Dnes Středa - oblacno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 22°C
Středa 22. 5. 2024
Svátek má Emil
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Trendy v designu: Firmy sází i na ekologické značení
ByznysKomerční sdělení
Foto: Rathgeber

Trendy v designu: Firmy sází i na ekologické značení

V záplavě produktů hledají značky čím dál častěji nové cesty, jak se odlišit. Novým trendem v designovém značení jsou i ekologické materiály, které doplňují nebo zcela nahrazují kovy nebo plast. Přečtěte si, jaké možnosti nabízí korkové značení a kde nejlépe vyniknou jeho unikátní vlastnosti.

V hlavní roli udržitelnost a ekologie 

Trendům v designu dominují originalita, kreativita a také ohleduplnost k životnímu prostředí. Ekologie a udržitelnost se promítá do všech oblastí života i podnikání a nevyhýbá se ani značení.

Výroba štítků jde s dobou a reaguje na nové výzvy. Proto se kromě tradičních materiálů jako jsou plast a kov, setkáte stále častěji i se štítky ze dřeva nebo korku.

kork-vergleich

Dají se z nich vyrobit jak volné nápisy, tak i emblémy, které jednoduše doplníte libovolným potiskem. Zároveň jde korek efektivně zkombinovat i s chromovaným kovem (FINOCHROM®) a tím vytvoříte netradiční značení, které rozhodně zaujme pozornost a zlepší celkový estetický dojem z výrobku.

Jaké výhody a vlastnosti nabízí korkové značení

Korek patří mezi ekologické materiály, které jsou zcela biologicky rozložitelné a recyklovatelné. Navíc jeho těžba nezatěžuje ekosystém. Získává se z kůry korkového dubu a při těžbě se samotný strom nijak nepoškodí a kůra se sama obnovuje.

Unikátní vzhled

Díky svému přírodnímu původu nabízí korek jedinečnou strukturu. Hodí se všude tam, kde chcete do výrobku dostat například rustikální nebo elegantní vzhled. Je mnohem jemnější než kov, který může u některých výrobků působit příliš agresivně.

vino

Všestranné použití

Díky své pružnosti se lehce přizpůsobí firemnímu logu a vyrobíte z něj štítky nejrůznějších tvarů.

Odolnost a funkčnost

Korek nabízí celou škálu užitečných vlastností. Například velmi dobře snáší vysoké teploty a je odolný vůči vlhkosti a plísním. Korek se využívá i pro své výborně izolační schopnosti. Zároveň je to materiál s dobrou prodyšností. Oproti kovu nebo plastu je ale samozřejmě náchylnější k mechanickému poškození.

kork-holz-schriftzug-seitl-komp

Korek podtrhne tradiční hodnoty i spojení s přírodou

Štítky z udržitelných materiálů jako je korek najdou své uplatnění na celé škále různých produktů. Díky své pružnosti se s ním dají vytvořit například i etikety na zaoblené povrchy. Tady se nabízí možnosti prémiového balení například vína nebo exkluzivních pálenek.

Kosmetika

Pokud chcete zdůraznit například přírodní složení kosmetiky, sáhnout po korkovém značení se přímo nabízí. Vypíchnete šetrnost k životnímu prostředí nejen samotným výrobkem, ale i jeho logem.

flowbalm-green

Nábytek

Tradiční výrobu nebo lokální původ také podtrhnete korkovým značením. Korkové nebo dřevěné štítky na nábytku zaujmou pozornost a zdůrazní šetrnost k životnímu prostředí v celém výrobním procesu.

Doplňky a obuv

I u doplňků jakou jsou batohy, kabelky, tašky nebo obuv dokáže korkové značení přispět k celkovému důrazu na udržitelnost. Štítky a nápisy z korku vypíchnou kvalitu použitých materiálů. Zároveň tím značka srozumitelně komunikuje například i odklon od fast fashion.


Praha 15 získala dotaci z Operačního programu Jan Amos Komenský

Včera v 07:13

Praha 15 získala dotaci z Operačního programu Jan Amos Komenský na realizaci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání na území správního obvodu Praha 15 – MAP IV.

Nový cirkulární spot Sto•re v Holešovické tržnici představuje disrupci v nakupování

16. května 2024 ve 12:34

V nově otevřeném cirkulárním obchodě Sto•re je normální STOkrát REcyklovat. Podle jeho tří hlavních zakladatelek je přirozené nenakupovat pořád nové. Pražané tak mají možnost pořídit si kurátorovaný nábytek, opravenou elektroniku, nádobí, předměty běžné denní potřeby i zachráněné pokojové...

Projekt Biometan získal ocenění Sustainability Star

13. května 2024 v 10:43

Projekt „Biometan – Využití kalového plynu na ÚČOV Praha“, který realizovala společnost Česká voda – MEMSEP ze skupiny Veolia pro Pražskou vodohospodářskou společnost v roce 2023 sbírá ocenění za oceněním. V březnu byl projekt jmenován Vodohospodářskou stavbou roku v kategorii do 50 mil. Kč za...

Divadlo Gong nabízí své prostory k pronájmu

29. dubna 2024 v 09:13

Vysočanské Divadlo Gong – kulturní a vzdělávací společenské centrum Prahy 9 – je příspěvkovou organizaci deváté městské části. Nabízí návštěvníkům nejen představení divadelních souborů z Prahy a okolí, ale i hudební vystoupení různých žánrů včetně pravidelných jazzových...

Tesco spustilo kampaň Žijeme hokejem

27. dubna 2024 v 06:58

Tesco, oficiální sponzor Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024, spouští očekávanou kampaň spojující svět hokeje se světem maloobchodu. Pod sloganem „Žijeme hokejem“ nabízí zákazníkům šanci stát se součástí velkého hokejového dobrodružství.  

Další články
Nahoru