Dnes Středa - oblacno 1°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 3°C
Středa 27. 1. 2021
Svátek má Ingrid
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Tři sestry vystoupí v Paláci Akropolis, fanoušci mohou sledovat na internetu živý přenos koncertu
Tři sestry v hostinci Na Staré kovárně v Akropoli. Foto: archiv kapely

Tři sestry vystoupí v Paláci Akropolis, fanoušci mohou sledovat na internetu živý přenos koncertu

V letošním roce slaví kapela Tři sestry již 35 let od svého založení. Nyní měl být již v poslední třetině jarní Vinyl tour, na dvanácti koncertech měly zaznít pouze skladby z prvních tří alb. Kapela kvůli pandemii zatím stihla vystoupit pouze jednou, termíny jednotlivých koncertů se snaží překládat na pozdější data. „Věříme, že s vámi co nejdříve potkáme a osobně si připijeme na zdraví,“ těší se Tři sestry. Mezitím, než tato možnost nastane, kapela využila spolupráci s časopisem Reflex, internetovou televizí Mall.tv a platformou Donio, aby zahrála svým fanouškům formou livestreamového koncertu.

„Jde o plnohodnotné vystoupení se vším všudy, včetně konzumace nápojů a kapelní družnosti, přímo z podia Paláce Akropolis,“ sdělují členové kapely. Koncert se uskuteční v pátek 17. dubna od 20 hodin na internetové televizi Mall.tv v rámci projektu #kulturažije.

Pro své věrné příznivce si Tři sestry připravily zhruba 1,5 hodinový koncert, na kterém kapela živě zahraje to nejlepší ze své dlouhé historie. V průběhu večera zazní časem prověřené skladby včetně Aidy, Kovárny či Mexika a jistě dojde i na závěrečnou hymnickou Modlitbu pro partu.

Kromě živého koncertu jsou na každý páteční a sobotní večer na sociálních sítí kapely až do odvolání restrikcí přichystány koncerty, přenosy, workshopy, streamy, archivní videa a audia. Živé přenosy jsou vysílány z nově otevřeného hostince Na Staré kovárně v Akropoli.

„Ve zlých časech je třeba dodržovat domácí pitný (a jídelní) režim," nabádá frontman kapely Lou Fanánek Hagen, který je společně s kapelníkem Sester, Ing. Magorem ambasadorem hostince Na Staré kovárně.

K vytvoření pohodové atmosféry při sledování živého koncertu se skvěle hodí i TŘI SESTRY sváteční ležák, který žižkovský hostinec nabízí. Kovárna žije, byť v omezeném režimu, dál.

„Jídlo a pití si lze vyzvednout osobně v okénku anebo vám je vlastními silami rozvezeme, seniorům pak nabízíme 35 procent slevu,“ sděluje personál z restauračního impéria Na staré, do kterého hostinec Na Staré kovárně patří.


Andrew Cartmel: Všechny kočky milují Valerianu

Dnes v 10:26

Bydlí se dvěma kočkami, prvotřídním gramofonem, velkou sbírkou jazzových nahrávek a na živobytí pro sebe i obě ochočené šelmy si vydělává jako „vinylový detektiv". Nenechte se zmýlit, o vzrušení a nebezpečí není v jeho profesi nouze! Občas jde dokonce i o život…

Coben Harlan: Cizinec

22. ledna 2021 v 11:46

Nejskandálnější thriller světového bestselleristy Harlana Cobena o tom, jak se mohou dobře míněné lži v nepravých rukou změnit ve smrtící pasti. Cizinec se vynoří odnikud – možná v baru, možná na parkovišti, možná v supermarketu. Nikdo ho nezná. Nikomu není jasné, proč to dělá. Ale informace,...

Sedmý ročník přehlídky skandinávských filmů Scandi proběhne online

19. ledna 2021 v 17:13

Přehlídka Scandi nabídne to nejlepší a nejžhavější, co ve Skandinávii minulý rok vzniklo. Během celého týdne nabídne v online prostoru filmy různých žánrů a témat, které aktuálně definují nejen severskou kinematografii, ale také zpracovávají ožehavá témata, která se stala virálními po...

Robin Cook: Geneze. Nový román mistra lékařských thrillerů

18. ledna 2021 v 17:58

Když se na pitevním stole doktorky Laurie Montgomeryové objeví tělo sociální pracovnice Kery Jacobsenové, zpočátku se zdá, že je obětí tragického předávkování drogami.

Divadlo v Dlouhé: O nepotřebných věcech a lidech

15. ledna 2021 v 11:57

Divadlo v Dlouhé připravilo sérii nedělního pohádkového čtení. V 15 hodin vám některý z herců či hereček přečte jednu pohádku z knihy Arnošta Goldflama O nepotřebných věcech a lidech.

Anders de la Motte: Jarní oběť

11. ledna 2021 v 11:01

Nový psychothriller z pera Anderse de la Motte, stálice na nebi hvězdných švédských autorů. Valpružina noc, rok 1986. Magické oslavy nástupu jara v lesích kolem zámku Bokelund v jižním cípu Švédska vydaly svou oběť – šestnáctiletou Elitu Svartovou, zabitou rituálním způsobem. Zbytek dívčiny rodiny...

Národní technické muzeum připomene osobnost Vladimíra Mandla, zakladatele kosmického práva

8. ledna 2021 v 18:34

Dnes, 8. ledna 2021, si v souvislosti s 80. výročím jeho úmrtí připomínáme osobnost docenta práv Vladimíra Mandla, jenž je světové veřejnosti znám jako zakladatel kosmického práva a který byl vlastníkem československého patentu z roku 1935 na „vysokostoupající raketu“. Národní technické muzeum...

Gardnerová Lisa: Hledej mě

6. ledna 2021 v 11:22

Dům pětičlenné rodiny je momentálně místem činu: čtyři z nich jsou brutálně zavražděni, zbývající – šestnáctiletá dívka – zmizela. Měla štěstí a podařilo se jí uniknout? Nebo je její zmizení důkazem něčeho děsivého?

Osobnosti Prahy 2 a výročí v lednu 2021

5. ledna 2021 v 10:17

Jiří Dienstbier, Jaroslav Seifert, Jiří Cieslar, Jan Palach, Milan „Mejla“ Hlavsa a mnozí další. Osobnosti Prahy 2, které v měsíci lednu mají výročí.

Další články
Nahoru