dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Tři holky jako květ slavily. Dostaly irskou whiskey
Pozvání divadla přijala autorka Elaine Murphyová. Foto: Jakub Adam

Tři holky jako květ slavily. Dostaly irskou whiskey

Koncem dubna se uskutečnila na scéně Komorní Fidlovačky 100. repríza inscenace Tři holky jako květ, které se na pozvání divadla zúčastnila také autorka Elaine Murphyová s manželem. Jako dárek přivezla herečkám 12letou irskou whiskey s originální vinětou s názvem hry v češtině.

Tři ženy. Vnučka, matka a babička. Potřeštěná rebelující maturantka, psychicky se hroutící prodavačka z dámského oddělení, a penzistka, pečující o svého nemocného manžela.  S velkou dávkou humoru a sebeironie nám postupně svěřují své malé radosti, velká trápení i svá nejskrytější tajemství.

Hra Tři holky jako květ měla premiéru v roce 2008 na dublinském Fringe festivalu a Elaine Murphyová za ni byla nominována za nejlepší hru roku.

3-jako-kvet-1-nahled Roku 2009, byla tato hra oceněna Společností irských dramatiků a scénáristů jako nejlepší hra roku 2009 a v tom samém roce posbírala autorka i mnoho dalších ocenění. Mezi jiným získala konečně ocenění na dublinském Fringe festivalu, a to dokonce hlavní cenu.

V autorském debutu irské dramatičky Elaine Murphyové Tři holky jako květ (Little Gem), se vzájemně prolínají bravurně napsané monology žen tří generací. Pro Divadlo Na Fidlovačce ji upravili Adéla Balzerová a Jan Jirků.

3-jako-kvet5-nahled


Další články
Nahoru