Dnes Čtvrtek - zatazeno 4°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 15. 4. 2021
Svátek má Anastázie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Advent v Praze

Trhy na Andělu byly doplněny o produkty související s Vánoci

Slavnostní rozsvícení vánočních stromů letos proběhlo za přísných hygienických podmínek a za podmínek protiepidemického systému v obou víkendových dnech. V sobotu byl slavnostně rozsvícen strom na barrandovském Tilleho náměstí. O den později se pak rozzářil strom na smíchovském náměstí 14. října. Obě slavnostní události proběhly za účasti starostky Prahy 5 Renáty Zajíčkové.

„Téměř všichni se těšíme na adventní atmosféru a tradice, které se s Vánocemi pojí. Proto jsme i letos chtěli občanům Prahy 5 zprostředkovat příjemné a pokud možno klidné prožití vánočních svátků na území naší městské části. Jsem velice poctěna kladnými ohlasy ze strany veřejnosti na víkendové slavnostní rozsvěcení vánočních stromů. Obzvláště mne těší reakce barrandovských, kteří ocenili, že poprvé mohli zažít oficiální rozsvěcení stromu na Tilleho náměstí,“ uvedla Zajíčková.

S obdobím Vánoc je také spojeno konání trhů. Ty letošní budou nabízet vánoční sortiment, avšak v omezené míře. Během nakupování musí mít lidé nasazené roušky, dodržovat nejméně dvoumetrové rozestupy a nemohou na místě konzumovat občerstvení a alkoholické nápoje. Trhy na Andělu jsou otevřeny v úterý a pátek od 8 do 20 hodin.

„Rozhodli jsme se, že budeme pokračovat v trzích, které jsou na Andělu umístěny od září. Pouze jsme ve spolupráci s provozovatelem trhu upravili nabízený sortiment o vánoční dekorace, jak si to doba žádá. Rozumíme tomu, že musíme dodržovat nařízení vlády, která v současné době platí, ale chtěli jsme vyjít vstříc době a vánočním svátkům. Pokud to situace umožní, nabízený sortiment doplníme," dodala starostka.


V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

23. prosince 2020 v 11:51

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Vánoce na dálku z Prahy 9 zvou na pohádku

21. prosince 2020 ve 22:48

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte pohádku online.

Vánoce na dálku z Prahy 9

21. prosince 2020 ve 13:04

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte koncert online.

Vánoce na dálku připravila Praha 9

18. prosince 2020 v 07:23

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong on-line vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením bude možné všechny programy sledovat online.

Praha 1: Ivan Hlas trio poslední den v roce

17. prosince 2020 v 06:43

Online stream poslední den roku 2020 bude patřit legendě. Těšit se můžete na Ivan Hlas trio.

Vánoce na faře: Louskáček

16. prosince 2020 ve 12:54

Promítání záznamu baletu P. I. Čajkovského Louskáček z Marinského divadla v Petrohradu v sobotu 26. prosince.

Libeňská vánoční hra

15. prosince 2020 v 19:37

Radnice Prahy 8 připravila pro malé i velké, pro rodiny s dětmi i jednotlivce dobrodružné pátrání po prvním českém vánočním stromku. Cílem hry je najít místo, kde přesně se v Praze objevil první vánoční stromeček. Jelikož se tak stalo právě v Libni v roce 1812, odehrává se hra v ulicích Libně...

Praha 8: Srdce Osmičky plní přání

15. prosince 2020 ve 12:45

Projekt Srdce osmičky pro seniory, rodiny a klienty sociálních služeb v Praze 8 připravila místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková.

Další články
Nahoru