Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - polojasno 14°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Tramvaj srazila na Národní třídě tři chodce
Po nárazu měla tramvaj poškozené čelní sklo. Foto: HZS Praha

Tramvaj srazila na Národní třídě tři chodce

Na Národní třídě v centru Prahy zasahovali záchranáři u tři lidí, kteří se střetli s tramvají. Všichni se zranili. Pomáhat museli i hasiči. Provoz byl oboustranně přerušen. 

Nehoda se stala krátce po sedmnácté hodině v ulici Národní nedaleko Národního divadla. „Došlo se srážce tří chodců s tramvají. Poblíž byla posádka záchranářů, ta na místě nehody byla za minutu od volání, další dvě posádky se dvěma lékaři na místo zamířili hned poté. Dle volání jsou oba chodci ve vážném stavu, jeden z nich zaklíněný,“ sdělila na sociální síti pražská záchranka.

Muž a žena okolo šedesáti let utrpěli vážná poranění, muž musel být navíc oživován. Zhruba třicetiletá žena byla nárazem tramvaje odhozena a utrpěla úraz hlavy, naštěstí ne vážný. Po nehodě byla při vědomí.

Na místě zasahovali i profesionální hasiči ze dvou pražských stanic a jednotka hasičů pražského dopravního podniku. „V době příjezdu hasičů byly osoby mimo tramvaj a v péči záchranné služby. Provoz byl zastaven, hasiči zajistili nehodu,“ sdělil mluvčí hasičů Martin Kavka. Okolnosti vyšetřují policisté.

Na frekventované trati byl zhruba na hodinu oboustranně přerušen provoz. Spoje linek 2, 9, 18, 22 a 23 byly odkláněny přes nábřeží a Myslíkovu ulici.


Autor: Hla

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

1. března 2024 ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Další články
Nahoru