dnes
Pátek - jasno
8°C
zítra
Sobota - jasno
8°C
pozítří
Neděle - jasno
5°C
Třetí Hudební léto se konalo na Folimance
Ve druhé půli vystoupila zpěvačka Jana Koubková. Foto: Praha 2

Třetí Hudební léto se konalo na Folimance

Třetí z koncertů z cyklu Hudební léto v parcích Prahy 2 proběhlo 8. srpna na Folimance. Klasikou začaly dvě mladé dámy Magdaléna Ochmanová (klavír) a Markéta Laštovičková (akordeon) vystupující pod názvem Kontrast duo a disponující zkušeností i z Pražského jara. Repertoár byl sestaven ze zajímavých vděčných skladeb Claude Bollinga, Astora Piazzoly a dalších, včetně Jaroslava Ježka.

Ve druhé půli vystoupila zpěvačka Jana Koubková se svým bluesovým projektem Ataky a skvělými muzikanty Ondřejem Kabrnou (klávesy), Romanem Hampacherem (kytary, zpěv), Janem Červenkou (bicí). Zazněly převážně skladby z autorského alba A tak si jdu (např. Třináct je tucet, Šípr, Čekám jak škeble na útesu aj.).

Došlo i na osobité úpravy bebopové klasiky Ch. Parkera nebo Dvořákovy Humoresky. Nestárnoucí jazzová nestorka, jako vždy plná energie, rozpumpovala altán a okolí a strhla všechny přítomné bez ohledu na věkovou kategorii.

V příštím koncertu 22. srpna na Karlově náměstí se Praha 2 s Hudebním létem v parcích rozloučí čtyřmi harfami i slavnými duety z repertoáru Louise Armstronga a Elly Fitzgeraldové.

hudebni-leto-v-parcich-2018


Koncertem v žižkovské Akropoli dovrší Plastici oslavy 50 let dvé existence

Včera v 11:06

Legendární kapela, která je nejdůležitějším představitelem československé undergroundové hudební scény už padesát let, představí publiku 1. prosince v 19 hodin v Žižkovské Akropoli průřez svou tvorbou. Divákům The Plastic People of the Universe odehrají koncert, který se už zřejmě nebude...

Zítra se slaví Mezinárodní den flamenka, v Praze jej připomene festival

Včera v 11:00

Šestnáctého listopadu spojuje celý svět Mezinárodní den flamenka. Tento kulturní klenot, jehož kolébkou je Andalusie na jihu Španělska, je od roku 2010 zapsán na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO a u této příležitosti byl ustanoven i Mezinárodní den flamenka. 

Než vše začalo. Premiéra souboru Lenka Vagnerova & Company v Městských divadlech pražských

Včera v 10:37

Divadlo Komedie, jedno ze tří divadel Městských divadel pražských, je od října domovskou scénou pohybového divadla Lenka Vagnerová & Company. Taneční soubor sem přenesl některé své inscenace a 24. listopadu se zde uskuteční i premiéra mimodramatu Než vše začalo…, který vznikl ve spolupráci...

Praha 2 zve na Bastion

14. listopadu 2018 v 08:39

Cyklus Hudba na hradbách pokračuje 20. listopadu koncertem multižánrového seskupení amerického kytaristy, kapelníka a producenta Steve Walsh Quartet.

Kdyby smutek dýmal. Okupace Československa očima finské básnířky

14. listopadu 2018 v 08:02

V pondělí 19. listopadu proběhne v Knihovně Václava Havla beseda o finských reakcích na okupaci Československa v srpnu 1968. Ústřední pozornost bude věnována tvorbě jedné z nejvýznamnějších finských básnířek 20. století, Eevy-Liisy Mannerové.

Křeslo pro hosta. Na akci k výstavě Po stopách osmiček v Praze 3 zve radnice

13. listopadu 2018 v 08:58

K výstavě Po stopách osmiček v Praze 3 připravila radnice i v listopadu řadu doprovodných akcí. Další z nich bude Křeslo pro hosta ve středu 21. listopadu od 18 hodin v Atriu. Hostem moderátora Jiřího Vaníčka bude herec a dabér Jiří Schvarz.

Kapela The Tap Tap připravuje Mikulášskou

13. listopadu 2018 v 07:13

Kapela The Tap Tap připravuje každoroční Mikulášskou. Letošní ročník vychází opět na 5. prosince, tedy na den, kdy ulicemi budou pobíhat Mikulášové, čerti a andělé. Koncert se bude již potřetí konat ve Foru Karlín.

Černý racek přilétá. V Hybernii se bude vzpomínat nejen na Oldřicha Veselého

12. listopadu 2018 v 11:32

Černý racek je jedna z nejlepších rockových skladeb, kterou napsal Oldřich Veselý, autor mimo i písně Válka je vůl a mnoha dalších. 13. listopadu by se dožil sedmdesáti let. Bohužel to nestihl, protože v lednu letošního roku zemřel. Odešla tak velká rocková legenda.

Další články
Nahoru