dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražská doprava

Tramvaje na Karlově náměstí budou tišší. Pojedou po speciální gumě

Pražský dopravní podnik (DPP) dokončil opravu tramvajové tratě na křížení Karlova náměstí a Ječné ulice. Ta je součástí opravovaného úseku od křižovatky ulic Myslíkovy a Spálené k ústí Resslovy ulice na Karlově náměstí.

Na koleje tu nově nechal dopravní podnik namontovat speciální gumu, která snižuje hlučnost projíždějících tramvají. ČTK to řekli generální ředitel DPP Jaroslav Ďuriš a dopravní ředitel firmy Jan Šurovský.

V opravovaném úseku dopravce kompletně vyměnil kolejnice i jejich podloží. DPP opravuje rovněž troleje a sloupy, které je drží. „Jejich životnost na Karlově náměstí je kratší než jinde, korodují tu rychleji kvůli tomu, že u nich psi či lidé častěji močí,“ řekl Šurovský. Sloupy na náměstí vydrží maximálně 30 let, zatímco v jiných úsecích stojí bez problémů více než 60 roků.

Rekonstrukce tohoto úseku skončí 19. července. Poté začne dopravce opravovat trať od ústí Resslovy ulice na Moráň. Tato oprava skončí 9. srpna. Celkem vyjde oprava obou úseků na více než 40 milionů korun.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru