dnes
Sobota - obcasny-dest
4°C
zítra
Neděle - zatazeno
4°C
pozítří
Pondělí - jasno
2°C
Trhy se na Karlínské náměstí po letní pauze už nevrátily, radnice Prahy 8 je chce obnovit na jaře
Farmářské trhy fungovaly na Karlínském náměstí od roku 2011 a několik let byly velmi populární. Foto: Radka Spudilová / radecha.cz

Trhy se na Karlínské náměstí po letní pauze už nevrátily, radnice Prahy 8 je chce obnovit na jaře

Trhy na Karlínském náměstí bývaly vyhlášené, ale tyto časy jsou už dávno pryč. V posledních letech mezi lidmi o návštěvu víkendového tržiště postupně klesal zájem. Měl ho restartovat projekt Karlínské setkání pod platany. Konal se za podpory radnice letos na jaře každou sobotu. Provozovatel se však po letní pauze ke kostelu sv. Cyrila a Metoděje nevrátil, letos na podzim už pravidelné trhy na náměstí nebudou. Praha 8 se je pokusí s novým správcem obnovit příští rok na jaře.

Během středečního jednání zastupitelstva Prahy 8 se v rámci interpelací zastupitelů Jana Solomonová (ANO) dotázala radního pro kulturu, sport a volný čas Michala Švarce (Patrioti pro Prahu 8), jaká bude budoucnost trhů na Karlínském náměstí.

„Trhy jsme dělali se společností Prahy 3, která je provozuje na náměstí Jiřího z Poděbrad. Konaly se v květnu a červnu. Následně provozovatel vyhlásil letní pauzu, ale potom bohužel z vlastního rozhodnutí zrušil zářijový provoz. Museli jsme to vzít jako fakt,“ odpověděl na interpelaci radní Švarc.

Cílem setkávání pod platany bylo více propagovat karlínské prodejny a drobné živnostníky. Jelikož měl projekt nakonec jen jepičí život, v polovině září radní převedli správu trhů na akciovou společnost Centrum Palmovka, která je stoprocentně vlastněna Prahou 8.

„Společnost nyní vybírá provozovatelé trhů na náměstí. Letos budou už jen dílčí akce, například adventní trhy. Snad se ale podaří vybrat schopného a solidního provozovatele, který dokáže trhy v pravidelném provozu zpřístupnit příští rok na jaře,“ pokračoval Švarc.

Vrátit život trhům na Karlínském náměstí nebude jednoduché. Čtvrť prošla velkým rozvojem, což je znát i na pestré nabídce místních obchodů. Produkty, které jsou běžně nabízeny na farmářských trzích, totiž v Karlíně najdete v leckteré kamenné prodejně.

A navíc, konkurence farmářských trhů v Praze je poměrně veliká. Konají se trhy lokální, ale i velké, například na Vítězném náměstí, náplavce Rašínova nábřeží či na náměstí Jiřího z Poděbrad.

„Snad se podaří trhy v Karlíně opět obnovit. Pokud dokážou zaujmout svou nabídkou a celkovým charakterem, své pravidelné návštěvníky si najdou,“ dodal radní Michal Švarc.


Praha 5 zve na první letošní setkání s občany

Včera v 07:28

První únorové setkání s občany, na kterém se starostka Renáta Zajíčková společně s radními Prahy 5 bude věnovat participačnímu rozpočtu a péči o chodníky, silnice a zeleň.

Praha otevřela své první Expat centrum, které pomůže cizincům s adaptací

15. ledna 2020 v 18:37

Po vzoru dalších evropských metropolí bude v Praze kvalifikovaným, studujícím či podnikajícím cizincům, kteří se rozhodli svou budoucnost spojit s hlavním městem České republiky, k dispozici Expat centrum Praha ve Škodově paláci v Jungmannově ulici. Cizinci v něm získají pozoruhodnou příležitost...

Byla spuštěna platforma znesnáze21, umožní zakládat ověřené sbírky

15. ledna 2020 ve 14:46

Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy nově navázala spolupráci s Nadačním fondem pomoci. Tato organizace již od roku 2012 pomáhá lidem v tíživé životní situaci. Aktuálně spouští fond novou platformu znesnáze21, jež umožní jednoduše zakládat ověřené sbírky pro lidi či organizace potřebující...

Polytechnické hnízdo se otevírá v Praze 1, celkově je už třinácté v metropoli

15. ledna 2020 v 10:44

Učebny pro moderní pojetí výuky dílen a robotiky se dnes nově otevírají v první městské části v prostorech Střední průmyslové školy strojnické v Betlémské ulici. Z pohledu celé metropole jde již o 13. „hnízdo“ a zároveň první, které je k dispozici na území městské části Prahy 1. Žáci a učitelé...

Kandidáti na předsedu KDU-ČSL se utkají v debatě

15. ledna 2020 v 05:59

Kandidáti na post předsedy KDU-ČSL, kterými jsou poslanci Jan Bartošek a Marian Jurečka a europoslanec Tomáš Zdechovský, se utkají v debatě v pátek 17. ledna od 14 hodin v Obecním domě v Praze. Debata bude rozdělena do tří bloků a bude přenášena živě na webu a facebooku KDU-ČSL a také na...

Gesce nových radních Prahy 1

14. ledna 2020 ve 23:41

Na mimořádném zasedání Zastupitelstva Městské části Praha 1, konaném v úterý 14. ledna, odvolali zastupitelé dosavadní Radu MČ Praha 1 i předsedy Výborů ZMČ Praha 1 a zvolili nové vedení.

Další články
Nahoru