Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Třešňobraní 2022 na Vrchu Třešňovka
18 čer
26 čer
SetkáníVíkend
Foto: na-ovoce.cz

Třešňobraní 2022 na Vrchu Třešňovka

18. 6. 2022 - 26. 6. 2022
Třešně jsou symbolem přicházejících prázdnin, a to je potřeba pořádně oslavit. Pro obyvatele hlavního města připravil spolek Na ovoce již pátý ročník tradičního Třešňobraní, které se bude konat od soboty 18. června do neděle 26. června na Vrchu Třešňovka v Hrdlořezích. Vznikne zde příjemné zázemí včetně půjčovny žebříků a načesané ovoce bude možné rovnou vypeckovat, vymoštovat nebo třeba uvařit třešňovou marmeládu.

Mimo samosběr jsou připraveny nejrůznější doprovodné akce, které vám zaručeně zvednou náladu i rozšíří obzory – divadlo pro děti, koncerty, přednášky, procházky za starými odrůdami, bylinkami nebo hmyzem.

„Z pražského Třešňobraní se postupem času stala srdeční záležitost, kterou byste neměli minout. A zdaleka nejde jenom to, že se po roce sejdou všichni sousedé a milovníci ovoce z celého okolí v krásném prostředí třešňového sadu. Loni se nám díky ohromnému nasazení účastníku podařilo během 4 dnů zachránit více než 2000 kg ovoce, které by jinak zůstalo bez užitku.” vysvětluje zakladatelka Na ovoce, Kateřina Kubánková

Tato akce se koná v jednom z největších ovocných sadů, který v našem hlavním městě najdeme. Mimo Vrch Třešňovka však Praha ukrývá přes 50 dalších, podobně unikátních míst. Spolek Na ovoce se v minulých letech intenzivně zabýval jejich mapováním – výsledkem čehož je připravovaná kniha Pražské ovocné sady, která je v předprodeji na e-shopu spolku.

Spolek Na ovoce obnovuje zájem o ovocné stromy a sady ve městech i ve volné krajině. S tisíci dobrovolníky již 5 let tvoří mapu veřejně dostupného ovoce. Pečuje o staré sady, sází nové stromy a organizuje pro veřejnost samosběry ovoce, workshopy, naučné vycházky a vrací zapomenuté ovocné odrůdy na naše stoly i zahrádky.

Autor: Alo

V KC Zahrada se otevře kroužek plný příběhů dějin 20. století

Včera v 09:18

V první polovině září zahájí Divadlo Paměti národa v KC Zahrada první semestr divadelního kroužku. Kroužek je otevřený dětem a mladým lidem od 12 do 18 let a bude se věnovat práci s příběhy pamětníků historických událostí 20. století. Studenti se seznámí s archivními materiály a budou společně...

Sportovní hala Jána Mahora

Včera v 08:16

Praha 8 zve na prezentaci architektonické studie plánované sportovní haly na sídlišti Ďáblice. Prezentaci povede autor návrhu Tomáš Podrázský a účastnit se budou rovněž zástupci sportovních klubů.

Praha 11: Týden otevřených kroužků

8. srpna 2022 v 15:24

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Již nyní si ale můžete vybírat z nabídky kroužků v KC Zahrada v Praze 11, které jsou určeny dětem i dospělým. Od pondělí 5. září začíná Týden otevřených kroužků, kdy můžete vyzkoušel ukázkové lekce zdarma.

Sobotní komentovaná vycházka po Malostranském hřbitově

8. srpna 2022 v 11:03

Spolek Malostranský hřbitov zve na komentovanou vycházku po Malostranském hřbitově, která se koná v sobotu 13. srpna od 14 hodin.

Altán Folimanka bude patřit folku

8. srpna 2022 v 10:28

Podvečer plný folkové muziky na Folimance v neděli 14. srpna připravila Praha 2. Vystoupí cimbalistka Zuzana Lapčíková a skupiny Kranz Akustic a Domácí výroba.

Praha finalizuje přípravy na výstavbu lávky k železniční zastávce Rajská zahrada

7. srpna 2022 v 17:22

Praha připravuje stavbu nové lávky pro pěší, která propojí stanici Rajská zahrada s nově vybudovanou železniční zastávkou. Magistrát nyní vyhlásil výběrové řízení na zhotovitele lávky a technický dozor stavebníka. Veřejnost bude mít možnost zapojit se do procesu a rozhodnout o tom, jakou barvu...

Soutěž o pohlednici Jižního Města do konce srpna

7. srpna 2022 v 15:14

Jižní Město oslavilo 1. září loňského roku 50 let od svého vzniku. Vzhledem k opatřením spojeným s pandemií covid-19 však nebylo možné tohle kulaté výročí řádně oslavit, proto letos Praha 11 rozhodla, že k této příležitosti letos vznikne limitovaná série pohlednic s motivy Jižního Města. Na tvorbě...

Dvojka pro pejskaře. Brožura Prahy 2

7. srpna 2022 ve 12:57

V Praze 2 žije téměř dva tisíce psů. Kromě radosti, kterou pes přináší, sebou nese ale také občas pro majitele starost a hlavně zodpovědnost.

E-shop PID Lítačky s novým designem

7. srpna 2022 v 09:29

Od pondělí 1. srpna je uživatelům k dispozici nový e-shop PID Lítačky. Jeho grafický redesign společně s responzivním vzhledem nabízí přívětivější uživatelské rozhraní. Registrovaní uživatelé se na nový e-shop přihlásí se stejným přihlašovacím jménem a heslem, redesignem se pro ně nic...

Další články
Nahoru