Dnes Neděle - polojasno 16°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 15°C
Neděle 16. 5. 2021
Svátek má Přemysl
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Tragédie v Šeberově: Plynem z karmy se otrávily žena a tříletá dívka
Část karmy. Ilustrační foto: Juan de Vojníkov / Wikimedia Commons

Tragédie v Šeberově: Plynem z karmy se otrávily žena a tříletá dívka

V Šeberově na jihovýchodě Prahy došlo dnes v noci před půlnocí k tragédii. V ulici K Hrnčířům zemřela třiadvacetiletá žena a tříletá holčička. Obě se zřejmě otrávily oxidem uhelnatým z karmy. Kriminalisté vyloučili cizí zavinění.

Policie se rozhodla vhledem k citlivosti případu a s ohledem na pozůstalé nesdělovat bližší informace. „Na základě ohledání místa události kriminalisté spolu s lékařem vyloučili cizí zavinění na smrti osob. Jako pravděpodobná příčina úmrtí se jeví nešťastná náhoda, a to otrava plynem z karmy," uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Pražští záchranáři na twitteru uvedli, že na místě byla 45 prováděna resuscitace, bohužel byla neúspěšná. Ošetřen byl šestadvacetiletý muž, který se také nadýchal oxidu uhelnatého. Zůstal však při vědomí a byl odvezen do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Záchranáři zkontrolovali zdravotní stav dalších pěti obyvatel domu a také šesti hasičů a policistů. Nikdo z nich nebyl zraněn.

Hasiči měli na místě zásahu jednotku chemiků. „Jednotka měřila koncentrace CO, velitel zásahu povolal evakuační autobus a dva členy týmu posttraumatické péče,“ informovali hasiči.


Hydrometeorologové pro Prahu prodloužili výstrahu na povodňovou bdělost

Včera ve 14:11

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) dnes prodloužil výstrahu pro Prahu na povodňovou bdělost, a to až do odvolání. Průtok Vltavy se aktuálně pohybuje kolem 550 m3/s a neměl by se v následujících 24 hodinách zvýšit. Vltavská kaskáda by navíc měla mít dostatečný volný prostor a průtok Prahou by...

Praha 1: Stojíme za Izraelem

14. května 2021 v 16:01

Jako důkaz solidarity se Státem Izrael, který čelí v posledních dnech řadě útoků na své území a obyvatele, vlaje od dnešního dne na radnici první městské části izraelská vlajka.

Praha se preventivně připravuje na povodně

14. května 2021 v 15:17

Kvůli silnému dešti hlavní město posledních několik dní sleduje hladinu řek a vyhodnocuje možnou povodňovou situaci. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) dnes pro Prahu vydal výstrahu na povodňovou bdělost a nastává první stupeň povodňové aktivity. S ohledem na platnou výstrahu dojde dnes...

Další články
Nahoru