dnes
Neděle - skorojasno
14°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
15°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
12°C
Pražská politika

TOP 09 zvažuje mimořádné jednání zastupitelů kvůli kauze Březiny

Pražská TOP 09 zvažuje podání žádosti o svolání mimořádného jednání pražských zastupitelů. Důvodem je středeční zadržení zastupitele ČSSD Karla Březiny a ředitelky magistrátního odboru sportu a volného času Soni Fáberové. ČTK to sdělil předseda klubu TOP 09 Václav Novotný.

Pokud TOP 09 bude žádost iniciovat, zřejmě ji podpoří i opoziční ODS a Piráti. Březinu zadrželi policisté v souvislosti se zásahem v sídle Fotbalové asociace ČR (FAČR) a ministerstvu školství.

„Včerejší události a zadržení Březiny a Fáberové kvůli možnému spáchání podvodu při čerpání dotací na sport nasvědčují tomu, že se na magistrátu pod vedením ANO, ČSSD a Trojkoalice odehrávají machinace, kterým jsme se snažili v minulosti zabránit. Je zcela evidentní, že staré časy se vracejí a představitelé pražské koalice dělají, že se jich to netýká. V následujících dnech zvážíme svolání mimořádného zastupitelstva," uvedl pro ČTK Novotný.

Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) ve středu uvedla, že pokud bude Březina obviněn, měl by složit mandát zastupitele. Zároveň chce o situaci jednat na koaliční schůzce.

 


TOP 09 v Praze 10 poskytla volební plochy kampani Díky mami, díky tati

Včera v 08:08

TOP 09 v Praze 10 se rozhodla, že plochy, které si pronajala před komunálními volbami, přenechá Klubu K2. Na billboardech i světelných poutačích u metra tak bude k vidění kampaň „Díky mami, díky tati“.

Zástupci Pirátů a nezávislých, ODS a ANO podepsali koaliční smlouvu v Praze 5

17. října 2018 v 19:17

Piráti a nezávislí (SNOP 5), ODS a ANO dnes podepsali v Praze 5 koaliční smlouvu s názvem Za lepší Prahu 5. Koalice bude mít ve 43členném zastupitelstvu 27 hlasů.

Další články
Nahoru