dnes
Pátek - jasno
29°C
zítra
Sobota - jasno
31°C
pozítří
Neděle - jasno
31°C
Tři sestry vystoupí v Paláci Akropolis, fanoušci mohou sledovat na internetu živý přenos koncertu
Tři sestry v hostinci Na Staré kovárně v Akropoli. Foto: archiv kapely

Tři sestry vystoupí v Paláci Akropolis, fanoušci mohou sledovat na internetu živý přenos koncertu

V letošním roce slaví kapela Tři sestry již 35 let od svého založení. Nyní měl být již v poslední třetině jarní Vinyl tour, na dvanácti koncertech měly zaznít pouze skladby z prvních tří alb. Kapela kvůli pandemii zatím stihla vystoupit pouze jednou, termíny jednotlivých koncertů se snaží překládat na pozdější data. „Věříme, že s vámi co nejdříve potkáme a osobně si připijeme na zdraví,“ těší se Tři sestry. Mezitím, než tato možnost nastane, kapela využila spolupráci s časopisem Reflex, internetovou televizí Mall.tv a platformou Donio, aby zahrála svým fanouškům formou livestreamového koncertu.

„Jde o plnohodnotné vystoupení se vším všudy, včetně konzumace nápojů a kapelní družnosti, přímo z podia Paláce Akropolis,“ sdělují členové kapely. Koncert se uskuteční v pátek 17. dubna od 20 hodin na internetové televizi Mall.tv v rámci projektu #kulturažije.

Pro své věrné příznivce si Tři sestry připravily zhruba 1,5 hodinový koncert, na kterém kapela živě zahraje to nejlepší ze své dlouhé historie. V průběhu večera zazní časem prověřené skladby včetně Aidy, Kovárny či Mexika a jistě dojde i na závěrečnou hymnickou Modlitbu pro partu.

Kromě živého koncertu jsou na každý páteční a sobotní večer na sociálních sítí kapely až do odvolání restrikcí přichystány koncerty, přenosy, workshopy, streamy, archivní videa a audia. Živé přenosy jsou vysílány z nově otevřeného hostince Na Staré kovárně v Akropoli.

„Ve zlých časech je třeba dodržovat domácí pitný (a jídelní) režim," nabádá frontman kapely Lou Fanánek Hagen, který je společně s kapelníkem Sester, Ing. Magorem ambasadorem hostince Na Staré kovárně.

K vytvoření pohodové atmosféry při sledování živého koncertu se skvěle hodí i TŘI SESTRY sváteční ležák, který žižkovský hostinec nabízí. Kovárna žije, byť v omezeném režimu, dál.

„Jídlo a pití si lze vyzvednout osobně v okénku anebo vám je vlastními silami rozvezeme, seniorům pak nabízíme 35 procent slevu,“ sděluje personál z restauračního impéria Na staré, do kterého hostinec Na Staré kovárně patří.


Národní muzeum bez bariér. Nově pro osoby s postižením sluchu a zraku a virtuální prohlídka

Včera v 08:12

Národní muzeum nově spustilo na svém webu sekci Národní muzeum bez bariér. Návštěvníci zde naleznou nejen veškeré informace týkající se návštěvy osob s postižením sluchu a zraku, ale také virtuální prohlídku Historické budovy natočenou přímo v českém znakovém jazyce, upravené virtuální výstavy...

Patricia Gibneyová: Stará tajemství

5. srpna 2020 v 08:44

Inspektorka Lottie Parkerová ve třetí knize z celosvětově velmi úspěšné detektivní série řeší další temný případ: Když policie najde starší ženu, zavražděnou v domě své dcery, vyšetřování připadne inspektorce a jejímu parťákovi detektivu Boydovi. Jakmile zjistí, že dcera oběti se pohřešuje, začnou...

Zítra začne Hudební léto v parcích Prahy 2, vstup je zdarma

4. srpna 2020 v 09:43

Radnice druhé městské části pořádá i letos cyklus koncertů pod širým nebem. Na každém vystoupení se představí dva soubory.

V Galerii 1 bude vystavovat Jitka Dosoudilová

3. srpna 2020 v 18:54

Praha 1 zve na retrospektivní výstavu, která mapuje výtvarnou dráhu autorky od prvních pokusů až po sofistikovanou hru jednotlivých projekčních ploch, jež tvoří její současnou tvorbu.

Toulání s dětmi Prahou 15

2. srpna 2020 v 15:38

Radnice Prahy 15 připravuje knížku Toulání s dětmi Prahou 15. Na 150 stranách se seznámíte s 15 pohádkovými postavami v 15 příbězích a básničkách.

Sofie Švejdová / +50°C / Pragovka Gallery Pop-Up

30. července 2020 v 07:22

Pragovka Gallery zve na výstavu Sofie Švejdové. Leitmotivem autorčiny malby je tematizace „místa“ a jeho situační proměny. Rejstřík fyzicky existujících míst, s nimiž autorka pracuje, se dělí na prostory uzavřené (např. pokoje, sály, chodby, koupelny ad.) a otevřené (zahrada, les, park, volná...

Ke kořenům. Výstava v Galerii Skleňák

28. července 2020 v 15:55

Praha 6 ve spolupráci s Velvyslanectvím Ukrajiny v České republice zvou na zahájení výstavy ukrajinských krojů Ke kořenům před Skleněným palácem na náměstí Svobody v Galerii Skleňák.

Výstava Jana Saudka v Malostranské besedě se prodlužuje do konce prázdnin

25. července 2020 v 07:27

Výstava Jan Saudek „85“, která v podkrovních prostorách Galerie Malostranské besedy probíhá od poloviny května se znovu prodlužuje. Expozice nejslavnějších Saudkových fotografií, ale i těch dosud nezveřejněných, bude k vidění až do konce letních prázdnin. 

Další články
Nahoru