dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C

Tři děti, těhotná žena a čtyři dospělí včera skončili v nemocnici. Nadýchali se zplodin z karmy

Včera deset minut po osmnácté hodině přijali policisté oznámení o možné otravě rodiny zplodinami v domě v ulici U střešovických hřišť. Tři policejní hlídky vyjely na uvedenou adresu a po příjezdu vběhly do domu k evakuaci všech přítomných osob. Čtyři z nich záchranáři převezli do standardních nemocnic, těhotnou ženu a tři malé děti dokonce do zdravotnického zařízení v Kladně, které je vybaveno takzvanou barokomorou.

Při zákroku se nadýchali zplodinami i dva policisté, kterým k rekonvalescenci postačilo chvilkové nadýchání kyslíku přímo na místě. Přítomní hasiči v domě naměřili zvýšenou hladinu CO2. Co bylo původem této, možná i smrtelné koncentrace nyní zjišťují kriminalisté. Ti zapečetili koupelnu i karmu, které se v ní nacházela. Toto zařízení bude následně podrobeno znaleckému zkoumání.

K dalšímu případu intoxikace oxidem uhelnatým, unikajícím z koupelnové karmy, došlo v polovině prosince ve Vacínově ulici v Praze-Libni. Nejvážněji byla postižena 31letá žena, kterou záchranáři převezli k inhalaci kyslíku do barokomory v kladenské nemocnici. Její 6letá dcerka a 58letá maminka byly předány do péče zdravotníků Nemocnice na Bulovce.

Oxid uhelnatý je velmi zákeřný – není cítit a k otravě dochází nenápadně. Z tkání vytěsňuje kyslík a nejprve postihuje mozkové buňky. Proto často dochází k doživotním následkům. Jednoduchá prevence spočívá v odborné kontrole plynových spotřebičů a komínů, případně v instalaci monitorovacího čidla CO v bytě.


Pražští taxikáři se dnes sešli před ministerstvem dopravy

Dnes ve 12:19

Několik pražských taxikářů se dnes sešlo před ministerstvem dopravy na Nábřeží Ludvíka Svobody. Protestovali proti fungování společnosti Uber. Zda budou v akcích pokračovat, zatím není jasné.

Festival Týden ukrajinského filmu od pondělí v kinech

Dnes v 10:43

Ukrajinská kinematografie má v Praze vlastní festival. V pondělí 27. listopadu začne v kině Atlas Týden ukrajinského filmu, který nabídne hrané filmy i dokument natočené v posledních dvou letech i klenot filmových archivů. 

Tunelový komplex Blanka bude v noci v sobotu uzavřen

Dnes v 09:22

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzávěra Tunelového komplexu Blanka od soboty 25. listopadu od 23 hodin do neděle 26. listopadu do 5 hodin.

V neděli ráno bude uzavřen Zlíchovský tunel

Dnes v 09:18

Z důvodu revize trafostanice bude probíhat úplné uzavření Zlíchovského tunelu v neděli 26. listopadu od 5 do 8 hodin.

Příští týden nepoteče voda v těchto ulicích

Dnes v 08:57

Náhradní zásobování vodou bude zajištěno na základě požadavků odběratelů a dle dopravních a technických možností přistavením cisterny s pitnou vodou. Podrobné informace nepřetržitě podají zákaznické linky PVK na tel: 840 111 112 nebo 601 274 274.

Neděle: Zimní blešák ve fabrice

Dnes v 07:04

Nové kousky do zimního šatníku můžete pořídit v neděli 26. listopadu od 12 do 17 hodin na blešáku. Přes padesát prodejců secondhandového zboží – oblečení, boty, módní doplňky, knihy, hračky, desky, nádobí bude v MeetFactory.

Muzikanti na cestě: Workshop a koncert pro děti

Dnes v 06:56

Workshop Já muzikant vzbudí v mladém publiku radost z hraní na různé hudební nástroje, které jsou obvykle spojovány s klasickou hudbou, a seznámí děti s různými hudebními styly prostřednictvím jejich aktivní účasti.

Zábavné kurzy bruslení pro děti s Monkey´s

Včera v 17:34

Jakmile začne mrznout a na venkovním hřišti na střeše pražského obchodního centra je připraven led, opět zde vypuknou úspěšné kurzy ledního bruslení pro děti, které pro děti od 4 let pořádá pohybové centrum Monkey´s Gym.

Radní Ropková představila plnění memoranda o podpoře inovativních projektů ve vzdělávání

Včera v 17:27

V prostorách Kongresového centra Praha, kde se v těchto dnech koná 22. ročník tradiční přehlídky pražského školství Schola Pragensis, představila radní pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková plnění memoranda o digitálním vzdělávání mezi ministerstvem školství, hlavním městem a Czech...

Sobota: Změny tras a zastávek pro linky číslo 143, 149, 176 a 191

Včera v 17:16

Z důvodu konání motoristických závodů na Strahově dochází v sobotu 25. listopadu přibližně do 8.30 do 16.00 hodin k dočasné změně trasy a zastávek pro autobusové linky číslo 143, 149, 176 a 191.  

Sobotní dopravní opatření na Strahově

Včera v 17:02

V sobotu 25. listopadu se v Praze 5 a 6 uskuteční XXII. TipCars Pražský Rallysprint. Závod se pojede po komunikacích v oblasti Strahova, které budou v době od 9 do 16 hodin uzavřeny pro dopravu.

Dnes v 17 hodin: Podvečerní Běžecká škola Prahy 6

Včera ve 12:54

Běžecký trénink po práci pod odborným vedením v Praze 6 u sochy Jana Roháče z Dubé. Ať začínáte nebo běháte či dokonce závodíte pravidelně, je dobré, aby na vás občas někdo dohlédl a poradil.

Další krátké zprávy
Nahoru