dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - zatazeno
15°C
Trávníky, dlažba, lavičky i stromy. Severní část Slovanského ostrova prošla revitalizací
Slovanský ostrov je kompletně vylepšen. Foto: Praha 1

Trávníky, dlažba, lavičky i stromy. Severní část Slovanského ostrova prošla revitalizací

Slovanský ostrov je kompletně vylepšen. Po revitalizaci jižní části, kterou nyní zdobí dětské hřiště s nápaditými hracími prvky a populární vláček, přišla řada i na severní část, která například o Vánocích láká otužilce.

slovansky-ostrov-je-kompletne-vylepsen-lomecky „Slovanský ostrov prokoukl do krásy – získal nové trávníky, celou opěrnou zeď, novou dlažbu a další povrchy, obrubníky, lavičky i nové stromy,“ vyjmenoval starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Stávající stromy navíc prošly odborným dendrologickým ošetřením, a tak prostoru před vchodem do paláce Žofín nadále kralují památné platany.

Slovanský ostrov je vyhledávaným místem odpočinku a procházek. Často na něj ale bohužel míří i lidé, kteří si pobyt v krásném prostředí vykládají poněkud svérázněji, a tak i proto na celém Slovanském ostrově platí vyhláška o zákazu konzumace alkoholu na veřejnosti.Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru