Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - zatazeno 9°C
Pátek 22. 1. 2021
Svátek má Slavomír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Občanská sdružení

Třicet let existence Nadace Olgy Havlové slaví speciálním kalendářem

K 30. výročí od svého založení vydal Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV) limitovanou edici charitativního nástěnného kalendáře na rok 2021 s fotografiemi Olgy a Václava Havlových. Kalendář se snímky od fotografa Ondřeje Němce se stal i součástí oficiální cesty předsedy Senátu Parlamentu ČR Miloše Vystrčila na Tchaj-wan na přelomu srpna a září.

Kalendář obsahuje autorské fotografie Ondřeje Němce, dvorního fotografa Olgy a Václava Havlových, bývalého fotografa Lidových novin a nynějšího spolupracovníka Knihovny Václava Havla. Spolupráce VDV s Ondřejem Němcem sahá až do počátků 90. let, kdy často doprovázel Olgu Havlovou při pracovních cestách jménem Výboru dobré vůle. Před deseti lety také stál u zrodu putovní výstavy fotografií Olga Havlová a Výbor dobré vůle, která navštívila více než 100 měst v České republice a zahraničí.

„Letošní rok je pro naši nadaci mimořádný. Třicet let činnosti naší organizace si připomínáme ve výjimečné době, kdy veškeré své úsilí věnujeme kromě realizace běžných projektů také mimořádné pomoci lidem ohroženým koronavirovou pandemií,“ říká ředitelka VDV Monika Granja a dodává: „kalendář s fotografiemi Olgy a Václava Havlových se pro nás také stane připomínkou našeho úsilí podat pomocnou ruku tam, kde nikdo jiný pomoc nenabízí, přesně v tom duchu, jak si přála Olga Havlová.“ 

Charitativní kalendář Nadace Olgy Havlové s černobílými fotografiemi manželů Havlových navštívil dokonce Tchaj-wan a jako dar od české delegace jej z rukou předsedy Senátu Miloše Vystrčila převzala tchajwanská prezidentka Cchaj Jing-wen. Olga Havlová totiž tuto zemi navštívila s českou delegací přesně před 30 lety.

„Olga Havlová navštívila Tchaj-wan na pozvání tchajwanských charitativních organizací jako předsedkyně nadace Výboru dobré vůle a stalo se tak již před 30 lety v roce 1990. Říkám to také proto, abychom si my muži uvědomili, že ženy vědí občas lépe a dříve, co je správné, než my muži a také bývají leckdy odvážnější,“ pronesl Miloš Vystrčil k někdejší návštěvě první dámy ve svém projevu na půdě Národní univerzity Čcheng-čch' v Tchaj-peji 31. srpna 2020.

Výtěžek z kalendáře, který je možné rezervovat v kanceláři nadace (vdv@vdv.cz), bude použit na pořízení invalidních vozíků, sluchadel a dalších pomůcek pro lidi se zdravotním postižením.  


Plechovky třídí pravidelně jen necelá třetina Čechů. Neziskové iniciativy Každá plechovka se počítá a Ukliďme Česko to chtějí změnit

Včera v 09:58

Nezisková organizace Každá plechovka se počítá zahajuje spolupráci s iniciativou Ukliďme Česko. Obě organizace mají zájem na co největším podílu zrecyklovaných nápojových plechovek. Podle posledních dat totiž Češi vytřídí jen asi 40 % nápojových plechovek a za evropským průměrem (76 %) tak výrazně...

Václavské Vánoce přinesly neziskovkám přes čtvrt milionu korun

12. ledna 2021 v 10:03

Sedm neziskových organizací se během čtyř adventních týdnů představilo na řemeslných stáncích jubilejního, desátého ročníku Václavských Vánoc. Celkový výtěžek z tradičních vánočních trhů v horní části Václavského náměstí letos převýšil částku dvě stě osmdesát tisíc...

Pečovatelka roku 2020 je z Prahy 11

6. ledna 2021 v 09:37

Pečovatelkou roku v kategorii terénních služeb se pro rok 2020 stala Lenka Kobzová z Jihoměstské sociální, která v sociálních službách pracuje již 16 let.

Nadační fond Veolia startuje nový projekt DigiSen

31. prosince 2020 v 10:36

Program Nadačního fondu Veolia Stále s úsměvem poskytl tříletou podporu šesti partnerským projektům. Od 6. ročníku (2020/2021) tento seniorský program pokračuje podle nového konceptu.

Praha 2: Dvojka srdcem před Vánoci pomohla mamince

20. prosince 2020 v 19:00

Koncem týdne zasedala správní rada Nadačního fondu Dvojka srdcem a schválila příspěvky dvěma maminkám samoživitelkám ve výši 30 000 korun.

Běh pro Haimu pomohl malým onkologickým pacientům

15. prosince 2020 v 07:46

Letos se konal historicky první virtuální běh innogy na pomoc malým onkologickým pacientům, o které pečuje organizace Haima Ostrava.

Sbírka Srdce dětem nadělí ještě před Vánoci dětským pacientům rekordních 39 milionů korun

14. prosince 2020 ve 13:48

Charitativní sbírka Srdce dětem organizovaná každoročně ve všech prodejnách společnosti Lidl už zná svůj letošní výtěžek. I přes omezení související s nemocní covid-19 se opět podařilo vybrat více než rok předešlý. Sbírka vynesla na pomoc vážně nemocných dětí celkem...

Dvojka srdcem: Pomoc pro samoživitele

10. prosince 2020 ve 20:51

Nadační fond Dvojka srdcem opět pomáhal. Samoživitelé jsou nyní v těžké životní situaci, kvůli krizi v mnoha případech přišli o práci a příjmy a dostali se tak do existenčních problémů. Do dnešního dne se fondu podařilo pomoci částkou více než 170 tisíc korun. 

innogy podpořila Společnost pro ranou péči v Ostravě

1. prosince 2020 v 07:12

Díky podpoře společnosti innogy Česká republika zahájila společnost šití kočiček, které poradkyně rané péče využívají při konzultacích nebo třeba při poslední návštěvě v klientské rodině.

Pošlete objetí tam, kde je osamělá náruč. Vánoční kampaň ŽIVOTA 90

18. listopadu 2020 v 15:52

Dnes startuje nová kampaň organizace Život 90 s názvem „Pošlete objetí tam, kde je osamělá náruč“. Jejím cílem je pomoci seniorům a seniorkám, kteří se ocitli v izolaci, a to nejen v důsledku probíhající pandemie koronaviru. I v době omezeného osobního kontaktu existuje způsob, jak dát seniorům...

Další články
Nahoru