Dnes Sobota - zatazeno 8°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 7°C
Sobota 25. 3. 2023
Svátek má Marián
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Tramvaje se po nehodě popelářského vozu už vrátily na Podolské nábřeží
Tramvaj na Podolském nábřeží. Foto: Jan Puci

Tramvaje se po nehodě popelářského vozu už vrátily na Podolské nábřeží

Mezi zastávkami Podolská vodárna a Dvorce už opět jezdí tramvaje, provoz byl v úseku zastaven ve středu ráno kvůli nehodě popelářského vozu u zastávky Kublov. Řidič podle policie zřejmě upadl do mikrospánku, nikdo nebyl zraněn.

„Od zahájení ranního provozu se již jezdí podle pravidelných jízdních řádů,“ potvrdila na Twitteru Pražská integrovaná doprava.

Původně se přitom počítalo, že se provoz podaří obnovit až v noci z neděle na pondělí, vše se tak podařilo o dva dny dřív, než se počítalo. Výluka se týkala tramvajových linek 2, 3, 17, 21 a 27, v místě jezdila náhradní autobusová doprava.

„Děkujeme všem, kdo se na likvidaci následků havárie podíleli, za skvělou práci a cestujícím za trpělivost,“ uvedl pražský dopravní podnik na Twitteru.

Provoz tramvají mezi Braníkem a Modřany ale ještě dnes omezuje plánovaná údržba trati. Linky 17 a 27 jsou ukončeny v zastávce Nádraží Braník, do Modřan vede náhradní autobusová linka X17. Tato linka by měla skončit dnes v 17 hodin.

Poškozené troleje omezují v Praze provoz tramvají obvykle jen na několik hodin, zpravidla poté, co je strhne nákladní auto nebo autobus. Problémy jsou častěji ve snížených podjezdech, například mezi Andělem a Smíchovským nádražím, u Výstaviště nebo na Výtoni, uvedla ČTK.


Autor: puc

Vyjíždějí sezonní vlaky a cyklobus

Dnes v 06:29

V sobotu 25. března opět vyjedou po zimní přestávce víkendové rekreační vlaky Pražské integrované dopravy dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují hlavní město s turisticky atraktivními destinacemi ve středních Čechách i sousedních krajích. Stejně jako v loňském roce se i letos můžete...

Praha 4: Do konce roku se konají na Spořilově farmářské trhy, pozor na dopravu

22. března 2023 ve 12:25

Z důvodu konání farmářských trhů bude pravidelně uzavírána horní část Roztylského náměstí při ulicích Boční I a Boční II – pod ulicí Hlavní, na Spořilově každou sobotu až do 23. prosince.

Začíná rekonstrukce části Prosecké

20. března 2023 ve 12:03

V sobotu 25. března začne rekonstrukce Prosecké ulice v Praze v úseku od křižovatky Prosecká x Vysočanská až po křižovatku ulic Prosecká x Na Vyhlídce x Nad Krocínkou. 

Rekonstrukce ulice U Nemocnice na Karlově náměstí

19. března 2023 v 07:16

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve čtvrtek 23. března další etapu rekonstrukce obvodové komunikace Karlova náměstí v jeho jižní části v úseku mezi ulicí Vyšehradskou a U Nemocnice.  

Začne rekonstrukce části Podbělohorské ulice

17. března 2023 v 09:18

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 20. března rekonstrukci vozovky a chodníků v ulici Podbělohorská v Praze 5, v úseku od křižovatky s ulicí Pod stadiony, cca 180 m směrem k ulici Smrčinská.

Lávka nad Petržílkovou ulicí bude uzavřena

15. března 2023 ve 21:33

Od čtvrtka 16. března od 8 hodin proběhne uzavírka lávky nad Petržílkovou ulicí.

Omezení provozu na Vinohradské

15. března 2023 v 17:23

Od pátku 17. do pondělí 20. března bude omezen provoz na komunikaci Vinohradská v Praze 2 před křižovatkou s Legerovou.

Praha 9: Rušení staré tramvajové zastávky Kbelská omezí dopravu

14. března 2023 v 08:50

V termínu od 17. března do 31. března bude v Praze 9 v Poděbradské ulici ve směru do centra zúžena vozovka o levý odbočovací pruh do Průmyslové ulice a ve směru z centra zúžena pouze na jeden jízdní pruh. Důvodem je rušení staré tramvajové zastávky MHD Kbelská. Městská část o tom informovala na...

Další články
Nahoru