Dnes Neděle - skorojasno 2°C
Zítra Pondělí - oblacno 0°C
Neděle 28. 2. 2021
Svátek má Lumír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Tragédie v Šeberově: Plynem z karmy se otrávily žena a tříletá dívka
Část karmy. Ilustrační foto: Juan de Vojníkov / Wikimedia Commons

Tragédie v Šeberově: Plynem z karmy se otrávily žena a tříletá dívka

V Šeberově na jihovýchodě Prahy došlo dnes v noci před půlnocí k tragédii. V ulici K Hrnčířům zemřela třiadvacetiletá žena a tříletá holčička. Obě se zřejmě otrávily oxidem uhelnatým z karmy. Kriminalisté vyloučili cizí zavinění.

Policie se rozhodla vhledem k citlivosti případu a s ohledem na pozůstalé nesdělovat bližší informace. „Na základě ohledání místa události kriminalisté spolu s lékařem vyloučili cizí zavinění na smrti osob. Jako pravděpodobná příčina úmrtí se jeví nešťastná náhoda, a to otrava plynem z karmy," uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Pražští záchranáři na twitteru uvedli, že na místě byla 45 prováděna resuscitace, bohužel byla neúspěšná. Ošetřen byl šestadvacetiletý muž, který se také nadýchal oxidu uhelnatého. Zůstal však při vědomí a byl odvezen do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Záchranáři zkontrolovali zdravotní stav dalších pěti obyvatel domu a také šesti hasičů a policistů. Nikdo z nich nebyl zraněn.

Hasiči měli na místě zásahu jednotku chemiků. „Jednotka měřila koncentrace CO, velitel zásahu povolal evakuační autobus a dva členy týmu posttraumatické péče,“ informovali hasiči.


V Praze 13 začala závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova

26. února 2021 v 11:09

Ve středu 24. února byla zahájena třetí, závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova. Projekt rekonstrukce celého vnitrobloku byl v roce 2018 projednán s veřejností v rámci místní Agendy 21.

Praha 1 opět podpoří Městskou knihovnu na Pohořelci

25. února 2021 v 09:42

Radnice Prahy 1 odsouhlasila poskytnutí účelové dotace pro Městskou knihovnu, pobočku Hradčany, a to ve výši půl milionu korun na tento rok.

Zemřel František Šedivý, předseda Klubu dr. Milady Horákové

24. února 2021 ve 21:33

Ve věku 93 let zemřel v úterý dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové, bývalý místopředseda Konfederace politických vězňů František Šedivý.

Další články
Nahoru