Dnes Pondělí - oblacno 2°C
Zítra Úterý - snih 1°C
Pondělí 25. 1. 2021
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Tři opilci vykřikovali u synagogy rasistická hesla
Muži byli odvezeni na záchytku. Ilustrační foto: archiv MP Praha

Tři opilci vykřikovali u synagogy rasistická hesla

Pražští strážníci zadrželi včera dopoledne v Maiselově ulici v historickém centru Prahy tři opilé muže, kteří údajně vykřikovali rasistická hesla.

Hlídka městské policie jela do ulice nedaleko hlavního nádraží na základě oznámení občana. Na skupinu odpovídající popisu narazila nedaleko Maiselovy synagogy.

Dva muži ve věku 30 a 50 let předložili své občanské průkazy i souhlasili s provedením dechových zkoušek, které ukázaly hodnoty 2,14 a 2,74 promile.

Čtyřiatřicetiletý muž u sebe žádný doklad totožnosti neměl a předvedení na služebnu státní policie se pokusil zabránit útěkem.

„Poté, co skončil na zemi s přiloženými pouty, se uklidnil a začal s hlídkou spolupracovat. Dechová zkouška u něho prokázala 2,50 promile,“ popsala mluvčí městské policie Jiřina Ernestová.

Strážníky na místě kontaktoval oznamovatel, který potvrdil, že během průchodu Maiselovou ulicí trojice vykřikovala rasistická hesla hrozící likvidací etnických menšin. 

Policie ČR k případu podrobnosti nesdělila, případ prověřuje.


Hořel částečně devastovaný byt

22. ledna 2021 ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Další články
Nahoru