dnes
Čtvrtek - oblacno
14°C
zítra
Pátek - oblacno
17°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
15°C
Tragédie v Šeberově: Plynem z karmy se otrávily žena a tříletá dívka
Část karmy. Ilustrační foto: Juan de Vojníkov / Wikimedia Commons

Tragédie v Šeberově: Plynem z karmy se otrávily žena a tříletá dívka

V Šeberově na jihovýchodě Prahy došlo dnes v noci před půlnocí k tragédii. V ulici K Hrnčířům zemřela třiadvacetiletá žena a tříletá holčička. Obě se zřejmě otrávily oxidem uhelnatým z karmy. Kriminalisté vyloučili cizí zavinění.

Policie se rozhodla vhledem k citlivosti případu a s ohledem na pozůstalé nesdělovat bližší informace. „Na základě ohledání místa události kriminalisté spolu s lékařem vyloučili cizí zavinění na smrti osob. Jako pravděpodobná příčina úmrtí se jeví nešťastná náhoda, a to otrava plynem z karmy," uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Pražští záchranáři na twitteru uvedli, že na místě byla 45 prováděna resuscitace, bohužel byla neúspěšná. Ošetřen byl šestadvacetiletý muž, který se také nadýchal oxidu uhelnatého. Zůstal však při vědomí a byl odvezen do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Záchranáři zkontrolovali zdravotní stav dalších pěti obyvatel domu a také šesti hasičů a policistů. Nikdo z nich nebyl zraněn.

Hasiči měli na místě zásahu jednotku chemiků. „Jednotka měřila koncentrace CO, velitel zásahu povolal evakuační autobus a dva členy týmu posttraumatické péče,“ informovali hasiči.


Ve Stromovce byly nalezeny lidské kosti

Včera v 11:53

V parku Stromovka v Praze 7 byly včera odpoledne nalezeny lidské kosti dospělého člověka. Příčinu smrti určí až pitva ostatků, které se našly při odklízení odpadu z oploceného pozemku nedaleko železniční tratě.

Praha 8 vybavila školy a školky teploměry, rukavicemi a dezinfekcí

Včera v 08:33

V souvislosti s uvolňováním epidemiologických opatření obnovila Praha 8 provoz svých mateřských škol a prvního stupně základních škol. Do tříd a učeben se vrátilo 62,9 procent předškoláků a 42,3 procent žáků prvního stupně. Od 11. května svou výuku již obnovilo 79,5 procent žáků devátých...

Hlavní město slavnostně otevře nové Centrum interaktivní výuky

Včera v 07:55

Dnes hlavní město netradičně otevře nově vybudované Centrum interaktivní výuky. Událost se uskuteční virtuálně od 10 hodin.

Praha 2 letos nezvýší nájemné v obecních bytech

26. května 2020 v 07:45

Rada městské části na svém jednání v pondělí 25. května rozhodla, že se nájemné v obecních bytech letos zvyšovat nebude. Rozhodnutím Rada revokovala své usnesení z února letošního roku o zvýšení nájemného u smluv o nájmu bytových prostor o míru inflace pro období od 1. července 2020. Vedení...

Další články
Nahoru