2021 v 09:08

Na Praze 12 si pro svou tvorbu 29letá žena vybrala zeď prodejny Billa v Kutilově ulici. Pro malbu využila tužku na obočí, rtěnku a akrylové barvy. Zeď se jí prý zdála nedokončená, tak jí trochu dozdobila.

Praha 11 varuje před podvodníky, po domech prodávají předražené zámky

30. dubna 2021 ve 13:58

Případy podvodného podomního prodeje se v uplynulých dnech vyskytly na území jedenácté městské části.

Další články
Nahoru