Dnes Čtvrtek - mlha 2°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 3°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Byznys

Třicetihodinová výzva řízení letového provozu se bude konat na Fakultě dopravní ČVUT

Česká divize virtuální letecké organizace IVAO představuje již dvanáctý ročník této pravidelné události. Stejně jako každý rok se virtuální piloti a řídící letového provozu shromáždí pod jednou střechou, aby společně věnovali celých třicet hodin svému koníčku. Letošní ročník však přináší něco zcela nového.

Poprvé se bude konat na akademické půdě, za což organizátoři vděčí Fakultě dopravní Českého vysokého učení technického v Praze. Tohoto gesta si komunita virtuálního letectví nesmírně váží. Obě strany věří, že veřejná akce, jako je tato, zpopularizuje virtuální letectví a zvýší zájem o terciální vzdělání zaměřené na letecký průmysl.

„Třicetihodinovka je v první řadě akce plná zážitků, na které se ještě dlouho vzpomíná. Osobní přítomnost těch, které znáte často jen po hlase, dává akci zcela jiný rozměr. Pro nás akce představuje nejenom simulaci nepřetržitého leteckého provozu podle skutečného letového řádu, ale také malou oslavu přátelství. Na stanovištích se střídají řídící přesně tak, jako je tomu v reálném provozu. Mimo výkon služby si s přáteli můžeme v klidu popovídat tváří v tvář. Po roce je vždy o čem mluvit a osobní kontakt je nenahraditelný. Pro pravidelné účastníky je to, dá se říct, srdeční záležitost,“ říká Jindřich Šikl (22), ředitel české divize IVAO.

„Členové české divize se také aktivně podílí na výzkumné činnosti v oblasti letového provozu ve spolupráci s Ústavem letecké dopravy na Fakultě dopravní ČVUT,“ dodává.

Akce se bude konat v budově Fakulty dopravní ČVUT v Praze v ulici Horská 3, Praha 2. Začne 17. listopadu v 18 hodin, skončí 18. listopadu mezi 23 až 23.45 hodin. Zúčastnit se mohou nejen fanoušci řízení letového provozu, ale také zájemci o tuto problematiku.

IVAO znamená International Virtual Aviation Organization. Je to mezinárodní nezisková organizace virtuálního letectví, která spojuje letecké nadšence z celého světa. Tato organizace má dlouholetou historii, neboť byla založena již v roce 1998. Od té doby má v podstatě jediný cíl: poskytovat komplexní platformu pro virtuální letectví, a to včetně komunikační technologie, systému pro řízení letového provozu a pilotování letadel. Největší výhoda této platformy? Drží krok s vývojem v letectví, a to vše nabízí zcela zdarma.Autor: Cen

Společnost Pražské služby existuje už třicet let

18. února 2024 ve 21:08

Pražské služby slaví v letošním roce 30 let od založení. V hlavním městě je součástí svozu směsného i tříděného odpadu, údržby ulic i parků. Společnost nadále plánuje posilovat své postavení na trhu, snižovat negativní dopady na životní prostředí, edukovat veřejnost a zároveň pomáhat v předcházení...

Londýn je v kvalitě 5G připojení nejhorší metropolí Evropy, konstatuje studie

16. února 2024 ve 20:42

Londýn patří z hlediska kvality 5G připojení mezi nejhorší evropské metropole. Tak zní závěr šetření společnosti MedUX, která analyzovala celkovou uživatelskou zkušenost s pevnými a mobilními sítěmi v deseti velkých městech Evropy. Hlavní město Spojeného království propadlo hlavně proto, že je...

Kooperativa využívá řešení od Resistant AI

11. února 2024 v 17:41

Pojišťovna Kooperativa, druhá největší pojišťovna na českém trhu, zahájila spolupráci se společností Resistant AI, specialistou na prevenci finanční kriminality využívající umělou inteligenci a strojové učení. Kooperativa využívá technologii Document Forensics, k ověřování dokumentů předložených...

Tobias Sonndorfer jmenován místopředsedou představenstva VIG Re

7. února 2024 ve 14:41

Společnost VIG Re, zajišťovna skupiny Vienna Insurance Group, s potěšením oznamuje, že Tobias Sonndorfer byl jmenován místopředsedou představenstva s účinností od 1. února 2024. 

Změna výše dotace Nová zelená úsporám

5. února 2024 v 08:58

Od 15. února klesá dotace na fotovoltaiku. Při podpisu smlouvy do 9. února innogy garantuje vyplacení stávající dotace ve výši až 220 000 korun. Společnost o tom informovala na svém webu. 

Další články
Nahoru