dnes
Sobota - prehanky-dest
31°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
30°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
29°C
Tragédie: V tunelu srazilo metro ženu, provoz stál přes hodinu
Ilustrační foto: archiv

Tragédie: V tunelu srazilo metro ženu, provoz stál přes hodinu

Mezi stanicemi Dejvická a Náměstí Míru na lince A včera pozdě večer nejezdilo přes hodinu metro. Důvodem byl nález mrtvé ženy, kterou v tunelu srazila projíždějící souprava.

Provoz byl zastaven v obou směrech ve 22:17. V úsecích Dejvická – Nemocnice Motol a Náměstí Míru – Depo Hostivař byl provoz podzemky zachován. Soupravy se opět rozjely pětadvacet minut před půlnocí.

Příčiny nehody pražští policisté prošetřují. Zatím není jasné, zda šlo o nešťastnou náhodu, či sebevraždu.


Připomínky k Metropolitnímu plánu mohou lidé zasílat už jen týden

19. července 2018 v 17:19

Čas pro zasílání připomínek k Metropolitnímu plánu se krátí. Obyvatelé České republiky a městské části Prahy mají na jejich odeslání už jen sedm pracovních dní. Právě v posledním týdnu ale obvykle dochází k největšímu nárůstu doručovaných připomínek. Za první tři týdny se jich na pražském...

Zvýšení průtočnosti v úseku Vltavy na Maninách

18. července 2018 v 09:55

Rada Prahy včera vybrala nejvhodnějšího uchazeče o zakázku na zvýšení průtočnosti Vltavy na Maninách v rámci protipovodňových opatření na ochranu hl. m. Prahy. Stala se jím společnost Aquatest, a. s. s nabídkovou cenou 7 870 048,06 korun bez DPH.

Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce Prahy

18. července 2018 v 09:37

Hlavní město má od včerejška Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce hl. m. Prahy na období 2018–2022. Jde o dokument, který pro uvedené období definuje priority, opatření a projekty, které povedou k zajištění hospodárného nakládání s energií v souladu s udržitelným...

Nadační fond Kapka naděje dostane dotaci

18. července 2018 v 09:10

V rámci akce „Koně pomáhají 2018“ hlavní město Praha poskytne jednorázovou investiční dotaci ve výši 100 tisíc korun Nadačnímu fondu Kapka naděje. 

Další články
Nahoru