dnes
Sobota - oblacno
21°C
zítra
Neděle - jasno
20°C
pozítří
Pondělí - jasno
18°C
Pražská politika

TOP 09 zvažuje mimořádné jednání zastupitelů kvůli kauze Březiny

Pražská TOP 09 zvažuje podání žádosti o svolání mimořádného jednání pražských zastupitelů. Důvodem je středeční zadržení zastupitele ČSSD Karla Březiny a ředitelky magistrátního odboru sportu a volného času Soni Fáberové. ČTK to sdělil předseda klubu TOP 09 Václav Novotný.

Pokud TOP 09 bude žádost iniciovat, zřejmě ji podpoří i opoziční ODS a Piráti. Březinu zadrželi policisté v souvislosti se zásahem v sídle Fotbalové asociace ČR (FAČR) a ministerstvu školství.

„Včerejší události a zadržení Březiny a Fáberové kvůli možnému spáchání podvodu při čerpání dotací na sport nasvědčují tomu, že se na magistrátu pod vedením ANO, ČSSD a Trojkoalice odehrávají machinace, kterým jsme se snažili v minulosti zabránit. Je zcela evidentní, že staré časy se vracejí a představitelé pražské koalice dělají, že se jich to netýká. V následujících dnech zvážíme svolání mimořádného zastupitelstva," uvedl pro ČTK Novotný.

Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) ve středu uvedla, že pokud bude Březina obviněn, měl by složit mandát zastupitele. Zároveň chce o situaci jednat na koaliční schůzce.

 


Primátor Hřib poslal předsedovi TOP 09 Pospíšilovi otevřený dopis. Zde si ho celý můžete přečíst

14. dubna 2019 v 17:33

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) vytkl v otevřeném dopise předsedovi TOP 09 a pražskému zastupiteli Jiřímu Pospíšilovi jeho mediální výstupy a řadu dalších věcí. Zde si celý dopis můžete přečíst.

Další články
Nahoru