dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
ODS vyloučila ze svých řad lobbistu Hrdličku a poslance Floriána
Pomyslné stranické tričko musí vysvléknout někteří členové pražské ODS. Foto: archiv ODS

ODS vyloučila ze svých řad lobbistu Hrdličku a poslance Floriána

Pražská ODS navrhla výkonné radě občanských demokratů vyloučení lobbisty Tomáše Hrdličky a poslance Jana Floriána a ze strany. Výkonná rada strany tento návrh podpořila a zmiňovaným mužům k 9. srpnu zrušila členství v ODS. Pražský region také vyzval ODS v Praze 13, aby pozastavila členství policejně stíhané Janě Nagyové, nebo ji přímo ze svých řad vyloučila.

Jan Florián, který se dostal do Poslanecké sněmovny před třemi lety z nevolitelné pozice díky takzvanému kroužkování na volebních lístcích, si ODS znepřátelil tím, že ve středu se dobrovolně nezúčastnil hlasování o důvěře vládě premiéra Jiřího Rusnoka.

Florián sice již včera oznámil, že se členství v ODS vzdává, ale předseda pražské ODS Bohuslav Svoboda vnímal návrh na vyloučení jako symbolické gesto, že lidi jako Florián strana nechce.

„Je to průlomové rozhodnutí regionální rady, protože nehledá žádný kompromis. Hledá to, co je pravda, co se musí hájit a udržovat. Toto rozhodnutí by mohlo být významným faktem pro vnímání ODS jako takové,“ komentoval postoj regionální rady exprimátor Svoboda.

K návrhu na vyloučení Hrdličky došlo z toho důvodu, že podle vedení pražské ODS tento muž stál za změnou Floriánova názoru. Výkonná rada pražské ODS vyhověla.

„Výkonná rada ODS plně podporuje rozhodnutí svých poslanců vyloučit Jana Floriána a Tomáše Úlehly z poslaneckého klubu ODS. Výkonná rada ODS na návrh regionální rady ODS regionu Praha ruší k 9. 8. 2013 členství v ODS Janu Floriánovi a Tomáši Hrdličkovi,“ píše se v Usnesení výkonné rady ODS, které má redakce k dispozici. 


Autor: Dalibor Kracík

Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru