Dnes Úterý - polojasno 25°C
Zítra Středa - prehanky-dest 28°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Tradice nezanikla, Praha 13 i letos pletla vánočky
Místostarostka Marcela Plesníková spolu se starostou Davidem Vodrážkou a ředitelem školy Petrem Vodsloněm upekli vánočky. Foto: P13

Tradice nezanikla, Praha 13 i letos pletla vánočky

Soutěž v pletení vánoček probíhá ve FZŠ Mezi Školami již od roku 2005 a za tu dobu se mnoho žáků naučilo, jak z těsta vykouzlit vánočku. Škola tak přispěla k tomu, aby tato dávná dovednost nezanikla. Letos tomu ale muselo být jinak.

vanocka-1-2020 „Soutěž se nemůže uskutečnit v tradiční podobě, kdy jsme pletli a pekli vánočky s dětmi přímo ve škole. Tradici ale chceme zachovat. Proto jsme se rozhodli, že pletení proběhne v prostorách radnice, abychom dodrželi všechna nezbytná opatření. Vánočky následně upečeme už ve škole,“ říká starosta David Vodrážka.

Kynuté těsto připravila místostarostka Marcela Plesníková, spolu s Davidem Vodrážkou a ředitelem školy Petrem Vodsloněm vánočky upletli a osobně je dětem předali.

„Je sice škoda, že letos se děti do pletení vánoček nemohou zapojit, až dosud se soutěž vždy uskutečnila ve FZŠ Mezi Školami. Žáci druhého stupně se rozdělili do družstev a zaplétali vánočky z devíti pramenů těsta. Pro školáky je i důležité a inspirativní, když vidí při práci, kterou sami dělají, také svého ředitele a zástupce radnice Prahy 13,“ dodala Marcela Plesníková.

V minulém roce vítězné družstvo získalo jako hlavní cenu vánočku vytvořenou ředitelem školy a výrobky tří nejlepších žákovských družstev se vydražily na vánočních slavnostech. Ostatní vánočky pak posloužily jako vítané občerstvení.Autor: TZ, red

Vánočního setkání v klášteře se zúčastnily dvě stovky bezdomovců

26. prosince 2021 v 18:43

Lidem bez domova v Praze včera odpoledne lidé z křesťanské organizace Sant'Egidio rozdali dárky a vánoční pokrmy.

Praha 6: Česká mše vánoční

25. prosince 2021 v 07:59

Praha 6 zve na tradiční vánoční koncert v Kostele československé církve husitské dnes v 17 hodin.

Praha 9 rozdávala rybí polévku

24. prosince 2021 v 17:43

Po loňské pauze Praha 9 letos rozdávala tradiční rybí polévku. U stanice metra Vysočanská se ve středu rozdalo přes 1000 porcí. K dispozici byl i kuřecí vývar, nechyběl ani rybí čaj a sladký koláč.

Praha 1: Štědrý den na Střeláku

23. prosince 2021 v 11:12

Na Střeláku se bruslí i na Štědrý den od 10 do 16 hodin. Zavřeno bude pouze 25. prosince.

Vánoční program Zoo Praha. Děti na Štědrý den mají vstup za korunu

23. prosince 2021 v 08:14

Po celé vánoční svátky a Nový rok se mohou návštěvníci Zoo Praha těšit na program tradičních i mimořádných komentovaných krmení a setkání. Na Štědrý den mohou návštěvníci obdarovat zvířata donesením vhodného krmiva a děti mají vstup pouze za korunu.

Další články
Nahoru