Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - polojasno 15°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Tramvaje se po nehodě popelářského vozu už vrátily na Podolské nábřeží
Tramvaj na Podolském nábřeží. Foto: Jan Puci

Tramvaje se po nehodě popelářského vozu už vrátily na Podolské nábřeží

Mezi zastávkami Podolská vodárna a Dvorce už opět jezdí tramvaje, provoz byl v úseku zastaven ve středu ráno kvůli nehodě popelářského vozu u zastávky Kublov. Řidič podle policie zřejmě upadl do mikrospánku, nikdo nebyl zraněn.

„Od zahájení ranního provozu se již jezdí podle pravidelných jízdních řádů,“ potvrdila na Twitteru Pražská integrovaná doprava.

Původně se přitom počítalo, že se provoz podaří obnovit až v noci z neděle na pondělí, vše se tak podařilo o dva dny dřív, než se počítalo. Výluka se týkala tramvajových linek 2, 3, 17, 21 a 27, v místě jezdila náhradní autobusová doprava.

„Děkujeme všem, kdo se na likvidaci následků havárie podíleli, za skvělou práci a cestujícím za trpělivost,“ uvedl pražský dopravní podnik na Twitteru.

Provoz tramvají mezi Braníkem a Modřany ale ještě dnes omezuje plánovaná údržba trati. Linky 17 a 27 jsou ukončeny v zastávce Nádraží Braník, do Modřan vede náhradní autobusová linka X17. Tato linka by měla skončit dnes v 17 hodin.

Poškozené troleje omezují v Praze provoz tramvají obvykle jen na několik hodin, zpravidla poté, co je strhne nákladní auto nebo autobus. Problémy jsou častěji ve snížených podjezdech, například mezi Andělem a Smíchovským nádražím, u Výstaviště nebo na Výtoni, uvedla ČTK.


Autor: puc
Další články
Nahoru