dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Pražské krimi

Tři stovky policistů, sedm tisíc aut, více než sto tisíc na pokutách

Během páteční noci proběhla na celém území hlavního města dopravní akce „Y“, tedy zaměřená především na požívání alkoholu nebo drog za volantem. 

Akce se zúčastnily téměř tři stovky policistů z různých útvarů. Těm se během deseti hodin podařilo zkontrolovat bezmála sedm tisíc motorových vozidel a odhalit více než tři sta přestupků, za které v blokovém řízení udělili pokuty za téměř 140 000,–Kč.

U čtrnácti řidičů bylo po provedené orientační dechové zkoušce zjištěno, že řídili pod vlivem alkoholu, přičemž dvanáct z nich jsou vzhledem k naměřené hodnotě podezřelí z přestupku a dva dokonce z trestného činu.

U dalších pěti nezodpovědných řidičů policisté při kontrole odhalili přítomnost drog v těle.

Policisté věnovali svou pozornost i jiným neřestem, kterých se řidiči dopouštěli. Nejčastěji páchaný přestupek byl zaznamenán ve třiačtyřiceti případech, kdy řidiči použili vozidla s nevyhovujícím technickým stavem. Pouze ve dvou případech se řidiči před jízdou nepřipoutali bezpečnostním pásem.  


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru