dnes
Pondělí - jasno
23°C
zítra
Úterý - skorojasno
24°C
pozítří
Středa - oblacno
24°C
Tragédie v Šeberově: Plynem z karmy se otrávily žena a tříletá dívka
Část karmy. Ilustrační foto: Juan de Vojníkov / Wikimedia Commons

Tragédie v Šeberově: Plynem z karmy se otrávily žena a tříletá dívka

V Šeberově na jihovýchodě Prahy došlo dnes v noci před půlnocí k tragédii. V ulici K Hrnčířům zemřela třiadvacetiletá žena a tříletá holčička. Obě se zřejmě otrávily oxidem uhelnatým z karmy. Kriminalisté vyloučili cizí zavinění.

Policie se rozhodla vhledem k citlivosti případu a s ohledem na pozůstalé nesdělovat bližší informace. „Na základě ohledání místa události kriminalisté spolu s lékařem vyloučili cizí zavinění na smrti osob. Jako pravděpodobná příčina úmrtí se jeví nešťastná náhoda, a to otrava plynem z karmy," uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Pražští záchranáři na twitteru uvedli, že na místě byla 45 prováděna resuscitace, bohužel byla neúspěšná. Ošetřen byl šestadvacetiletý muž, který se také nadýchal oxidu uhelnatého. Zůstal však při vědomí a byl odvezen do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Záchranáři zkontrolovali zdravotní stav dalších pěti obyvatel domu a také šesti hasičů a policistů. Nikdo z nich nebyl zraněn.

Hasiči měli na místě zásahu jednotku chemiků. „Jednotka měřila koncentrace CO, velitel zásahu povolal evakuační autobus a dva členy týmu posttraumatické péče,“ informovali hasiči.


Praha 5 mění úřední hodiny podatelny

Dnes ve 14:34

Od 22. září dochází ke změně úředních hodin na podatelně úřadu Prahy 5 na Nám. 14. října 1381/4 z důvodu přechodu na mimořádný režim.

Další články
Nahoru