dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Třikrát a dost. Do konce léta proběhnou tři noční prohlídky půdní galerie Malostranské besedy
Golem Petra Nikla. Ilustrační foto: archiv

Třikrát a dost. Do konce léta proběhnou tři noční prohlídky půdní galerie Malostranské besedy

Interaktivní výstava Vikýře PLAY v Malostranské besedě nabízí svým návštěvníkům i o prázdninách unikátní příležitost navštívit kromě denní expozice také večerní prohlídky půdní galerie. Jedny jsou přichystány na konec července, dvě na srpen.

Jedinečnou příležitost vystoupat z prostoru galerie do nejvyšší věže Malostranské besedy a obdivovat neopakovatelná večerní panoramata Pražského hradu a chrámu sv. Mikuláše budou mít návštěvníci výstavy Vikýře PLAY během prázdnin už jen třikrát.

V červenci to bude ve čtvrtek 25. Druhý prázdninový měsíc se večerní prohlídky půdní galerie otevřou 15. a 29. srpna.

„Prohlídky budou probíhat vždy mezi 21 a 23 hodinou. Jednotné vstupné činí 100 korun na osobu,“ říká ředitelka výstavy Vikýře PLAY v Malostranské besedě Lenka Váňová.

Plně interaktivní výstava v Malostranské besedě navazuje na dlouhodobý projekt ORBIS PICTUS PLAY Jiřího a Radany Waldových. Jako dlouhodobý proměnlivý inventář herních instalací a nástrojů, speciálně připravených pro vybrané sály, místnosti a podkroví Malostranské besedy, je umělecky koncipována výtvarníkem Petrem Niklem.


Autor: Lukáš Plecháček

České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru