dnes
Středa - jasno
22°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
25°C
pozítří
Pátek - skorojasno
28°C
Trhy se na Karlínské náměstí po letní pauze už nevrátily, radnice Prahy 8 je chce obnovit na jaře
Farmářské trhy fungovaly na Karlínském náměstí od roku 2011 a několik let byly velmi populární. Foto: Radka Spudilová / radecha.cz

Trhy se na Karlínské náměstí po letní pauze už nevrátily, radnice Prahy 8 je chce obnovit na jaře

Trhy na Karlínském náměstí bývaly vyhlášené, ale tyto časy jsou už dávno pryč. V posledních letech mezi lidmi o návštěvu víkendového tržiště postupně klesal zájem. Měl ho restartovat projekt Karlínské setkání pod platany. Konal se za podpory radnice letos na jaře každou sobotu. Provozovatel se však po letní pauze ke kostelu sv. Cyrila a Metoděje nevrátil, letos na podzim už pravidelné trhy na náměstí nebudou. Praha 8 se je pokusí s novým správcem obnovit příští rok na jaře.

Během středečního jednání zastupitelstva Prahy 8 se v rámci interpelací zastupitelů Jana Solomonová (ANO) dotázala radního pro kulturu, sport a volný čas Michala Švarce (Patrioti pro Prahu 8), jaká bude budoucnost trhů na Karlínském náměstí.

„Trhy jsme dělali se společností Prahy 3, která je provozuje na náměstí Jiřího z Poděbrad. Konaly se v květnu a červnu. Následně provozovatel vyhlásil letní pauzu, ale potom bohužel z vlastního rozhodnutí zrušil zářijový provoz. Museli jsme to vzít jako fakt,“ odpověděl na interpelaci radní Švarc.

Cílem setkávání pod platany bylo více propagovat karlínské prodejny a drobné živnostníky. Jelikož měl projekt nakonec jen jepičí život, v polovině září radní převedli správu trhů na akciovou společnost Centrum Palmovka, která je stoprocentně vlastněna Prahou 8.

„Společnost nyní vybírá provozovatelé trhů na náměstí. Letos budou už jen dílčí akce, například adventní trhy. Snad se ale podaří vybrat schopného a solidního provozovatele, který dokáže trhy v pravidelném provozu zpřístupnit příští rok na jaře,“ pokračoval Švarc.

Vrátit život trhům na Karlínském náměstí nebude jednoduché. Čtvrť prošla velkým rozvojem, což je znát i na pestré nabídce místních obchodů. Produkty, které jsou běžně nabízeny na farmářských trzích, totiž v Karlíně najdete v leckteré kamenné prodejně.

A navíc, konkurence farmářských trhů v Praze je poměrně veliká. Konají se trhy lokální, ale i velké, například na Vítězném náměstí, náplavce Rašínova nábřeží či na náměstí Jiřího z Poděbrad.

„Snad se podaří trhy v Karlíně opět obnovit. Pokud dokážou zaujmout svou nabídkou a celkovým charakterem, své pravidelné návštěvníky si najdou,“ dodal radní Michal Švarc.


Pražští hasiči se připravují na vyslání USAR týmu do Bejrútu

Dnes v 08:42

V souvislosti s včerejším výbuchem skladu ledku v Bejrútu, který nepřežilo přes sto lidí a další tisíce lidí byly zraněny, byla Libanonu nabídnuta pomoc ze strany České republiky.

Metropolitní program pro zvýšení úrovně cizích jazyků bude i nadále pokračovat

Včera v 16:29

Rada Prahy schválila Metropolitní podporu středoškolské jazykové výuky 2020, která má kontinuálně nahradit současný Metropolitní program podpory středoškolské jazykové výuky. Tato podpora se týká středních škol zřizovaných hlavním městem Prahou v gesci odboru školství, mládeže a...

Bouřka zkomplikovala v Praze provoz na čtyřech nádražích

2. srpna 2020 ve 21:38

Bouřka, která dnes vpodvečer zasáhla hlavní město, zkomplikovala provoz na celkem čtyřech velkých pražských nádražích. Kvůli výpadku dodávek elektřiny byl zastaven na půl hodiny provoz některých vlaků.

Zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech v Praze končí

2. srpna 2020 ve 21:11

Na základě informace vydané dnes Českým hydrometeorologickým ústavem končí platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru na území Prahy v pondělí 3. srpna 2020 v 02:00 hodin. 

Další články
Nahoru