dnes
Pátek - jasno
8°C
zítra
Sobota - skorojasno
4°C
pozítří
Neděle - skorojasno
8°C
Trestnímu oznámení čelí kvůli pronájmu kavárny starosta Prahy 5 Richter a radní Damašek
Starosta Prahy 5 Pavel Richter. Foto: archiv

Trestnímu oznámení čelí kvůli pronájmu kavárny starosta Prahy 5 Richter a radní Damašek

Starosta Prahy 5 Pavel Richter (TOP 09) a radní Martin Damašek (TOP 09) čelí trestnímu oznámení. Podal ho opoziční zastupitel Lukáš Budín (Živá Praha 5), podle kterého porušili povinnosti při správě cizího majetku. Trestného činu se podle něj dopustili schválením záměru nájemní smlouvy Kavárně co hledá jméno. Richter řekl, že text oznámení nezná, ale pokud podle něj provozovatel nedodrží zákonné povinnosti, smlouvu radnice neuzavře. Kavárna funguje ve Stroupežnického ulici v bývalé truhlárně.

„Vedení městské části bylo opakovaně upozorňováno na hrubé porušování nájemní smlouvy a porušování zákona, přesto schválilo záměr dalšího pronájmu," řekl Budín.

Kavárna byla podle něj více než 15 měsíců provozována v nezkolaudovaných prostorech a stavební úpravy byly provedeny bez stavebního povolení. „V mnoha ohledech byla hrubě porušována nájemní smlouva a docházelo k protiprávnímu jednání. Provozem kavárny hrozilo obecné ohrožení zdraví a bezpečnosti například nezkolaudovanou instalací plynové přípojky," uvedl zastupitel.

V nájemní smlouvě je prý rovněž uvedeno, že výše nájemného jedna koruna bude kompenzováno investicemi do opravy objektu. Podle Budína ale chybí doklady, že se tak skutečně stalo.

Starosta Richter si prý není vědom jakéhokoliv porušení zákona. „Nemohu se k tomu nyní vyjádřit, protože oznámení jsem neviděl a jeho text tak neznám," řekl Richter.

Podmínky smlouvy ale podle něj stanovují, že nájemce musí mít všechny doklady, které úřady vyžadují, v pořádku. „Nyní je schválen záměr. Pokud se zjistí, že něco nemají v pořádku, pak samozřejmě nemohou pokračovat. Nelze porušovat zákon," dodal.


Koalice STAN, regionálních hnutí a TOP 09 představila priority pro eurovolby

19. února 2019 v 09:15

Předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík a předseda strany TOP 09 Jiří Pospíšil dnes podepsali smlouvu o spolupráci pro květnové volby do Evropského parlamentu. Sestaví společnou kandidátku spolu s dalšími proevropsky smýšlejícími stranami a regionálními...

Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Další články
Nahoru