dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Třicítka pro řidiče v Karlíně zůstane, radnice vytáhne do boje proti nedodržování přednosti
Pernerova ulice. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Třicítka pro řidiče v Karlíně zůstane, radnice vytáhne do boje proti nedodržování přednosti

Loni na podzim byla v Karlíně provedena dopravní patření, která spočívala především v zavedení maximální povolené rychlosti 30 kilometrů za hodinu (Tempo 30) a zavedení obousměrného provozu pro cyklisty v jednosměrných ulicích. Z provedené analýzy vyplývá, že se změny osvědčily. Někteří řidiči však dělají problémy, a tak dojde především v Pernerově ulici k změnám v dopravním značení.

Rada osmé městské části si nechala zpracovat analýzu, která hodnotí loni provedené úpravy a stávající provoz. „Vážíme si vesměs pozitivních reakcí, a to nejen od analytiků, ale především od občanů dotčené oblasti. Tempo 30 se po roce obyvatelům Karlína vžilo,“ říká zástupce starosty Michal Švarc, který má dopravu v Praze 8 v gesci.

Analýza bude v září předložena na zasedání zastupitelstva osmé městské části.V hodnotící zprávě se hovoří o tom, že nová organizace dopravy má jednoznačně pozitivní vliv na dopravní obsluhu Karlína pro cyklisty – s tím, že v kombinaci se zavedením Tempa 30 se zvýšila bezpečnost zejména cyklistické a pěší dopravy.

Negativní prvky ale zpráva nalézá zejména v nedodržování třicetikilometrové rychlosti v Pernerově ulici a s tím související nedodržování přednosti zprava, a špatné parkování.

karlin-mapa-nahled

Zklidnění dopravy v Karlíně. (mapa se zvětší po prokliknutí)

V analýze jsou rovněž navržena opatření, která by měla být přijata. „Chceme přijmout ta opatření, která vidíme jako smysluplná. Celou věc však ještě musíme konzultovat s Policií ČR a Technickou správou komunikací,‟ dodává místostarosta.

Radnice tak chystá především úpravu dopravního značení. Do ulice se vrátí jednosměrné značky s tím, že se značky Zákaz vjezdu všech motorových vozidel nahradí značky Zákaz vjezdu všech vozidel s dodatkovými tabulkami S výjimkou cyklistů.

V Pernerově ulici budou navíc na vozovce „namalována“ značení, upozorňující na křižovatky. „U vjezdů do oblasti doplníme na informační tabule text o dodržování přednosti zprava,‟  dodává Švarc.


Další články
Nahoru