Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - oblacno 27°C
Úterý 16. 7. 2024
Svátek má Luboš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Byznys

Třicetihodinová výzva řízení letového provozu se bude konat na Fakultě dopravní ČVUT

Česká divize virtuální letecké organizace IVAO představuje již dvanáctý ročník této pravidelné události. Stejně jako každý rok se virtuální piloti a řídící letového provozu shromáždí pod jednou střechou, aby společně věnovali celých třicet hodin svému koníčku. Letošní ročník však přináší něco zcela nového.

Poprvé se bude konat na akademické půdě, za což organizátoři vděčí Fakultě dopravní Českého vysokého učení technického v Praze. Tohoto gesta si komunita virtuálního letectví nesmírně váží. Obě strany věří, že veřejná akce, jako je tato, zpopularizuje virtuální letectví a zvýší zájem o terciální vzdělání zaměřené na letecký průmysl.

„Třicetihodinovka je v první řadě akce plná zážitků, na které se ještě dlouho vzpomíná. Osobní přítomnost těch, které znáte často jen po hlase, dává akci zcela jiný rozměr. Pro nás akce představuje nejenom simulaci nepřetržitého leteckého provozu podle skutečného letového řádu, ale také malou oslavu přátelství. Na stanovištích se střídají řídící přesně tak, jako je tomu v reálném provozu. Mimo výkon služby si s přáteli můžeme v klidu popovídat tváří v tvář. Po roce je vždy o čem mluvit a osobní kontakt je nenahraditelný. Pro pravidelné účastníky je to, dá se říct, srdeční záležitost,“ říká Jindřich Šikl (22), ředitel české divize IVAO.

„Členové české divize se také aktivně podílí na výzkumné činnosti v oblasti letového provozu ve spolupráci s Ústavem letecké dopravy na Fakultě dopravní ČVUT,“ dodává.

Akce se bude konat v budově Fakulty dopravní ČVUT v Praze v ulici Horská 3, Praha 2. Začne 17. listopadu v 18 hodin, skončí 18. listopadu mezi 23 až 23.45 hodin. Zúčastnit se mohou nejen fanoušci řízení letového provozu, ale také zájemci o tuto problematiku.

IVAO znamená International Virtual Aviation Organization. Je to mezinárodní nezisková organizace virtuálního letectví, která spojuje letecké nadšence z celého světa. Tato organizace má dlouholetou historii, neboť byla založena již v roce 1998. Od té doby má v podstatě jediný cíl: poskytovat komplexní platformu pro virtuální letectví, a to včetně komunikační technologie, systému pro řízení letového provozu a pilotování letadel. Největší výhoda této platformy? Drží krok s vývojem v letectví, a to vše nabízí zcela zdarma.Autor: Cen

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

12. července 2024 v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Jiří Jarkovský bude novým členem představenstva Czech Airlines Handling

9. července 2024 v 15:02

Novým členem představenstva odbavovací společnosti Czech Airlines Handling (dceřiná společnost Letiště Praha) bude od prvního srpna Jiří Jarkovský. Jeho hlavním úkolem bude strategické plánování činností společnosti CSAH v kombinaci s nepravidelností provozu. Současný předseda představenstva Tomáš...

Novou šéfkou komunikace innogy bude Zuzana Tylčerová, nahradí Martina Chalupského

26. června 2024 v 19:14

Po více než 20 letech mění skupina innogy vedení své komunikace. Na pozici Head of Corporate Affairs vystřídá Martina Chalupského nová ředitelka Zuzana Tylčerová. Bude přes léto postupně přebírat veškeré kompetence v oblasti externí a interní komunikace, sponzoringu, společenské odpovědnosti a...

MennYacht personálně posiluje pobočku pro Česko a otevřela prostory v Pařížské

26. června 2024 v 08:10

Společnost MennYacht, která letos slaví 30 let působení, zastupuje prémiové značky z portfolia Ferretti Group. České zastoupení formy nově reprezentuje Petr Kabát a společnost představila novou pobočku na Pařížské ulici v Praze.

Zlatá Koruna patří pojišťovně Kooperativa

21. června 2024 v 18:38

V letošním, již 22. ročníku soutěže Zlatá Koruna si Kooperativa připsala pět pódiových umístění. První místo a Zlatou korunu získalo Autopojištění NAMÍRU v kategoriích Neživotní pojištění i Povinné ručení, a FLEXI, které ovládlo kategorii Životní pojištění.  Informoval o tom mluvčí pojišťovny...

Férový zaměstnavatel roku je innogy

21. června 2024 ve 12:42

V pátém ročníku soutěže Férový zaměstnavatel roku, kterou pořádá portál Atmoskop se společností Pluxee, se společnost innogy umístila na 1. místě jako organizace s výborným přístupem k zaměstnancům, a to v kategorii velkých firem na 1000 zaměstnanců.

Další články
Nahoru