dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
9°C
zítra
Pátek - zatazeno
9°C
pozítří
Sobota - zatazeno
8°C
Třináctka prvňáčkům: Školáci v Praze 13 si užili zábavné odpoledne v Centrálním parku
Pro děti byl připraven zajímavý program. Foto (3x): P13

Třináctka prvňáčkům: Školáci v Praze 13 si užili zábavné odpoledne v Centrálním parku

Praha 13 i letos uspořádala na začátku školního roku tradiční akci pro prvňáčky. Zábavné dopoledne pro všechny prvňáčky se v pondělí konalo v Centrálním parku. Záštitu nad Třináctkou prvňáčkům převzal starosta David Vodrážka (ODS), akce se za vedení městské části zúčastnila i místostarostka Marcela Plesníková (za hnutí ANO), která má na starost oblast školství.

Od deseti hodin byl na pódiu pro děti připraven program plný her, soutěží, písniček a také divadelní představení. Mezi malé i velké zavítaly také legendární postavičky Jů a Hele.

Děti na pódiu soutěžily, rodiče fandili a vítězové si odnesli krásné dárky a dětský šampus. Pro čerstvé prvňáčky byl připraven i zábavní park s kolotoči a houpačkami. Odvážnější děti se mohly svézt na ponících nebo vyzkoušet aquadrom. 

David Vodrážka přítomným dětem popřál co nejúspěšnější první rok ve škole, hodné paní učitelky a také, aby se do školy každé ráno těšily.

„Děti čeká nová životní etapa ve školních lavicích a my jsme velmi rádi, že u nás na třináctce máme v základních školách tak skvělé učitele. Osobnost pedagoga je důležitá nejen na startu, ale i po celou dobu dalšího studia,“ doplnila ho Marcela Plesníková.

trinactka-prvnackum-1

Starosta Prahy 13 David Vodrážka

trinactka-prvnackum-3

Místostarostka Prahy 13 Marcela Plesníková

 


Praha 13 zve děti do Mlejna

Dnes ve 14:00

Nedělní pohádková nadílka v KD Mlejn 8. prosince v 9:15 až 18 hodin.

Dejme dětem šanci. Vánoce na radnici

Včera v 17:44

Pod záštitou starosty Prahy 13 Davida Vodrážky se v pondělí 25. listopadu konají Vánoce na radnici na Slunečním náměstí.

Odpoledne plné čokolády

Včera v 08:11

V Galerii Butovice v Praze 13 se v sobotu 30. listopadu koná Čokoládování.

Přednáška: Jak u dětí podpořit správný vývoj řeči

Včera v 06:49

Chcete u svého dítěte podpořit správný řečový vývoj? Přijďte ve čtvrtek 21. listopadu od 16 hodin na přednášku klinické logopedky.

Praha 4: Novodvorský zvoneček

Včera v 06:21

Ve dnech 21. až 23. listopadu se v KC Novodvorská koná pátý ročník tradičního loutkového festivalu Novodvorský zvoneček.

Karneval pro děti ve Vodárenské věži na Letné

19. listopadu 2019 v 17:56

Karneval pro děti, zábavné odpoledne plné her a soutěží v sobotu 23. listopadu od 13 do 17 hodin.

Andělské vánoce na Slunečním náměstí

19. listopadu 2019 v 06:55

Praha 13 připravila na pondělí 9. prosince pod záštitou starosty Davida Vodrážky Andělské vánoce. Na Slunečním náměstí nazdobí stromečky děti z mateřských školek, přijde čertovská rodinka, Vánoční kapela, kamarád sob a uslyšíte Bořka Slezáčka nebo Pertu...

Klub Kulička pro maminky s dětmi

18. listopadu 2019 ve 13:25

Herna pro maminky s dětmi, pod patronátem radnice Prahy 13, probíhá v Domu sociálních služeb Lukáš každé úterý a středu od 9 do 12 hodin.

Festival Den poezie pro děti

14. listopadu 2019 v 06:42

V sobotu 16. listopadu ve 14 hodin se můžete těšit na pořad věnovaný 500. výročí úmrtí Leonarda da Vinci v pražském Klementinu. Na děti čeká prohlídka Klementina, zastavení se nad vynálezy Leonarda da Vinci a divadlo Marky Míkové.

Multižánrový festival KUK je učen pro děti od 10 měsíců do 3 let

7. listopadu 2019 ve 23:15

Festival KUK pro batolata bude od 9. do 11. listopadu od 10 do 18 hodin opět v KC Zahrada na Chodově.

Vyřezávání dýní s lampionovým průvodem a fireshow

31. října 2019 ve 21:58

Zábavné odpoledne nejen pro děti v Centrálním parku Kbely v sobotu 2. listopadu. Vyřezávání dýní, divadlo Pohadlo – netopýří pohádka, soutěže pro děti a ukončení dne lampionovým průvodem za strašidýlky.

Další články
Nahoru