dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Tour de víno: Propijte se k vinobraní, vyzývá radnice
Po vínečku je veselo. Ilustrační kresba: freeimages

Tour de víno: Propijte se k vinobraní, vyzývá radnice

Ve znamení tradic vinohradnictví se bude odehrávat letošní Vinobraní na Grébovce, které se uskuteční poslední zářijovou sobotu. Pořádá ho radnice druhé městské části. Již nyní odstartovala soutěž „Tour de víno Praha 2“, která vyvrcholí při oslavách vinné révy.

Pozvání k účasti v soutěži přijalo deset vináren a vinoték na území Prahy 2. Do každé z nich by měli zavítat soutěžící, pokud chtějí posléze v Grébovce získat sladkou odměnu – burčák zdarma a bez fronty.

A co pro to udělat? Stačí do vinobraní navštívit všech deset vináren a vinoték, uvedených na hrací kartě – ta je k dispozici přímo ve vinárnách a ke stažení na www.vinobraninagrebovce.cz.

V každé z nich si soutěžící musí objednat nejméně 4 deci a za to dostane razítko a placku s logem letošního vinobraní. Drobný předmět s hroznem vinné révy se tak stává letošním „talismanem“ Vinobraní na Grébovce, které navštěvuje každý rok kolem dvaceti tisíc lidí. Letos bude lákadlem sobotní večerní koncert Radima Hladíka a jeho skupiny Blue Effect na hlavním pódiu v Grébovce.  


Další články
Nahoru