Dnes Sobota - obcasny-dest 22°C
Zítra Neděle - polojasno 28°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Tramvajovou síť v metropoli rozšíří od 5. června linka číslo 19 z Pankráce na Lehovec
Linka povede i Nuselskou ulici. Zdejší trať právě prochází rekonstrukcí. Foto: Jan Puci

Tramvajovou síť v metropoli rozšíří od 5. června linka číslo 19 z Pankráce na Lehovec

Do pražské MHD se vrátí tramvaj číslo 19, která bude jezdit z nově vybudované zastávky na Pankráci přes Nusle k nádraží ve Vršovicích, Strašnickou a přes Želivského a Palmovku na Lehovec. Do provozu bude uvedena od 5. června.

V souvislosti s tím dojde ke změně tras u některých dalších tramvajových linek. Vyplývá to z prezentace organizace Ropid představené dnes na jednání magistrátního výboru pro dopravu. Linka číslo 19 přestala jezdit v roce 2012.

Linka bude zavedena kvůli vybudovanému prodloužení kolejí z Pražského povstání na křižovatku ulic Na Pankráci a Hvězdova. Mezi zastávkami Pankrác a Pražského povstání vznikne nová zastávka Kotorská.

Zprovoznění nové linky s sebou nese úpravy tras některých dalších tramvají. Linka číslo 16 bude nově jezdit do zastávky Ústřední dílny DP a linka číslo 5 bude odkloněna do zastávky Vozovna Žižkov. Zkrácena bude linka 13 na Olšanské hřbitovy a linka číslo 24 do zastávky Náměstí Bratří Synků.

Ropid vypracoval několik variant, jak by měla být nová trasa obsloužena. Jednou z nich bylo, že by linka 19 jezdila z Pankráce přes Anděl na Kotlářku, v další variantě měla končit na Kubánském náměstí a ve třetí měla jet na Černokosteleckou. Ve hře byla i varianta s konečnou Olšanské hřbitovy. Od nich nakonec Ropid ustoupil.

Tramvaj číslo 19 pojede ve stejné trase, v jaké jezdila do roku 2012, tedy z Lehovce přes Palmovku a Žižkov do Strašnic. Nově však bude z Kubánského náměstí pokračovat dál přes Vršovice a Nusle na Pankrác.


Autor: ČTK

Zlíchovský tunel bude několik nocí uzavřen

Včera v 08:48

Ve Zlíchovském tunelu probíhá výměna sodíkového osvětlení za osvětlení s LED zdroji včetně napájení, probíhají proto noční uzavírky tunelu.

Letní uzavírka části Hornoměcholupské ulice

Včera v 08:42

V pondělí 4. července 2022 zahájí Technická správa komunikací (TSK) první fázi opravy Hornoměcholupské ulice.

Oprava uzavře Kosteleckou ulici

22. června 2022 v 15:20

Technická správa komunikací (TSK) provede v období od 2. do 10. července opravu Kostelecké ulice v úseku mezi ulicemi Tupolevova (kruhový objezd) a Cukrovarská (železniční přejezd).

Dnes v noci se uzavře Zlíchovský tunel

20. června 2022 v 11:27

Od 20. června od 23 hodin do 21.června do 5 hodin bude uzavřen západní tubus – směr Barrandovský most, a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Tunelový komplex Blanka bude ve čtvrtek v noci uzavřen

15. června 2022 v 10:29

Z důvodu pravidelné údržby tunelů bude Tunelový komplex Blanka od čtvrtka 16. června od 23 hodin do pátku 17. června do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru