dnes
Pátek - polojasno
25°C
zítra
Sobota - polojasno
24°C
pozítří
Neděle - polojasno
23°C
Trhy na Jiřáku: Praha 3 chystá další sezonu
Typická nabídka trhů v zimě. Foto: archiv P3

Trhy na Jiřáku: Praha 3 chystá další sezonu

Trhy na Jiřáku pod taktovkou městské části Prahy 3 zahajují 14. února novou sezonu. Mají za sebou rok změn a už za dva týdny mohou návštěvníci trhů znovu nakoupit oblíbené zboží.

Na počátku loňského roku převzala pořádání farmářských trhů na Jiřáku MČ Praha 3 poté, co po šesti letech ukončila spolupráci se spolkem Archetyp a nový provozovatel nevzešel ani z výběrového řízení.

Ze strany městské části šlo o nejrychlejší řešení, které mělo zachovat v co největším rozsahu služby, na které byli občané zvyklí. Organizaci trhů svěřila radnice Správě zbytkového majetku, společnosti vlastněné městskou částí, která se primárně věnuje správě bytů a nebytových prostor a veřejného prostranství.

„Museli jsme se rychle zorientovat, na přípravu jsme do zahájení sezony měli asi tři týdny,“ říká Veronika Brabcová, manažerka trhů, která má jejich provoz na starosti.

Prodejci jsou pečlivě vybíráni, s každým zájemcem se manažerka sejde osobně, jejich zboží ověřuje, kontroluje živnostenské listy, jezdí se podívat přímo do výroby nebo tam, kde zboží pěstují. „V rámci středních Čech navštěvujeme zelináře a prověřujeme, zda jde skutečně o farmářské zboží,“ říká Brabcová. Během roku byly trhy také několikrát podrobeny intenzivním kontrolám hygieniků a České obchodní inspekce, které neshledaly žádné závažné pochybení.

Trhy mají kapacitu 32 prodejních míst. Vzhledem k tomu, že se konají od středy do soboty a prodejci se v jednotlivých dnech také mění, vystřídá se na trzích během týdne až 80 firem.

V nové sezoně organizátoři nepočítají se zásadními změnami v režimu ani charakteru trhů. I nadále budou od středy do pátku od 8 do 18 hodin a v sobotu do 14 hodin. Ambicí radnice je zachovat a ještě posílit rodinný charakter trhů.

Nabídka by měla v úvodu sezony obsahovat převážně kořenovou zeleninu, brambory, ovoce, sýry, vejce, ryby, uzeniny, pečivo nebo nápoje a květiny. Postupně se budou přidávat prodejci sezonního zboží. S případným oživením a novinkami by kromě organizátorů měli přicházet i sami farmáři.

Novinky se budou týkat hlavně rozšíření oblíbených tematických akcí nebo doprovodného programu. Vloni lidé kladně hodnotili hudební doprovod, který dotvářel atmosféru trhů. Pro letošek je v plánu oslovit místní začínající kapely a umělce, kteří by se na trzích mohli prezentovat.

Páteční odpoledne bude zasvěceno programu pro rodiny s dětmi, osvědčila se například půjčovna deskových her a hraček, proto se bude ve stejné nabídce pokračovat i letos. Prostor pro svoji prezentaci zde najdou i místní neziskové organizace a bude dán i chráněným dílnám pracujícím se zdravotně postiženými nebo spolkům pro seniory, které dostanou příležitost na trzích prezentovat své výrobky a činnost.

 


Návrh Metropolitního plánu je připraven k prvnímu kolu veřejného projednání

Včera ve 14:12

Od pondělí se veřejnost může seznámit s oficiální verzí návrhu Metropolitního plánu, nového územního plánu pro Prahu. Lidé si nyní plán mohou čtvrt roku prohlížet a připravit se na připomínkování. Připomínky k návrhu bude možné zasílat po dobu 30 dnů od...

Hlavní město přispěje k lepšímu vybavení Dětské kliniky Thomayerovy nemocnice

Včera v 08:49

Městská rada na úterním jednání souhlasila s poskytnutím dotace ve výši 4 920 tis. korun pražské Thomayerově nemocnici, která finanční prostředky použije na pořízení nového přístroje a vybavení pro Dětskou kliniku. Dotaci musí ještě schválit zastupitelstvo.

Na granty pro oblast životního prostředí o 25 milionů více než loni

18. dubna 2018 v 09:21

Městská rada včera projednala návrhy na udělení grantů na projekty ke zlepšení stavu životního prostředí hl. m. Prahy pro letošní rok. Jedná se celkem o 171 projektů od 103 žadatelů s celkovou částkou ve výši 45,59 mil. korun. V loňském roce bylo v grantovém řízení pro oblast životního prostředí...

Praha bude modernizovat městský rádiový systém. Zlepší se pokrytí i jeho bezpečnost

18. dubna 2018 v 08:16

Rada hlavního města Prahy včera souhlasila s rozvojem městského rádiového systému. Záměr na realizaci veřejné zakázky s názvem „Zvýšení spolehlivosti a zabezpečení Městského rádiového systému TETRA hl. m. Prahy – 2. etapa“ předloží primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová ke schválení...

V ulicích Prahy 6 budou informační stánky k Metropolitnímu plánu

18. dubna 2018 v 08:00

Chcete vědět více o Metropolitním plánu? Pak se neváhejte zastavit u informačních stánků Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha), které budou od začátku května až do konce června rozmístěny po městě.

Praha se opět zapojí do projektu bezplatných obědů

18. dubna 2018 v 07:27

Hlavní město Praha se i v letošním roce zapojí do projektu potravinové pomoci dětem ve vážné sociální nouzi v rámci Operačního programu potravinové a materiální pomoci, který spravuje Ministerstvo práce a sociálních věcí. Podání žádosti na dnešním jednání odsouhlasila Rada hlavního...

Rada souhlasila s přidělením grantů v oblasti rodinné politiky

17. dubna 2018 ve 13:21

S přidělením grantů hlavního města Prahy pro oblast rodinné politiky na rok 2018 dnes souhlasila městská rada. Letos bude rozděleno celkem 16 332 000 korun. Návrh musí ještě schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy. 

Další články
Nahoru