Dnes Neděle - zatazeno 22°C
Zítra Pondělí - oblacno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Tradiční řemesla i nápadité projekty opět podpořil program STARTér
Místo, kde si můžete prohlédnout výstavu živých tropických motýlů a zakoupit trvalky, bylinky, letničky. Foto: NF Veolia

Tradiční řemesla i nápadité projekty opět podpořil program STARTér

Nadační fond Veolia v červnu v rámci svého nejstaršího grantového programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořil v začátcích podnikání 13 drobných živnostníků. Schválené projekty z Moravskoslezského, Olomouckého a Středočeského kraje si rozdělily celkem 636 000 Kč. 

Nadační fond Veolia pomáhá především projektům z oblasti tradičních i netradičních řemesel a také společensky prospěšným projektům.

pleteni-a-predeni Láska k přírodě, přírodním materiálům a ruční práci je celoživotní vášní Marie Werbové ze Skalice na Frýdecko-Místecku. Po několika letech strávených v Německu a Rakousku, kdy se živila především jako překladatelka a tlumočnice, se rozhodla s rodinou usadit v malebném prostředí beskydských hor a vrátit se ke svému dlouholetému koníčku – tkaní, pletení a předení. Na přání uplete svetr či čepici, utká koberec nebo upřede srst domácího mazlíka. Pracuje výhradně s přírodními ekologickými materiály jako merino vlna, alpaka, hedvábí nebo kašmír.

Zajímavé spojení nabízí projekt Lenky Látalové z Rudné pod Pradědem. Své nově otevřené zahradnictví totiž spojuje s podnikáním svého přítele – motýlariem. Vzniká tak unikátní prostor, kde si můžete prohlédnout výstavu živých tropických motýlů, zakoupit trvalky, bylinky, letničky, balkonové rostliny či ovocné a okrasné dřeviny a nechybí ani možnost koupě živných rostlin pro housenky téměř všech denních, nočních i exotických motýlů.

Dobrých řemeslníků není nikdy dost, proto fond podpořil také nové pokrývače, klempíře, stolaře, instalatéry či řezbářku, cukrářku a fotografku.

Celkem bylo za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořeno již 2 655 nových pracovních míst částkou přesahující 126 mil. korun.


Autor: Alo

Z ubytovny do pronájmu: Díky W4W získalo domov 64 dětí samoživitelů

29. května 2024 v 09:53

Během necelého prvního půl roku 2024 projekt W4W: Bydlení pro děti podpořil 64 dětí ve 26 rodinách samoživitelů a samoživitelek poskytnutím kauce na nájem. Tyto rodiny tak získaly důstojné bydlení a nemusí již žít v nevyhovujících podmínkách. Celková částka, která byla těmto rodinám vyplacena, je...

Praha 14: Utkání sportovních hvězd Real Top Praha

29. května 2024 v 09:11

Charitativní utkání sportovních hvězd Real Top Praha, který disponuje takovými osobnostmi jako jsou Patrik Berger, Vladimír Šmicer, Jiří Jarošík, Radek Bejbl, Ivan Hašek, Marek Jankulovski, Jan Koller ale i herci a známé osobnosti Vojtěch Dyk, Ivan Trojan, Adam Mišík a spousta...

Forrest Gump se vrací na plátna kin

27. května 2024 v 11:46

Forrest Gump se po 30 letech od premiéry vrací na plátna kin. Charitativní promítání se koná 30. května v Kině Světozor.

Veletrh sociálních služeb v Praze 10

19. května 2024 ve 12:14

Veletrh sociálních služeb představí organizace, které pomáhají v obtížných situacích.

Den dobrovolnictví v Praze 9

16. května 2024 v 10:13

Organizace působící v Praze 9 se sejdou v pátek 17. května na Dnu dobrovolnictví. Akce se koná od 9 do 16 hodin na náměstí OSN.

Nadační fond Dvojka srdcem opět nabízí příspěvek dětem na letní tábory

16. května 2024 v 07:19

S blížícím se obdobím letních prázdnin přichází Nadační fond Dvojka srdcem s nabídkou pomoci pro rodiny s dětmi, které si nemohou dovolit poslat děti na tábory.

Acorus pomáhá obětem a svědkům domácího násilí

11. května 2024 v 19:26

Poradenské a terapeutické centrum Acorus zajišťuje podporu klientům, kteří zažili, zažívají anebo jsou svědky domácího násilí ve své primární rodině.

Dny neziskovek v Praze 4

8. května 2024 ve 12:46

Jeden květnový týden věnuje i letos Obchodní centrum DBK Budějovická neziskovým organizacím z Prahy 4 a blízkého okolí. Od 13. do 16. května bude v prvním patře DBK probíhat akce nazvaná Dny neziskovek aneb Malý dárek, velké srdce.

Odstartoval další ročník Energy Streetfootball

8. května 2024 v 07:47

Včera odstartoval další ročník Energy Streetfootball, série turnajů pro žáky základních a středních škol.

Podpora pro tradiční řemeslníky a živnostníky

7. května 2024 ve 13:46

Nadační fond Veolia podpořil v rámci svého nejstaršího programu Startér, Věř si a podnikej! tradiční řemeslníky a další živnostníky. V Moravskoslezském a Olomouckém kraji díky tomu vznikne 10 nových pracovních míst.

ZRUŠENO: Den bez bariér Prahy 14

6. května 2024 v 15:33 | Aktualizováno 15. května 2024, 18:33

Den bez bariér Prahy 14 je akce, která chce bořit bariéry, předsudky a současně podporovat vzájemné porozumění a laskavost mezi lidmi. Setkání se koná ve čtvrtek 16. května od 14 do 18 hodin na náměstí Hloubětín.

Pro Miminka do dlaně

2. května 2024 v 05:14

V neděli 5. května se slaví Světový den rodičů předčasně narozených dětí. Nedoklubko organizuje na tento den charitativní běh/procházku s cílem podpořit rodiče předčasně narozených dětí na jednotkách intenzivní a intermediální péče 27 českých perinatologických center, kde se specializují na péči...

Primátor Svoboda navštívil Prahu 13

28. dubna 2024 ve 20:43

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) postupně navštěvuje jednotlivé městské části metropole, ve čtvrtek 25. dubna zavítal i na Prahu 13. Zde se kromě jiného zúčastnil každoroční akce Bezpečná 13.

Dny dobrovolnictví 2024

23. dubna 2024 v 07:10

Česká republika se chystá na událost, která na konci dubna propojí dvanáct krajů, stovky organizací a tisíce lidí ve prospěch společného dobra. Součástí bude i Praha 4, která dobrovolnictví dlouhodobě podporuje. Dny dobrovolnictví proběhnou ve dnech 25. – 28. dubna a jejich součástí bude...

Další články
Nahoru