Dnes Neděle - zatazeno 24°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 16°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Třešňobraní 2022 na Vrchu Třešňovka
18 čer
26 čer
SetkáníVíkend
Foto: na-ovoce.cz

Třešňobraní 2022 na Vrchu Třešňovka

18. 6. 2022 - 26. 6. 2022
Třešně jsou symbolem přicházejících prázdnin, a to je potřeba pořádně oslavit. Pro obyvatele hlavního města připravil spolek Na ovoce již pátý ročník tradičního Třešňobraní, které se bude konat od soboty 18. června do neděle 26. června na Vrchu Třešňovka v Hrdlořezích. Vznikne zde příjemné zázemí včetně půjčovny žebříků a načesané ovoce bude možné rovnou vypeckovat, vymoštovat nebo třeba uvařit třešňovou marmeládu.

Mimo samosběr jsou připraveny nejrůznější doprovodné akce, které vám zaručeně zvednou náladu i rozšíří obzory – divadlo pro děti, koncerty, přednášky, procházky za starými odrůdami, bylinkami nebo hmyzem.

„Z pražského Třešňobraní se postupem času stala srdeční záležitost, kterou byste neměli minout. A zdaleka nejde jenom to, že se po roce sejdou všichni sousedé a milovníci ovoce z celého okolí v krásném prostředí třešňového sadu. Loni se nám díky ohromnému nasazení účastníku podařilo během 4 dnů zachránit více než 2000 kg ovoce, které by jinak zůstalo bez užitku.” vysvětluje zakladatelka Na ovoce, Kateřina Kubánková

Tato akce se koná v jednom z největších ovocných sadů, který v našem hlavním městě najdeme. Mimo Vrch Třešňovka však Praha ukrývá přes 50 dalších, podobně unikátních míst. Spolek Na ovoce se v minulých letech intenzivně zabýval jejich mapováním – výsledkem čehož je připravovaná kniha Pražské ovocné sady, která je v předprodeji na e-shopu spolku.

Spolek Na ovoce obnovuje zájem o ovocné stromy a sady ve městech i ve volné krajině. S tisíci dobrovolníky již 5 let tvoří mapu veřejně dostupného ovoce. Pečuje o staré sady, sází nové stromy a organizuje pro veřejnost samosběry ovoce, workshopy, naučné vycházky a vrací zapomenuté ovocné odrůdy na naše stoly i zahrádky.

Autor: Alo

Tip na výlet: Hrnčířské slavnosti na zámku Nelahozeves

Dnes ve 12:37

O víkendu 20. a 21. dubna se otevřou brány zámku v Nelahozevsi veřejnosti. Turistická sezóna byla úspěšně zahájena už o Velikonocích, a proto se hned třetí dubnový víkend bude konat první ze série tematicky zaměřených festivalů. Tentokrát renesanční zámek ze 16. století ožije již 19. ročníkem...

Svátek kvetoucích sakur na Hanspaulce

Dnes v 11:36

Oslavy jara v japonském stylu můžete zažít 27. dubna v pražském parku Hanspaulka. Hanami – svátek kvetoucích sakur poznáte v jeho autentické podobě tak, jak si ho užívá právě v těchto dnech celé Japonsko. Již pátý ročník oblíbené akce s bohatým doprovodným programem pořádá Česko-japonská...

V Praze 15 se vzpomínalo na Antonína Švehlu

Dnes v 11:33

Zástupci patnácté městské části, spolků a organizací se včera sešli, aby si připomněli 151. výročí narození prvorepublikového státníka a hostivařského rodáka Antonína Švehly.

Srdíčkové dny pomohou mamince Emminky

Dnes v 11:24

Již před bezmála čtvrtstoletím vznikl hlavách zakladatelů obecně prospěšné společnosti Život dětem projekt Srdíčkových dnů. Celorepublikové sbírky na pomoc rodinám s váženě nemocnými dětmi. Její jarní část proběhne v ulicích českých, moravských a slezských měst a obcí v týdnu od 15. do 19. dubna....

Ekofest 2024: Den Země v Malešicích

Dnes v 06:10

V Malešickém parku se v sobotu 20. dubna mezi 11 až 18 hodinou koná Den Země. 

Potravinová banka v Praze 2 bude následující dvě pondělí uzavřena

Dnes v 05:50

Z organizačních důvodů se 15. a 22. dubna na Novoměstské radnici nebude konat výdej Potravinové banky. Další výdej bude následující pondělí 29. dubna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 16. týden

Včera v 08:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Stan proti melanomu

Včera v 08:03

Nechat si zdarma vyšetřit znaménka můžete 22. – 23. dubna na Václavském náměstí.

Pojď dál 2024. Festival hudby a pohybu

Včera v 07:54

Festival Pojď dál startuje v sobotu 4. května ve 12 hodin v parku u budovy školy Jedličkova ústavu. Moderuje Láďa Angelovič a kromě mnoha skvělých kapel uvidíte a uslyšíte písničky z nově chystaného CD.

Šermířský festival

Včera v 01:12

Vyšehrad přivítá v sobotu 11. května ve svých zdech šermířský festival. Na své si přijdou milovníci slavných soubojů, dramatických příběhů i vtipných historek. To vše připravily přední české skupiny historického šermu a NKP Vyšehrad.

Den otevřených dveří Tanečního centra Praha

12. dubna 2024 ve 21:38

Konzervatoř Taneční centrum Praha pořádá v pondělí 29. dubna od 14 do 17 hodin ve svém sídle v branickém Domě tanečního umění Den otevřených dveří. Program nabídne tradiční komentované prohlídky budovy, tanečních sálů, vybavení a technického zázemí, ukázky výuky i repertoáru nebo talentové zkoušky...

Další články
Nahoru