dnes
Pátek - zatazeno
18°C
zítra
Sobota - zatazeno
17°C
pozítří
Neděle - skorojasno
19°C
Tři mušketýři a pořádný dort. Handicapované děti budou slavit
První pozvánku dostala Vanesska ze Starých Splavů. Foto: splnene-prani.cz

Tři mušketýři a pořádný dort. Handicapované děti budou slavit

Nezisková organizace Splněné dětské přání slaví v únoru své třetí narozeniny. Při této příležitosti vybrala tři vážně nemocné děti, kterým daruje den spojený s kulturním zážitkem. Společně se svými rodinami přijedou do Prahy, navštíví nejproslulejší cukrárnu v Galerii Myšák a pohádkový muzikál Tři mušketýři v Divadle Broadway. 

Na oslavu neziskové organizace byly pozvány čtyři rodiny. První pozvánku dostala jedenáctiletá Vanesska ze Starých Splavů. Právě této holčice, kterou trápí potíže s růstovým hormonem, bylo věnované první pilotní kolo, jehož patronem se stal zpěvák a skladatel Michal David.

sdp-dorotka-nahled Druhá desetiletá Dorotka z Děčína bojuje s rakovinou. Vyrůstá společně se svým starším bratrem, který je zdravý, a s tatínkem.

Ten se o obě děti stará již delší dobu sám, neboť jejich maminka nečekaně zemřela. Tatínka s dcerou velice pozvání potěšilo a na narozeninovou akci se už moc těší.

sdp-karolinka-nahled Velkou radost měla také Daniela z Kopřivnice, která se s velkou láskou stará o sedmiletou handicapovanou Karolínku a má v péči také jejího brášku Filípka. Vážné onemocnění svalová hypotonie a dystrofie nedovolují holčičce chodit, proto se pohybuje výhradně na vozíku.

sdp-natalka-nahled Poslední pozvánka putovala do Záhlinic ve Zlínském kraji. Desetiletá Natálka má diagnostikovaný Aspergerův syndrom, což je určitý druh autismu. Nabídka od neziskové organizace rodinu velmi překvapila, protože je ještě nikdo nikdy na obdobnou akci nepozval, a to jenom kvůli onemocnění jejich dcerky.

Narozeninová akce se Splněným dětským přáním se uskuteční v sobotu 14. února v cukrárně v Galerii Myšák, která pro děti připraví dort a nápoje. Potom bude následovat přesun do Divadla Brodway, které akci rovněž podpořilo. Manažerka Gábina Šimonová připravuje pro děti speciální překvapení – provede je zákulisím a seznámí je s herci.

Od 14 hodin všichni usednou do hlediště, aby se podívali na pohádkový muzikál Tři mušketýři.

Splněné dětské přání bylo založené v únoru 2012 zakladatelkami Martinou a Kristýnou Šmejkalovými. Za tu doby splnily přání několika handicapovaným dětem, seznámily čtenáře s jejich životními příběhy a ušily mnoho krásných ručně vyráběných tašek a panenek.

„Máme za sebou tři roky tvrdé dřiny, která na první pohled ani není moc viditelná. Je to mravenčí práce, což se nám vždy v dobrém vrací při realizaci splněných přání,“ shrnula dosavadní vývoj Splněného dětské přání Kristýna. „Obě dvě budujeme rodinnou společnost ve svém volném čase a k tomu samozřejmě obě ještě chodíme do práce. Chtěla bych ze srdce poděkovat všem, kdo nás podporují a pomáhají nám,“ dodala Martina.

Chcete Splněné dětské přání podpořit finančním darem, nebo se stát jeho partnery? Napište na email info@splnene-prani.cz nebo pošlete příspěvek na číslo účtu 5070227/0100


Praha chystá rozšíření svozu bioodpadu rostlinného původu

14. října 2019 ve 20:22

Praha rozšiřuje možnosti svozu bioodpadu rostlinného původu. Ten tvoří v současné době až 40 procent směsného komunálního odpadu v metropoli. Vedení hlavního města chce bioodpad separovat a dále jej využívat pro výrobu bioplynu nebo kompostu. Rada hl. m. Prahy na dnešním zasedání souhlasila se...

Policie nachystala bezpečnostní opatření na fotbal se Severním Irskem

14. října 2019 v 09:04

Pražská policie přichystala v souvislosti s dnešním fotbalovým utkáním mezi mužstvy reprezentace České republiky a Severního Irska bezpečnostní opatření.

Komise vybírá vítězný projekt Nového domova

13. října 2019 v 11:02

Výstavba moderního pobytového domu pro seniory a lidi s Alzheimerovou chorobou s kapacitou 100 lůžek by mohla začít už v roce 2021. Poskytovat bude nepřetržitou 24hodinovou péči.

Další články
Nahoru