dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Tři králové ukončí trhy na Staroměstském náměstí, Václavák jede dál
Vánoční strom ze Staromáku brzy zmizí. Foto: archiv

Tři králové ukončí trhy na Staroměstském náměstí, Václavák jede dál

Největší Vánoční trhy v České republice se pomalu blíží ke svému konci. Během prvního lednového víkendu vyvrcholí program na Staroměstském náměstí v Praze Tříkrálovými oslavami, které zároveň v pondělí 6. ledna letošní trhy v této lokalitě zakončí. Na Václavském náměstí budou prodejní stánky otevřeny až do 12. ledna.

Novoroční program Vánočních trhů na Staroměstském náměstí se již tradičně ponese v duchu oslav Masopustu a Tří králů. První lednový víkend bude patřit Předmasopustním veselicím pod taktovkou kapely Třehusk, která představí na pódiu lidové a staropražské písně.

Na své si však přijdou i milovníci přírody. Zejména děti se mohou těšit na prezentaci záchranné stanice zvířat Penthea, jejíž součástí bude i předvádění několika druhů sov, ale i dravců, jako jsou káně lesní nebo orel bělohlavý.

„Na programu dále nebude chybět ani povídání o zajímavých masopustních zvycích a tradicích, příběhy staré Prahy nebo seznámení se s lidovými zvyky na českém venkově,“ přibližuje program Libuše Klinková, manažerka doprovodných programů společnosti Taiko, která největší Vánoční trhy v České republice organizuje již podesáté.

Anketa

Trhy na Staromáku končí. Líbily se Vám?

16.4%
(16.4%)
60.7%
(60.7%)
Doprovodný program na Staroměstském náměstí vyvrcholí v pondělí 6. ledna. S návštěvníky pražských vánočních trhů se osobně rozloučí Tři králové, jejichž oslavy se stanou hlavním tématem komponovaného programu, během něhož si opět návštěvníci připomenou staročeské zvyky a tradice. Tříkrálové oslavy zároveň zakončí celé letošní Vánoční trhy na Staroměstském náměstí.

Trhy však budou pokračovat i nadále na Václavském náměstí, kde budou od 10 do 22 hodin stále otevřeny prodejní stánky, a to až do 12. ledna.

Program na Staroměstském náměstí od 4. do 6. ledna   

Sobota 4. ledna
16:00 – 18:00 h. Předmasopustní veselice

Neděle 5. ledna
16:00 – 16:45 h. Prezentace záchranné stanice Penthea
17:00 – 18:00 h. Předmasopustní veselice

Pondělí 6. ledna
16:00 – 18:00 h. Tříkrálové oslavy


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru