dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Tři minuty pekla, vážná zranění: Jednomu muži mlátili hlavou o chodník, druhého málem uškrtili
Předpokládaná podoba jednoho z brutálních útočníků. Zdroj: Policie ČR

Tři minuty pekla, vážná zranění: Jednomu muži mlátili hlavou o chodník, druhého málem uškrtili

Necelé dva týdny před loňskými vánočními svátky došlo v Modřanech k útoku, kvůli kterému je jeden z napadených stále v pracovní neschopnosti. Nad brutalitou útočníků naskakuje husí kůže. Pražští policisté pachatele stále nezadrželi, nyní požádali veřejnost o pomoc při pátrání.

V neděli 14. prosince, čtvrt hodiny po půlnoci, došlo před obchodním domem Prior na Sofijském náměstí v Praze 12 k brutálnímu útoku. Předcházela mu hádka. Dva muži začala vyčítat dvojici jiných mužů házení dělbuchů. To rozpálilo výtržníky „doběla“.

„Jeden z útočníků chytil hlavu poškozeného, se kterou začal vší silou mlátit obličejovou částí o betonovou zídku a obrubník. Tím třiatřicetiletému poškozenému způsobil tříštivé zlomeniny lícních kostí, frakturu čelisti, zlomeninu nosu a jiná vážná poranění hlavy,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Další z útočníků chytil druhého poškozeného zezadu za krk do „ kravaty" a začal ho škrtit, až nemohl dýchat a upadl do bezvědomí. Při útoku, který trval přibližně tři minuty, oba agresoři opakovaně křičeli věty: „Zabiju tě, zabiju tě!!"

Poté i s neznámou ženou, která se na útok dívala, společně z místa odešli směrem do podchodu pod ulicí Generála Šišky. Policisté, kteří na místo útoku přijeli a poskytli zraněnému muži první pomoc, následně propátrali okolí, ale agresory nenašli.

Vážně zraněného muže odvezla záchranka do nemocnice, kde musel zůstat několik týdnů v hospitalizaci a podrobit se několika operacím. Do této chvíle je stále v pracovní neschopnosti.

Popis prvního pachatele:
Muž ve věku 25 až 27 let, 180 cm vysoké silné postavy, světlé pleti, kulatý plný obličej, tmavé krátké vlasy, vysoké kouty, tmavé strniště po obličeji a hnědé kulaté oči. Hovoří česky bez přízvuku, oblečen byl čistě do černého ¾ kabátu a tmavých kalhot.

prvni-utocnik-nahled

Popis druhého pachatele:
Muž ve věku 25 až 27 let, 180 vysoké štíhlé postavy, světlé pleti, hladce oholen, krátké tmavé vlasy, tmavě modré oči a vystouplé lícní kosti. Hovořil česky bez přízvuku. Oblečen byl do barevné, zřejmě bílo modré sportovní bundy.

utocnik-skrtil-nahled

Popis ženy, která byla u napadení:
Žena ve věku 20 až 25 let, 175 – 180 cm, mírná nadváha, kulatější hlava a světlejší rozpuštěné vlasy, které byly lehce vlnité v délce pod ramena. Oblečená byla do volnočasového oblečení, rozevláté bundy a působila zanedbaným dojmem.

U obou útočníků se detektivům podařilo sestavit identikity, které jsou výstižné z 80 procent. Případ je kvalifikován jako trestný čin těžké ublížení na zdraví, za což v případě odsouzení hrozí až deset let odnětí svobody.

„V této souvislosti žádáme o spolupráci při pátrání po těchto pachatelích, případně svědcích události. V případě, že muže na identikitech poznáváte, nebo jste byli svědky napadení, kontaktujte linku 158,“ požádal veřejnost o pomoc při pátrání policejní mluvčí Daněk.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru