dnes
Úterý - oblacno
29°C
zítra
Středa - jasno
35°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
26°C
Trestnímu oznámení čelí kvůli pronájmu kavárny starosta Prahy 5 Richter a radní Damašek
Starosta Prahy 5 Pavel Richter. Foto: archiv

Trestnímu oznámení čelí kvůli pronájmu kavárny starosta Prahy 5 Richter a radní Damašek

Starosta Prahy 5 Pavel Richter (TOP 09) a radní Martin Damašek (TOP 09) čelí trestnímu oznámení. Podal ho opoziční zastupitel Lukáš Budín (Živá Praha 5), podle kterého porušili povinnosti při správě cizího majetku. Trestného činu se podle něj dopustili schválením záměru nájemní smlouvy Kavárně co hledá jméno. Richter řekl, že text oznámení nezná, ale pokud podle něj provozovatel nedodrží zákonné povinnosti, smlouvu radnice neuzavře. Kavárna funguje ve Stroupežnického ulici v bývalé truhlárně.

„Vedení městské části bylo opakovaně upozorňováno na hrubé porušování nájemní smlouvy a porušování zákona, přesto schválilo záměr dalšího pronájmu," řekl Budín.

Kavárna byla podle něj více než 15 měsíců provozována v nezkolaudovaných prostorech a stavební úpravy byly provedeny bez stavebního povolení. „V mnoha ohledech byla hrubě porušována nájemní smlouva a docházelo k protiprávnímu jednání. Provozem kavárny hrozilo obecné ohrožení zdraví a bezpečnosti například nezkolaudovanou instalací plynové přípojky," uvedl zastupitel.

V nájemní smlouvě je prý rovněž uvedeno, že výše nájemného jedna koruna bude kompenzováno investicemi do opravy objektu. Podle Budína ale chybí doklady, že se tak skutečně stalo.

Starosta Richter si prý není vědom jakéhokoliv porušení zákona. „Nemohu se k tomu nyní vyjádřit, protože oznámení jsem neviděl a jeho text tak neznám," řekl Richter.

Podmínky smlouvy ale podle něj stanovují, že nájemce musí mít všechny doklady, které úřady vyžadují, v pořádku. „Nyní je schválen záměr. Pokud se zjistí, že něco nemají v pořádku, pak samozřejmě nemohou pokračovat. Nelze porušovat zákon," dodal.


Praha 7 začne nakupovat energie z obnovitelných zdrojů

18. června 2019 v 11:33

V návaznosti na vyhlášení stavu klimatické nouze schválili včera zastupitelé Prahy 7 záměr uplatnit u nákupu energií záruky původu z obnovitelných zdrojů. Sedmá městská část nakupuje od roku 2016 plyn a elektřinu za výhodnější ceny v aukcích na komoditní burze.

Další články
Nahoru