Dnes Středa - zatazeno -1°C
Zítra Čtvrtek - snih -1°C
Středa 2. 12. 2020
Svátek má Blanka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Tragédie v Šeberově: Plynem z karmy se otrávily žena a tříletá dívka
Část karmy. Ilustrační foto: Juan de Vojníkov / Wikimedia Commons

Tragédie v Šeberově: Plynem z karmy se otrávily žena a tříletá dívka

V Šeberově na jihovýchodě Prahy došlo dnes v noci před půlnocí k tragédii. V ulici K Hrnčířům zemřela třiadvacetiletá žena a tříletá holčička. Obě se zřejmě otrávily oxidem uhelnatým z karmy. Kriminalisté vyloučili cizí zavinění.

Policie se rozhodla vhledem k citlivosti případu a s ohledem na pozůstalé nesdělovat bližší informace. „Na základě ohledání místa události kriminalisté spolu s lékařem vyloučili cizí zavinění na smrti osob. Jako pravděpodobná příčina úmrtí se jeví nešťastná náhoda, a to otrava plynem z karmy," uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Pražští záchranáři na twitteru uvedli, že na místě byla 45 prováděna resuscitace, bohužel byla neúspěšná. Ošetřen byl šestadvacetiletý muž, který se také nadýchal oxidu uhelnatého. Zůstal však při vědomí a byl odvezen do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Záchranáři zkontrolovali zdravotní stav dalších pěti obyvatel domu a také šesti hasičů a policistů. Nikdo z nich nebyl zraněn.

Hasiči měli na místě zásahu jednotku chemiků. „Jednotka měřila koncentrace CO, velitel zásahu povolal evakuační autobus a dva členy týmu posttraumatické péče,“ informovali hasiči.


Praha 9: Podzemní kontejnery v Makedonské jsou opraveny

Dnes v 15:26

Podzemní kontejnery na papír a plasty v Makedonské ulici jsou opraveny, ještě budou označeny samolepkami.

Elektronický podpis nově na radnici Prahy 5

Včera ve 12:56

Praha 5 spustila od 1. prosince vydávání všech běžných typů certifikátů pro elektronickou komunikaci. Certifikáty si lze nově zařídit v úředních hodinách na pracovišti ověřování podpisů, listin a Czech POINT, které se nachází na ulici Štefánikova 13.

Nakladatelství ZEĎ nadělilo knihy lidem, kteří pečují o druhé

Včera v 10:23

Vtipné líčení výpravy za zvířaty do exotické Guyany, rozhovory s pětadvaceti předními českými lékaři nebo humorné poučení o našich útrobách, v nichž sídlí dobří a zlí mikrouti. I takové čtení věnovali Jan Pergler a Jan Dražan z nakladatelství ZEĎ v předvánočním čase lidem, kteří se obětavě starají...

Radnice Prahy 13 má otevřeno 20 hodin týdně

Včera v 10:10

Úřad městské části Praha 13 byl nucen omezit úřední hodiny od 12. října na základě usnesení vlády č. 994. Usnesení stanovilo, že orgány veřejné moci a správní orgány musí omezit úřední hodiny na 2 dny v týdnu v rozsahu 5 hodin v daném dni. Starosta městské části Praha 13 společně s tajemníkem...

Další články
Nahoru