Dnes Úterý - jasno 0°C
Zítra Středa - prehanky-snih 2°C
Úterý 26. 1. 2021
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Třináctka prvňáčkům: Školáci v Praze 13 si užili zábavné odpoledne v Centrálním parku
Pro děti byl připraven zajímavý program. Foto (3x): P13

Třináctka prvňáčkům: Školáci v Praze 13 si užili zábavné odpoledne v Centrálním parku

Praha 13 i letos uspořádala na začátku školního roku tradiční akci pro prvňáčky. Zábavné dopoledne pro všechny prvňáčky se v pondělí konalo v Centrálním parku. Záštitu nad Třináctkou prvňáčkům převzal starosta David Vodrážka (ODS), akce se za vedení městské části zúčastnila i místostarostka Marcela Plesníková (za hnutí ANO), která má na starost oblast školství.

Od deseti hodin byl na pódiu pro děti připraven program plný her, soutěží, písniček a také divadelní představení. Mezi malé i velké zavítaly také legendární postavičky Jů a Hele.

Děti na pódiu soutěžily, rodiče fandili a vítězové si odnesli krásné dárky a dětský šampus. Pro čerstvé prvňáčky byl připraven i zábavní park s kolotoči a houpačkami. Odvážnější děti se mohly svézt na ponících nebo vyzkoušet aquadrom. 

David Vodrážka přítomným dětem popřál co nejúspěšnější první rok ve škole, hodné paní učitelky a také, aby se do školy každé ráno těšily.

„Děti čeká nová životní etapa ve školních lavicích a my jsme velmi rádi, že u nás na třináctce máme v základních školách tak skvělé učitele. Osobnost pedagoga je důležitá nejen na startu, ale i po celou dobu dalšího studia,“ doplnila ho Marcela Plesníková.

trinactka-prvnackum-1

Starosta Prahy 13 David Vodrážka

trinactka-prvnackum-3

Místostarostka Prahy 13 Marcela Plesníková

 


Praha 15: U ZŠ Veronské náměstí se bruslí

18. ledna 2021 v 17:40

Aktuální vládní nařízení umožňuje v prostoru areálu kluziště pohyb maximálně 2 osob v roušce.

Kluzáky na sníh pro děti z Prahy 6

18. ledna 2021 ve 14:15

Radnice Prahy 6 se rozhodla pomoci rodičům, kteří pro své děti shánějí kluzáky na sníh. Ty se kvůli zavřeným obchodům hůře shánějí.

U koníka, U housenky nebo U včelky. Praha 15 pojmenovala hřiště

13. ledna 2021 v 07:44

Odbor životního prostředí radnice Prahy 15 kromě jiného spravuje také dětská hřiště. V prosinci 2020 zrealizoval jejich nové označení a pojmenování.

Praha 8 bude v březnu vítat občánky

1. ledna 2021 v 09:28

Slavnostní vítání občánků Prahy 8, dětí narozených v roce 2019–2020, plánuje radnice na pondělí 22. a úterý 23. března 2021 v obřadní síň Libeňského zámku.

V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

23. prosince 2020 v 11:51

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Člobrdění s Hurvínkem aneb Zachraňme Máničku!

18. prosince 2020 v 18:26

Speciální pátrací hru ulicemi Dejvic připravili v Divadle S+H pro děti předškolního věku a žáky prvního stupně za doprovodu rodičů či prarodičů. Zúčastnit se však může každý, kdo si rád hraje.

Další články
Nahoru