dnes
Pondělí - zatazeno
8°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
6°C
Trhy se na Karlínské náměstí po letní pauze už nevrátily, radnice Prahy 8 je chce obnovit na jaře
Farmářské trhy fungovaly na Karlínském náměstí od roku 2011 a několik let byly velmi populární. Foto: Radka Spudilová / radecha.cz

Trhy se na Karlínské náměstí po letní pauze už nevrátily, radnice Prahy 8 je chce obnovit na jaře

Trhy na Karlínském náměstí bývaly vyhlášené, ale tyto časy jsou už dávno pryč. V posledních letech mezi lidmi o návštěvu víkendového tržiště postupně klesal zájem. Měl ho restartovat projekt Karlínské setkání pod platany. Konal se za podpory radnice letos na jaře každou sobotu. Provozovatel se však po letní pauze ke kostelu sv. Cyrila a Metoděje nevrátil, letos na podzim už pravidelné trhy na náměstí nebudou. Praha 8 se je pokusí s novým správcem obnovit příští rok na jaře.

Během středečního jednání zastupitelstva Prahy 8 se v rámci interpelací zastupitelů Jana Solomonová (ANO) dotázala radního pro kulturu, sport a volný čas Michala Švarce (Patrioti pro Prahu 8), jaká bude budoucnost trhů na Karlínském náměstí.

„Trhy jsme dělali se společností Prahy 3, která je provozuje na náměstí Jiřího z Poděbrad. Konaly se v květnu a červnu. Následně provozovatel vyhlásil letní pauzu, ale potom bohužel z vlastního rozhodnutí zrušil zářijový provoz. Museli jsme to vzít jako fakt,“ odpověděl na interpelaci radní Švarc.

Cílem setkávání pod platany bylo více propagovat karlínské prodejny a drobné živnostníky. Jelikož měl projekt nakonec jen jepičí život, v polovině září radní převedli správu trhů na akciovou společnost Centrum Palmovka, která je stoprocentně vlastněna Prahou 8.

„Společnost nyní vybírá provozovatelé trhů na náměstí. Letos budou už jen dílčí akce, například adventní trhy. Snad se ale podaří vybrat schopného a solidního provozovatele, který dokáže trhy v pravidelném provozu zpřístupnit příští rok na jaře,“ pokračoval Švarc.

Vrátit život trhům na Karlínském náměstí nebude jednoduché. Čtvrť prošla velkým rozvojem, což je znát i na pestré nabídce místních obchodů. Produkty, které jsou běžně nabízeny na farmářských trzích, totiž v Karlíně najdete v leckteré kamenné prodejně.

A navíc, konkurence farmářských trhů v Praze je poměrně veliká. Konají se trhy lokální, ale i velké, například na Vítězném náměstí, náplavce Rašínova nábřeží či na náměstí Jiřího z Poděbrad.

„Snad se podaří trhy v Karlíně opět obnovit. Pokud dokážou zaujmout svou nabídkou a celkovým charakterem, své pravidelné návštěvníky si najdou,“ dodal radní Michal Švarc.


Cítíte se v Praze 5 bezpečně?

Dnes ve 14:17

Víte, co byste udělali pro bezpečnost na Praze 5, kdybyste o tom mohli rozhodovat? Znáte svého strážníka? Je nějaké místo, kde byste bydlet nechtěli, protože je tato lokalita z vašeho pohledu nebezpečná? Tyto a další otázky najdou zájemci v dotazníku Prahy 5.

Praha 2: V budově radnice se koná 6. řádné zasedání zastupitelů

Dnes ve 12:11

V tomto volebních období 6. řádně zasedání Zastupitelstva městské části Praha 2 se koná dnes od 15:00 hodin v zasedacím sále 614 v 6. patře budovy radnice na námětí Míru.

Deváté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5

22. února 2020 ve 20:26

Starostka Praha 5 Renáta Zajíčková svolává 9. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 na úterý 25. února.

Další články
Nahoru