Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - skorojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Tradice nezanikla, Praha 13 i letos pletla vánočky
Místostarostka Marcela Plesníková spolu se starostou Davidem Vodrážkou a ředitelem školy Petrem Vodsloněm upekli vánočky. Foto: P13

Tradice nezanikla, Praha 13 i letos pletla vánočky

Soutěž v pletení vánoček probíhá ve FZŠ Mezi Školami již od roku 2005 a za tu dobu se mnoho žáků naučilo, jak z těsta vykouzlit vánočku. Škola tak přispěla k tomu, aby tato dávná dovednost nezanikla. Letos tomu ale muselo být jinak.

vanocka-1-2020 „Soutěž se nemůže uskutečnit v tradiční podobě, kdy jsme pletli a pekli vánočky s dětmi přímo ve škole. Tradici ale chceme zachovat. Proto jsme se rozhodli, že pletení proběhne v prostorách radnice, abychom dodrželi všechna nezbytná opatření. Vánočky následně upečeme už ve škole,“ říká starosta David Vodrážka.

Kynuté těsto připravila místostarostka Marcela Plesníková, spolu s Davidem Vodrážkou a ředitelem školy Petrem Vodsloněm vánočky upletli a osobně je dětem předali.

„Je sice škoda, že letos se děti do pletení vánoček nemohou zapojit, až dosud se soutěž vždy uskutečnila ve FZŠ Mezi Školami. Žáci druhého stupně se rozdělili do družstev a zaplétali vánočky z devíti pramenů těsta. Pro školáky je i důležité a inspirativní, když vidí při práci, kterou sami dělají, také svého ředitele a zástupce radnice Prahy 13,“ dodala Marcela Plesníková.

V minulém roce vítězné družstvo získalo jako hlavní cenu vánočku vytvořenou ředitelem školy a výrobky tří nejlepších žákovských družstev se vydražily na vánočních slavnostech. Ostatní vánočky pak posloužily jako vítané občerstvení.Autor: TZ, red

V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

23. prosince 2020 v 11:51

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Vánoce na dálku z Prahy 9 zvou na pohádku

21. prosince 2020 ve 22:48

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte pohádku online.

Vánoce na dálku z Prahy 9

21. prosince 2020 ve 13:04

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte koncert online.

Vánoce na dálku připravila Praha 9

18. prosince 2020 v 07:23

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong on-line vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením bude možné všechny programy sledovat online.

Praha 1: Ivan Hlas trio poslední den v roce

17. prosince 2020 v 06:43

Online stream poslední den roku 2020 bude patřit legendě. Těšit se můžete na Ivan Hlas trio.

Vánoce na faře: Louskáček

16. prosince 2020 ve 12:54

Promítání záznamu baletu P. I. Čajkovského Louskáček z Marinského divadla v Petrohradu v sobotu 26. prosince.

Libeňská vánoční hra

15. prosince 2020 v 19:37

Radnice Prahy 8 připravila pro malé i velké, pro rodiny s dětmi i jednotlivce dobrodružné pátrání po prvním českém vánočním stromku. Cílem hry je najít místo, kde přesně se v Praze objevil první vánoční stromeček. Jelikož se tak stalo právě v Libni v roce 1812, odehrává se hra v ulicích Libně...

Praha 8: Srdce Osmičky plní přání

15. prosince 2020 ve 12:45

Projekt Srdce osmičky pro seniory, rodiny a klienty sociálních služeb v Praze 8 připravila místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková.

Další články
Nahoru