dnes
Pátek - prehanky-dest
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
18°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
20°C
Třetí Hudební léto se konalo na Folimance
Ve druhé půli vystoupila zpěvačka Jana Koubková. Foto: Praha 2

Třetí Hudební léto se konalo na Folimance

Třetí z koncertů z cyklu Hudební léto v parcích Prahy 2 proběhlo 8. srpna na Folimance. Klasikou začaly dvě mladé dámy Magdaléna Ochmanová (klavír) a Markéta Laštovičková (akordeon) vystupující pod názvem Kontrast duo a disponující zkušeností i z Pražského jara. Repertoár byl sestaven ze zajímavých vděčných skladeb Claude Bollinga, Astora Piazzoly a dalších, včetně Jaroslava Ježka.

Ve druhé půli vystoupila zpěvačka Jana Koubková se svým bluesovým projektem Ataky a skvělými muzikanty Ondřejem Kabrnou (klávesy), Romanem Hampacherem (kytary, zpěv), Janem Červenkou (bicí). Zazněly převážně skladby z autorského alba A tak si jdu (např. Třináct je tucet, Šípr, Čekám jak škeble na útesu aj.).

Došlo i na osobité úpravy bebopové klasiky Ch. Parkera nebo Dvořákovy Humoresky. Nestárnoucí jazzová nestorka, jako vždy plná energie, rozpumpovala altán a okolí a strhla všechny přítomné bez ohledu na věkovou kategorii.

V příštím koncertu 22. srpna na Karlově náměstí se Praha 2 s Hudebním létem v parcích rozloučí čtyřmi harfami i slavnými duety z repertoáru Louise Armstronga a Elly Fitzgeraldové.

hudebni-leto-v-parcich-2018


Cena Miloslava Švandrlíka 2018

Dnes v 07:36

V rámci letošních Dnů Prahy 11 byly v pátek 14. září vyhlášeny výsledky šestého ročníku literární soutěže Cena Miloslava Švandrlíka o nejlepší humoristickou knihu českého autora, vydanou v kalendářním roce 2017.

Vernisáž: Had v parku Portheimka

Včera v 17:21

Na vernisáž plastiky Had autorek Barbory Fastrové a Johany Pošové v pátek 21. září od 18 hodin v parku Portheimka zve zástupce starosty městské části Praha 5 Lukáš Herold.

Astrovíkend zve na poradny, koncert, přednášky a workshopy

Včera v 08:10

V říjnu se během víkendu 6. a 7. října koná Ezoterický festival Astrovíkend. Na Výstavišti v Holešovicích na návštěvníky čekají po oba dny přednášky o zdraví a zdravém životním stylu, setkání s osobnostmi esoteriky, kartáři nebo numerology. Před Křižíkovou fontánou se uskuteční koncerty a...

Bastion 2018: Hudba na hradbách v září

Včera v 07:55

Další z koncertů letošního roku připravila v úterý 25. září na Bastionu v Praze 2 radnice druhé městské části. Koncerty připravuje zdarma.

Praha žíznivá a nemocná. Přednáška historika Kryštofa Drnka

19. září 2018 v 09:58

Pražské vodovody a kanalizace se připojily ke Dnům architektury. Součástí programu konaného v Podolské vodárně bude i přednáška s názvem Praha žíznivá a nemocná, která se koná v neděli 30. září od 17 hodin.

Bukovanská s Bukovanskou přes koleno v Galerii 9

17. září 2018 ve 13:24

Talenty se v rodině dědí. Někdy se násobí, jindy dělí, tu se ostří, ondy otupují. Výstava děl Angely Marie a Anny Marie Bukovanských je pokračováním volného cyklu Galerie 9, věnovaného společným expozicím členů výtvarnických rodin, a tentokrát se jedná o vazbu doposud zcela unikátní: o setkání...

Smíchovské slavnosti: David Koller Band, Monkey Business, PSH a Prago Union

17. září 2018 ve 12:30

Koncert Smíchovských slavností se koná 25. září od 17 hodin přímo v centru Smíchova u metra Anděl při výstupu na Knížecí, naproti pivovaru Staropramen.

Most mezi námi. Výstava o stárnutí v Galerii Skleňák

16. září 2018 v 10:11

Městská část Praha 6 ve spolupráci s nadačním fondem Most sblížení připravují výstavu na téma „Most mezi námi“, která přináší autentické obrázky nejen seniorů, vzniklé v rámci fotografické soutěže na téma „Stáří“.

Další články
Nahoru