dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Pražské krimi

Třináct let ve vazbě jí nestačilo. Kapsářka zadržena při činu

Ve středu v osm hodin večer si dvaatřicetiletá žena vyhlédla na přechodu pro chodce u ulic Křižovnická Karlova svou oběť v podobě čtyřiašedesátileté, rusky hovořící turistky. Té v nestřeženém okamžiku vsunula svou ruku do kabelky, ze které jí sebrala peněženku s finanční hotovostí a osobními doklady.

S tou pak začala odcházet směrem ke Karlovým lázním. Do popsaného počínání byla kapsářka natolik zahloubána, že si ani nevšimla, že jí po celou dobu sledují kriminalisté sedmého oddělení prvního policejního obvodu, takzvaného kapsa týmu. Ti ji také neprodleně po krádeži okamžitě zadrželi i s peněženkou v ruce. Po zadržení skončila „straka“ na policejní služebně, kde jí vyšetřovatel sdělil podezření z trestného činu krádež, za který jí v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Přitěžující okolností při výměře trestu by mohla ženě být její trestní minulost. Za obdobné skutky byla totiž už celkem jedenáctkrát odsouzena k trestu odnětí svobody, v převážné většině nepodmíněnému, nebo trestu alternativnímu. Za mřížemi proto strávila celkem víc jak třináct let.

 

 


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru