dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
3°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
9°C
Trávníky, dlažba, lavičky i stromy. Severní část Slovanského ostrova prošla revitalizací
ZpravodajstvíKomerční sdělení
Slovanský ostrov je kompletně vylepšen. Foto: Praha 1

Trávníky, dlažba, lavičky i stromy. Severní část Slovanského ostrova prošla revitalizací

Slovanský ostrov je kompletně vylepšen. Po revitalizaci jižní části, kterou nyní zdobí dětské hřiště s nápaditými hracími prvky a populární vláček, přišla řada i na severní část, která například o Vánocích láká otužilce.

slovansky-ostrov-je-kompletne-vylepsen-lomecky „Slovanský ostrov prokoukl do krásy – získal nové trávníky, celou opěrnou zeď, novou dlažbu a další povrchy, obrubníky, lavičky i nové stromy,“ vyjmenoval starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Stávající stromy navíc prošly odborným dendrologickým ošetřením, a tak prostoru před vchodem do paláce Žofín nadále kralují památné platany.

Slovanský ostrov je vyhledávaným místem odpočinku a procházek. Často na něj ale bohužel míří i lidé, kteří si pobyt v krásném prostředí vykládají poněkud svérázněji, a tak i proto na celém Slovanském ostrově platí vyhláška o zákazu konzumace alkoholu na veřejnosti.


Z ulic začínajá mizet neoprávněná reklama

15. prosince 2018 v 10:26

Odbor hospodaření s majetkem magistrátu dosáhl úspěchu v letitém soudním sporu s reklamní společností euroAWK a její sesterskou společností ORIS. Na základě platných exekučních příkazů vydaných v listopadu tohoto roku již započaly práce na odstranění neoprávněných reklamních zařízení těchto...

Další články
Nahoru