Dnes Pátek - jasno 0°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 3°C
Pátek 21. 1. 2022
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Tramvajovou síť v metropoli rozšíří od 5. června linka číslo 19 z Pankráce na Lehovec
Linka povede i Nuselskou ulici. Zdejší trať právě prochází rekonstrukcí. Foto: Jan Puci

Tramvajovou síť v metropoli rozšíří od 5. června linka číslo 19 z Pankráce na Lehovec

Do pražské MHD se vrátí tramvaj číslo 19, která bude jezdit z nově vybudované zastávky na Pankráci přes Nusle k nádraží ve Vršovicích, Strašnickou a přes Želivského a Palmovku na Lehovec. Do provozu bude uvedena od 5. června.

V souvislosti s tím dojde ke změně tras u některých dalších tramvajových linek. Vyplývá to z prezentace organizace Ropid představené dnes na jednání magistrátního výboru pro dopravu. Linka číslo 19 přestala jezdit v roce 2012.

Linka bude zavedena kvůli vybudovanému prodloužení kolejí z Pražského povstání na křižovatku ulic Na Pankráci a Hvězdova. Mezi zastávkami Pankrác a Pražského povstání vznikne nová zastávka Kotorská.

Zprovoznění nové linky s sebou nese úpravy tras některých dalších tramvají. Linka číslo 16 bude nově jezdit do zastávky Ústřední dílny DP a linka číslo 5 bude odkloněna do zastávky Vozovna Žižkov. Zkrácena bude linka 13 na Olšanské hřbitovy a linka číslo 24 do zastávky Náměstí Bratří Synků.

Ropid vypracoval několik variant, jak by měla být nová trasa obsloužena. Jednou z nich bylo, že by linka 19 jezdila z Pankráce přes Anděl na Kotlářku, v další variantě měla končit na Kubánském náměstí a ve třetí měla jet na Černokosteleckou. Ve hře byla i varianta s konečnou Olšanské hřbitovy. Od nich nakonec Ropid ustoupil.

Tramvaj číslo 19 pojede ve stejné trase, v jaké jezdila do roku 2012, tedy z Lehovce přes Palmovku a Žižkov do Strašnic. Nově však bude z Kubánského náměstí pokračovat dál přes Vršovice a Nusle na Pankrác.


Autor: ČTK

Výstava Minulá budoucnost ve vestibulu metra Na Knížecí

18. ledna 2022 ve 20:43

Při příležitosti znovuotevření vestibulu ve stanici Anděl – Na Knížecí připravilo hlavní město prostřednictvím Dopravního podniku hl. m. Prahy a Galerie hl. m. Prahy výstavu Minulá budoucnost / Previous Future. Jejím hlavním tématem je pražské metro a ve zrekonstruovaných vitrínách přímo ve...

Rekonstrukce křižovatky na náměstí Osvoboditelů

17. ledna 2022 ve 14:31

Od 20. ledna začne další etapa prací na rekonstrukci křižovatky na náměstí Osvoboditelů v Radotíně.

Portlík: Praha 9 je pro rozvoj trolejbusových linek

11. ledna 2022 v 18:20

Pražský dopravní podnik včera v Letňanech zahájil výstavbu infrastruktury pro první regulérní trolejbusovou linku od roku 1954. Stavební práce na elektrifikaci autobusové linky 140 Palmovka – Miškovice potrvají 10 měsíců, uvedení linky 58 do zkušebního provozu se předpokládá v průběhu letošního...

Další články
Nahoru