Dnes Úterý - zatazeno 14°C
Zítra Středa - obcasny-dest 15°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Tramvajová zastávka Palackého náměstí se bude den jmenovat Zamilovaná
Vizualizace přístřešku zastávky Zamilovaná. Zdroj: se souhlasem Ropid

Tramvajová zastávka Palackého náměstí se bude den jmenovat Zamilovaná

Ve čtvrtek 2. května se mezi 10. a 18. hodinou tramvajová zastávka Palackého náměstí ve směru z centra promění v zastávku Zamilovaná. Informoval o tom Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje MHD v Praze.        

„Budeme se věnovat tématu typickému pro květen – lásce. Tramvajovou zastávku na Palackého náměstí ve směru na Karlovo náměstí proměníme v Zamilovanou zastávku plnou srdíček a láskyplných vzkazů pro ty, které máme rádi. Nebo které bychom chtěli poznat,“ upřesnil Drápal.

Akce navazuje na předchozí zpestření obdobného ražení. Na konci března se na den přejmenovala zastávka u metra Hradčanská na Velikonoční. U speciálně nazdobeného přístřešku dělal lidem společnost pan Zajíc, který rozdával čokoládová vajíčka za koledu, za přání anebo za to, že lidé vymalovali speciální kraslice. Loni fungovala na pár hodin zastávka Zasněná a v prosinci Vánoční.

Lidé budou moci nechat na Zamilované zastávce vzkaz tomu, na kom jim záleží. Bytosti, za kterou utíkají jejich myšlenky. Klidně i tomu, koho třeba potkali někde cestou a rádi by se s ním seznámili. 

„Budeme rozdávat i speciální placky pro případ, že byste třeba měli zájem se s někým dát do řeči a dát ostatním vědět, že nechcete cestovat sami. Na Zamilované zastávce nebude chybět náš stánek. Zde kromě placek budou k dostání i tradiční propagační a informační materiály Pražské integrované dopravy,“ řekl Drápal. 

Akce se Zamilovanou zastávkou navazuje na kampaň Můj čas. Má nám připomenout, jak moc je náš čas důležitý. A že ho díky cestování veřejnou dopravou můžeme využít třeba právě pro setkání s někým, kdo se pro nás stane blízkým. Speciálně polepená zastávka zůstane na Palackého náměstí po celý květen.

„Pomyslné polibky bytostem, na kterých vám záleží, budete moci posílat celý květen také na instagramový účet @jedu_si_svuj_sen. Stačí poslat fotku s autorským textem a s hashtagem #nastupazustan. Vzkazy lze zaslat i někomu, koho jste náhodně potkali cestou MHD,“ pokračoval mluvčí.   

„Někomu, kdo vás cestou zaujal a chtěli byste, aby nastoupil do vašeho srdce. Můžete nám přes tento hashtag nebo přímo do zpráv posílat i své tipy na seznámení. A podělit se o ně s ostatními. Nebo se podělit o svůj příběh, pokud jste se seznámili právě na cestách Pražskou integrovanou dopravou,“ sdělil Drápal. Profil bude fungovat i pro další plánované akce na pražských zastávkách.


Autor: Jan Puci

Praha 1: Setkání k budoucnosti parku Kampa

Dnes v 16:28

Ve středu 22. května se v parku Kampa koná veřejné setkání o budoucnosti parku. Od 17 do 18 hodin se můžete zúčastnit procházky po parku s architektkou, která vám představí nový návrh. Procházka začíná u saly terreny.

Hanspaulkou za Lídou Baarovou

Dnes ve 14:25

Zájemci o architekturu se sejdou v sobotu 25. května.

Napouštíte domácí bazén? Ideálně vodou z cisterny od PVK

Dnes v 09:47

Teplé počasí rozjelo sezónu napouštění domácích bazénů. Pražské vodovody a kanalizace nabízejí a doporučují zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.

Sběrné dvory prodloužily provozní dobu

Dnes v 08:49

Od začátku května došlo k prodloužení provozní doby sběrných dvorů, které pro hlavní město provozují Pražské služby. Jedná se celkem 10 sběrných dvorů na území hlavního města. Mezi nimi se nachází také tři sběrné dvory, které jsou pro občany Prahy 13 v dojezdové vzdálenosti: Sběrný dvůr...

Komentovaná procházka: Sportovním údolím Krč

Dnes v 08:38

Informace o plánované revitalizaci a rozvoji údolí Kunratického potoka v úseku od krčského nádraží až do Braníka se dozvíte na setkání s představiteli radnice Prahy 4 a architekty v úterý 28. května od 18 hodin, kdy můžete projít těmito místy a přitom prodebatovat vizi Sportovního...

Staročeský jarmark v Praze 14

Včera ve 20:20

Tradiční staročeský jarmark plný zábavy a překvapení, ukázka historických řemesel a bohatý kulturní program ve farní zahradě v sobotu 25. května. Vstup zdarma.

Den s IZS: U dětí zvítězila hasičská pěna

Včera v 11:51

Profesionální a dobrovolní hasiči, policisté a záchranáři se o víkendu 18. května předvedli veřejnosti už podesáté na Dnu s IZS (Integrovaný záchranný systém). Akci pořádá městská část Radotín a zasloužilý hasič František Drož spolu se svou domovskou SDH...

Trhy na Slunečním náměstí se konají každé pondělí

Včera v 09:20

Na Sluneční náměstí v Nových Butovicích se vrátily tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost každé pondělí od 8 do 18 hodin nakoupit čerstvé zboží ve stáncích s ovocem, mléčnými a masnými výrobky, s uzeninami, rybami, zeleninou, pečivem, sladkostmi a nápoji, ale...

Další články
Nahoru