dnes
Úterý - skorojasno
19°C
zítra
Středa - obcasny-dest
24°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
25°C
Zpravodajství

Třicet nejlepších pracovníků v sociálních službách dostalo ocenění

Dvacet čtyři žen a pět mužů bylo dnes oceněno v populární anketě „Srdce na dlani“ pořádanou Centrem sociálních služeb Praha.

V devátém ročníku cenu získali pracovníci příspěvkových organizací Prahy za lidský přístup a pomoc klientům.  

V Divadle v Korunní vítězové ankety stanuli na základě největšího počtu hlasů, které získaly v anketě přímo od klientů z 27 pražských zařízení poskytujících sociální služby, jako jsou domovy pro seniory nebo domovy se zvláštním režimem.

„V dnešní hektické době, kdy je pomoc druhým lidem stále větší vzácností, je pro mě čest se dnes potkat a ocenit zaměstnance našich zařízení, kteří nad rámec svých povinností rozdávají radost a jsou i oporou v nelehkých životních chvílích pro své klienty, kteří jsou na jejich poskytovaných službách závislí. Vím, že jejich práce není vůbec jednoduchá a o to více si jich za to vážím a mají můj obdiv,“ řekl radní pro sociální oblast Daniel Hodek.

Smyslem závěrečného finále ankety je především poděkovat a morálně ocenit obětavou práci pracovníků v sociálních službách. „Za mnohdy neobyčejné a někdy i výjimečné činy oceňovaných pracovníků si anketa získala mezi zaměstnanci a klienty svou prestiž. Navíc je vnímána, jako určitý způsob poděkování za obětavou práci,“ přiblížil anketu ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján s tím, že pro každého oceněného byl připraven diplom, plaketa Srdce na dlani a drobné dárky.

Anketa Srdce na dlani, vznikla před devíti lety a klienti jednotlivých zařízení v ní vybírají z řad zaměstnanců ty, kteří svým výjimečným přístupem, zájmem, empatií a ochotou si získají během roku největší oblibu. Ti jsou pak následně navrženi na prestižní ocenění. Pracovníci s nejvyšším počtem hlasů následně postupují do slavnostního finále.  


Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

Včera v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

Včera v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

21. dubna 2019 v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru