dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Třetí pokus už by měl vyjít. Praha 5 nechá zrekonstruovat Dětský ostrov
Dětský ostrov poničila před dvěma lety povodeň. Foto: Matěj Baťha / Wikimedia Commons

Třetí pokus už by měl vyjít. Praha 5 nechá zrekonstruovat Dětský ostrov

Radnice Prahy 5 nechá zrekonstruovat Dětský ostrov. Práce vyjdou na asi 18,5 milionu korun. Ostrov poničila předloňská povodeň. Radnice se dosud pokusila opravit ostrov dvakrát, zatím však neúspěšně. Dětský ostrov se nachází u Janáčkova nábřeží.

„Již proběhla soutěž a byla podepsána smlouva na dodávku herních prvků, v současnosti probíhá výběr zhotovitele na stavební část rekonstrukce," uvedl starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09). Náklady na opravu odhaduje radnice na 18,5 milionu a práce by měly být dokončeny letos v září.

V rámci oprav by mělo vzniknout hřiště pro děti od nejútlejšího věku až do 16 let. Také tu bude například víceúčelové hřiště na fotbal či nohejbal. „Dále pak kurt na plážový volejbal nebo mini golf. Je počítáno i se zázemím pro rodiče v příchozí části do areálu, kde by měl být například přebalovací pult," popsal starosta. Opraveny budou i toalety.

Dětský ostrov se nachází na území Prahy 5 u Janáčkova nábřeží. Na špici ostrova stojí socha Vltavy a jejích přítoků. Na začátku 20. století byl uměle prodloužen při výstavbě plavební komory.

Povodeň začala v Praze v červnu 2013. Vltava zaplavila Modřany, Zbraslav, Lahovice a Lahovičky, na severu Prahy část Troje a Císařského ostrova. Zaplavila více než šest desítek komunikací. Potíže způsobily i menší toky, zejména potoky Botič, Rokytka a Šárecký potok. Škody se vyšplhaly na dvě miliardy.


Další články
Nahoru