dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C

Topí pod kotlem, obvinil primátorku ze lži

Firma eMoneyServices (EMS), která je vlastníkem autorských práv k Opencard, v pondělí prostřednictvím svého mluvčího Martina Opatrného rozeslala médiím prohlášení, ve kterém se „musí důrazně ohradit proti lživému prohlášení primátorky Prahy Adriany Krnáčové v rozhovoru pro server E15 z 1. srpna 2015.“ 

„Paní Krnáčová se snaží kontinuálně v médiích vzbuzovat dojem, že situace s Opencard je stabilizována a problémy neexistují. Opak je však pravdou. Současný stav je naprosto havarijní. Jedním z evidentních projevů je například výpadek služeb Kontaktního centra Opencard z 20. července. Služby se podařilo obnovit pouze díky dobré vůli a zásahu společnosti EMS, která městu pomohla. Výrok paní primátorky o tom, že „když nezaplatíme jejich cenu, víceméně systém vypnou“ je naprosto lživý. Společnost EMS poskytovala uvedenou podporu více než půl roku bez toho, aniž by za poskytované služby hlavní město platilo a mělo uzavřený jakýkoliv smluvní vztah na poskytování těchto služeb,“ uvedl Martin Opatrný.

„Naší snahou bylo tuto situaci vyřešit, tak aby odpovídal standardnímu fungování v obdobných případech. Tedy například u všech ostatních systémů, které město provozuje – jako je Ekonomický systém od společnosti GORDIC, agendový systém od společnosti Marbes a řada dalších. U všech těchto systémů je uzavřena smlouva na podporu a tyto služby jsou hrazeny. Zmíněné smlouvy na podporu byly odsouhlaseny paní primátorkou na jednáních Rady Hlavního města Prahy. Musíme zdůraznit, že EMS nikdy žádnou cenu za tyto služby ani nenabízela a nikdy o ni nejednala, tím méně pak jakkoli vyhrožovala vypínáním systému. Na skutečnost, že není možné poskytovat po více než půl roce další služby bez jejich úhrady upozorňovala dlouho dopředu,“ pokračoval.  
 
„Jediné, co město pod vedením Adriany Krnáčové činí, je falešné předstírání, že problémy neexistují. Musíme tedy konstatovat, že prohlášení paní primátorky ohledně stavu Opencard v rozhovoru s E15 je tak bohužel v naprostém rozporu s realitou, ať už proto, že paní primátorka skutečný stav nezná, nebo jej chce veřejnosti zatajovat,“ dodal Opatrný.

Zmiňovaný rozhovor s pražskou primátorkou, na který Opatrný reagoval, je zde.


Praha chce koupit pozemky ve Zličíně a Sobíně

Dnes v 19:41

Rada Prahy předloží zastupitelstvu města na zasedání 25. ledna ke schválení návrh na úplatné nabytí pozemků do vlastnictví hl. m. Prahy o celkové výměře 45 065 m2 v katastrálních územích Sobín a Zličín. Sjednaná cena činí celkem 2 665 800 Kč, tj....

Noční uzavření Bubenečského tunelu

Dnes ve 12:44

Od 20. ledna od 23 hodin do 21. ledna do 5 hodin bude kvůli pravidelné údržbě a kontrole technologie tunel uzavřen.

Hromadná nehoda zastavila Pražský okruh

Dnes v 11:49

Osm aut zastavilo dnes ráno Pražský okruh u křížení s dálnicí D5 směrem na Ruzyň. Srážka se obešla bez zranění.

Pohonné hmoty v Praze zdražily v průměru o více než dvacetník

Dnes v 11:26

Natural 95 zdražil o 29 haléřů na 31,41 koruny za litr, nafta se prodává v průměru za 30,45 Kč/l, což je o 21 haléřů více než minulou středu.

Zachraňme ženy. Černý protest na Palackého náměstí

Dnes v 09:56

Dnes v 18:30 proběhne na Palackého náměstí Černý protest, který se staví na odpor proti tendencím zpřísňovat potratovou legislativu v Polsku. Akci svolávají Poláci žijící v Praze ve spolupráci s pražskými radikálně levicovými kolektivy. Název Černý protest odkazuje na protesty z roku 2016, kdy se...

Galerie na Miladě zve na Imrvére

Dnes v 09:44

Dnes, 18. ledna, se v 16:30 hodin v Galerii na Miladě koná vernisáž výstavy printů Elišky Havlíkové pod názvem „Imrvére“.

Mistr světa v dámě vyzve deset soupeřů z řad zrakově postižených žáků současně

Dnes v 07:44

Klání ve hře dámy, které během návštěvy Prahy odehraje úřadující mistr světa v mezinárodní dámě Alexander Shvartsman, se koná dnes od 14 hodin.

V sobotu na Letnou: Největší Koulovačka v Praze!

Dnes v 07:26

Vezměte helmu, brýle, rukavice. Na Letné se v sobotu 20. ledna budete koulovat. Pro zájemce o tuto zimní zábavu organizátoři navezou sníh z Krkonoš, koulovačka začne ve 14 hodin a je zdarma.

Primátorka Krnáčová se setkala s novým americkým velvyslancem a starostou Palerma

Včera v 19:32

Primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová (ANO) se včera setkala s novým velvyslancem USA, Jeho Excelencí tephenem B. Kingem, a také se starostou města Palermo Leolucou Orlandem.

Do kolejiště na Hradčanské spadl muž, utrpěl vážné poranění hlavy

Včera v 15:56

Pád muže dnes na dvě hodiny přerušil provoz metra linky A. Na místě zasahovali vedle policie i hasiči a záchranáři, kteří muže odvezli do nemocnice.

Vyrazte v sobotu s Masarykem do světa

Včera v 11:46

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Nové budovy Národního muzea, kde se v sobotu 20. ledna od 13 do 17 hodin koná další akce z cyklu Aspoň na víkend. Návštěvníci se dozvědí, jak se cestovalo před více než sto lety. Doprovodný program k výstavě Fenomén Masaryk nabízí i možnost vyzkoušet si...

Dominik Duka požehnal Petru Prokopu Siostrzonkovi

Včera v 11:37

Baziliku svaté Markéty v Břevnově navštívila minulý týden velká řada významných hostí v čele s kardinálem Dominikem Dukou, který požehnal novému, v řadě už 61. arciopatu břevnovského klášterera, Petru Prokopu Siostrzonkovi.

Nevíte kam na výlet, všude už jste byli? V Praze 6 startuje Tripper

Včera v 11:15

V pondělí 22. ledna startuje v Praze 6 dobrodružná hra Tripper.cz, při které znáte start, ovšem k cíli se musíte probojovat.

Další krátké zprávy
Nahoru