dnes
Pondělí - jasno
33°C
zítra
Úterý - zatazeno
26°C
pozítří
Středa - skorojasno
29°C
Zpravodajství

Třicet nejlepších pracovníků v sociálních službách dostalo ocenění

Dvacet čtyři žen a pět mužů bylo dnes oceněno v populární anketě „Srdce na dlani“ pořádanou Centrem sociálních služeb Praha.

V devátém ročníku cenu získali pracovníci příspěvkových organizací Prahy za lidský přístup a pomoc klientům.  

V Divadle v Korunní vítězové ankety stanuli na základě největšího počtu hlasů, které získaly v anketě přímo od klientů z 27 pražských zařízení poskytujících sociální služby, jako jsou domovy pro seniory nebo domovy se zvláštním režimem.

„V dnešní hektické době, kdy je pomoc druhým lidem stále větší vzácností, je pro mě čest se dnes potkat a ocenit zaměstnance našich zařízení, kteří nad rámec svých povinností rozdávají radost a jsou i oporou v nelehkých životních chvílích pro své klienty, kteří jsou na jejich poskytovaných službách závislí. Vím, že jejich práce není vůbec jednoduchá a o to více si jich za to vážím a mají můj obdiv,“ řekl radní pro sociální oblast Daniel Hodek.

Smyslem závěrečného finále ankety je především poděkovat a morálně ocenit obětavou práci pracovníků v sociálních službách. „Za mnohdy neobyčejné a někdy i výjimečné činy oceňovaných pracovníků si anketa získala mezi zaměstnanci a klienty svou prestiž. Navíc je vnímána, jako určitý způsob poděkování za obětavou práci,“ přiblížil anketu ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján s tím, že pro každého oceněného byl připraven diplom, plaketa Srdce na dlani a drobné dárky.

Anketa Srdce na dlani, vznikla před devíti lety a klienti jednotlivých zařízení v ní vybírají z řad zaměstnanců ty, kteří svým výjimečným přístupem, zájmem, empatií a ochotou si získají během roku největší oblibu. Ti jsou pak následně navrženi na prestižní ocenění. Pracovníci s nejvyšším počtem hlasů následně postupují do slavnostního finále.  


Další články
Nahoru