dnes
Sobota - zatazeno
31°C
zítra
Neděle - prehanky-dest
25°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
27°C
Třetí Hudební léto se konalo na Folimance
Ve druhé půli vystoupila zpěvačka Jana Koubková. Foto: Praha 2

Třetí Hudební léto se konalo na Folimance

Třetí z koncertů z cyklu Hudební léto v parcích Prahy 2 proběhlo 8. srpna na Folimance. Klasikou začaly dvě mladé dámy Magdaléna Ochmanová (klavír) a Markéta Laštovičková (akordeon) vystupující pod názvem Kontrast duo a disponující zkušeností i z Pražského jara. Repertoár byl sestaven ze zajímavých vděčných skladeb Claude Bollinga, Astora Piazzoly a dalších, včetně Jaroslava Ježka.

Ve druhé půli vystoupila zpěvačka Jana Koubková se svým bluesovým projektem Ataky a skvělými muzikanty Ondřejem Kabrnou (klávesy), Romanem Hampacherem (kytary, zpěv), Janem Červenkou (bicí). Zazněly převážně skladby z autorského alba A tak si jdu (např. Třináct je tucet, Šípr, Čekám jak škeble na útesu aj.).

Došlo i na osobité úpravy bebopové klasiky Ch. Parkera nebo Dvořákovy Humoresky. Nestárnoucí jazzová nestorka, jako vždy plná energie, rozpumpovala altán a okolí a strhla všechny přítomné bez ohledu na věkovou kategorii.

V příštím koncertu 22. srpna na Karlově náměstí se Praha 2 s Hudebním létem v parcích rozloučí čtyřmi harfami i slavnými duety z repertoáru Louise Armstronga a Elly Fitzgeraldové.

hudebni-leto-v-parcich-2018


Úterý: Prosecká zastaveníčka zvou na koncert

Dnes v 08:30

Umělecký projekt koncertního cyklu Proseckých zastaveníček podporuje radnice Prahy 9 již desátým rokem. Kulturní využití odpočinkového areálu Parku Přátelství na Proseku, kde tento cyklus každoročně vždy v úterý v 18 hodin probíhá, vytvořil tradici letních...

Střecha plná zábavy nabízí i program pro děti

Včera ve 12:03

Galerie Harfa přichystala pro návštěvníky Střechu plnou zábavy, která zahrnuje bohatý program během celého léta. Akce budou probíhat každé úterý, čtvrtek a sobotu. Chybět nebude prosecco na kolech v podání mobilního baru Proseccolo. Program je připraven i pro děti, které se mohou pobavit...

Praha 15: Jóga v Hostivařském lesoparku

Včera v 08:57

Příznivci jógy pod širým nebem se mohou těšit na první hodinu v Hostivařském lesoparku, která proběhne ve středu 31. července od 18 hodin. Lekce budou zdarma.

Lili Marlene uslyšíte v srpnu v Malostranské Besedě

18. července 2019 v 07:07

Koncert noirové skupiny Lili Marlene ve čtvrtek 22. srpna v Malostranské Besedě začíná ve 20:30. Hudební skupina Lili Marlene je autorským projektem klávesisty a kapelníka Martina Němce který by se snad dal nazvat „futuristickým šansonem“. Seskupení vévodí expresivní alt zpěvačky Dáši...

Bublinky na náplavce

17. července 2019 v 08:37

Oslava léta a vína 20. července na náplavce Rašínova nábřeží. Kromě klasických vín představí i jemné bublinky, svěží ovocná frizzante, svůdná prosecca, noblesní sekty, či šarmantní spumante.

Sametové hlasy ve Valdštejnské zahradě

17. července 2019 v 06:42

Předehra k nové sezóně orchestru FOK se již tradičně odehrává ve Valdštejnské zahradě. Program koncertu 28. srpna bude mimořádný, podobně jako je mimořádný rok 2019, neboť si v něm připomínáme 30 let od Sametové revoluce.

Koncert pro park se bude v Praze 13 konat už poosmnácté, tradičně vystoupí několik hudebníků

16. července 2019 ve 14:35

Tečkou za prázdninami a dovolenými bude Koncert pro park. Akce pro celou rodinu pod záštitou starosty Prahy 13 Davida Vodrážky se bude konat v Centrálním parku v neděli 1. září již poosmnácté, letos od 13 do 22 hodin.

Dnes: Praha 2 zve na koncert na Bastionu

16. července 2019 ve 13:56

Celkem šest koncertů ve druhém pololetí letošního roku připravila na Bastionu v Praze 2 radnice druhé městské části. Koncerty jsou zdarma.  Dnešní koncert se koná venku, začátek v 18 hodin.

Praha 6 zve na sousedskou středu

16. července 2019 v 11:14

Tento týden ve středu vás od 14 do 20 hodin na Šesťáku čeká broušení nožů, stánek se zeleninou a sousedský vetešák.

Další články
Nahoru